Leśniczówka na Mazurach

Anna jest pisarką z Warszawy, jest również po rozwodzie, a do małych mazurskich Wikliszek przyjechała żeby w spokoju napisać książkę. Radek jest meteorologiem i wykładowcą uniwersyteckim, mieszka w leśniczówce na Mazurach i pomaga przy okazji Rodzicom. Anna jest gościem rodziców Radka, początkowo nie pałają oni do siebie sympatią, jednak przy bliższym poznaniu powoli zaczyna się rodzić pomiędzy nimi uczucie. Czy bohaterowie pokonają wszelkie przeciwności losu? Czy zawalczą o szczęście?

Książka "Leśniczówka na Mazurach" jest debiutancką historią autorki, a ja bardzo lubię debiuty, opis niesamowicie mnie zaciekawił, a barwna okładka niezaprzeczalnie przyciągnęła mój wzrok. Pani Agnieszka ma bardzo przyjemne w odbiorze pióro, co sprawia, że książkę czyta się wręcz ekspresowo, fabuła została w ciekawy sposób nakreślona i byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się losy bohaterów. Historia ta przedstawiona jest oczami Anny i Radka, co pomogło mi ich dużo lepiej poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają i czego się obawiają. To tacy realni bohaterowie, z którymi z powodzeniem większość z nas mogłaby się utożsamić, tego jestem pewna. Oboje po przejściach, mają za sobą nieudane związki, które odcisnęły piętno na ich teraźniejszym życiu. Muszę przyznać, że początki ich znajomość, ich potyczki słowne, często sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech, to trochę takie hate - love, ale w obyczajowym wydaniu. Obserwujemy ich codzienne życie, zmagania z przyziemnymi problemami i rodzące się pomiędzy nimi uczucie, a to wszystko w pięknej, mazurskiej scenerii, aż chciałoby się tak być i podziwiać razem z nimi te cudowne widoki. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że nie ma przeszkód nie do przeskoczenia, należy tylko podażyć za własnymi pragnieniami i sercem, otworzyć się na szczęście i drugiego człowieka. To opowieść o szukaniu swojego miejsca w życiu, szukaniu własnego ja oraz wykorzystywaniu drugich szans. Bardzo mi się podobała ta historią, czekam na nowe książki autorki! Moja ocena to 9/10.

Informacje dodatkowe o Leśniczówka na Mazurach:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-15
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Leśniczówka na Mazurach

Kup książkę Leśniczówka na Mazurach

Uważajcie, o co prosicie, bo może być to wam dane.

Usłyszał kiedyś, że człowiek w swoim życiu dwukrotnie przeżywa szok. Za pierwszym razem, gdy uzmysławia sobie, że jego rodzice uprawiają seks. I drugi raz, gdy dociera do niego, że robią to również jego dzieci.

Druga szansa
Agnieszka Kulig0
Okładka ksiązki - Druga szansa

ILE RAZY MOŻNA ZOSTAĆ ODRZUCONYM I ZRANIONYM? ILE RAZY MOŻNA DAWAĆ OSTATNIĄ SZANSĘ? Marzenia nie spełniają się ot tak, jak za skinieniem czarodziejskiej...

Agnieszka Kulig0
Okładka ksiązki - Etyka bez końca. Twórczość filmowa Krzysztofa Kieślowskiego wobec problemów etycznych

Etyka 'bez końca'. Twórczość filmowa Krzysztofa Kieślowskiego wobec problemów etycznych jest zaproszeniem do dialogu o etyce, ujrzanej w obrazach filmowych...