Magiczne Drzewo. Geniusz

Tom 12 cyklu Magiczne drzewo

„Magiczne drzewo. Geniusz” Andrzej Maleszka

To już dwunasty tom przygód. Ale spokojnie, każdy opowiada odrębne historie więc nie trzeba czytać po kolei.

Blubek panicznie trzęsie portkami przed egzaminem z lektur. Niestety wiedza, którą ma nabyć opornie wchodzi mu do głowy. Lecz opatrzność boża czuwa nad nim i udaje mu się trafić na magiczny przedmiot, który pozwala mu w zawrotnym tempie nabyć poprzednią wiedze do zaliczenia sprawdzianów. Blubek jest tak chłonny wiedzy, że przez to traci są uwagę i wpada w tarapaty i znajduje się w niebezpieczeństwie.

Chłopiec zostaje porwany ale przyjaciele Kuki i Gabi ruszają mu na ratunek. Czy zdołają go wyciągnąć z tego szaleństwa?

Każdy z trójki przyjaciół ma zupełnie inny charakter, lecz jednocześnie wzajemnie się uzupełniają. Blubek uwielbia wpadać w kłopoty, u niego działa myśl – najpierw robienie, dopiero potem myślenie. Gabi jest mega inteligentna i odważna, to ona jest mózgiem całego zespołu, dzięki jej pomysłom wszyscy są bezpieczni. Kuki jest rozsądnym chłopcem, któremu przywództwo dobrze wychodzi, a na dodatek jest alergikiem i nie w każdej sytuacji dobrze się czuje. W każdej dobrej powieści jest pies, tu pies wabi się Budyń i jest totalnie innym psem, magicznym.

Magiczna szafa, która sprawia, że Blubek staje się Geniuszem. I chyba nie do końca dobrze wykorzystuje zdobytą wiedzą. Ale o tym przekonajcie się sami.

Uwielbiam takie książki dzięki, którym znowu mogę poczuć się jak dziecko. Pełne magii. Nie brakuje tu walki dobra ze złem, lecz wiadomo, istnieje nadzieja, że wszystko dobrze się skończy.

Całość oprawiona w twardą okładkę, a dodatkowo zamieszczona piękne kolorowe zdjęcia, które dodatkowo cieszą oko.

Nie ma co się dziwić, że cykl ten cieszy się ogromną popularnością. Uważam, że każdego dzieciaka zachwycą. Autorowi nie brakuje pomysłów i który ma niesamowicie ogromną wyobraźnie tworzącą tak pomysłowe książki.

Informacje dodatkowe o Magiczne Drzewo. Geniusz:

Kup książkę Magiczne Drzewo. Geniusz

Gra
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Gra

Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony...

Cień smoka
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Cień smoka

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot...