Las zna twoje imię

Lata 20. XX wieku. Hiszpania. Dwie bliźniaczki - córki markiza, majętnego właściciela kopalni żelaza. W dniu śmierci babki dowiadują się, że jedna z nich umrze przed 15 urodzinami. Czy uwierzą w tę dziwną przepowiednię? Jak potoczą się ich losy?
Nie lubię wątków fantastycznych ani magicznych, sięgnęłam jednak z premedytacją po tę powieść wiedząc, że znajdę tam fantasy. Ot, taki kaprys na stare lata 🙈
Przepowiednia, magia, czary, zaklęty las - wcale mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie - jestem pod wrażeniem wyobraźni autorki i tego, jak udało jej się wpleść te nierealne wątki w fabułę.
Niezmiernie ciekawe jest tło historyczne, mamy tu bowiem okres II wojny światowej w Hiszpanii, wspieranie faszyzmu, ale i agentów, szpiegów, handel dziełami sztuki. Niezwykle to ciekawe, podane jakby "przy okazji", a wciąga i sprawia, że powieść, mimo solidnych rozmiarów, pochłonęłam w kilka wieczorów.
Bardzo polecam lubiącym powieści z historią w tle, odrobinę sensacji i solidną porcję magii ze szczyptą horroru.

Informacje dodatkowe o Las zna twoje imię:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-06-19
Tytuł oryginału: El bosque sabe tu nombre
Język oryginału: Hiszpański
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Las zna twoje imię

Kup książkę Las zna twoje imię