reklama

Mysie bajeczki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788308068656
Liczba stron: 64
Tytuł oryginału: Mouse Tales
Dodał/a opinię: Bibliotekara

Ocena: 5 (1 głosów)

W zaciszu norki Tata Mysz opowiada myszętom bajki na dobranoc. Jest wyrozumiałą myszą, dlatego na każdego z siedmiu potomków przypada jedna opowieść.

Małe myszy, wkraczając w wielki świat, potrzebują kilku lekcji o tym, co ważne. Dobrze jest na przykład czasem zauważyć, jak cenne mogą być różnice, o ile potrafimy ze sobą współpracować. Albo dostrzec, że strach ma wielkie oczy czy też to, że zwykle nie warto się poddawać smutkom.

Książki Lobela to dowód na to, że aby zaciekawić dziecko, nie zawsze potrzebne są efekty specjalne. Można próbować przypodobać się młodemu czytelnikowi, ale wszelkie tego rodzaju próby raczej spełzną na niczym i zostaną bezwzględnie przezeń obnażone. Lobel opowiada więc interesująco; elegenckim, ale jednocześnie barwnym językiem. Bajeczki wydają się pozornie nieskomlikowane, jednak każda zawiera osobną, sprawnie przemyconą lekcję. Mało kto potrafi uczyć, nie sprawiając wrażenia, że właśnie to robi. Lobel jest mistrzem tej pełnej pułapek sztuki.

Mysich bajeczkach chodzi przecież nie tylko o morał, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Nie da się ukryć, że teksty przeznaczone są raczej dla młodych mysząt do około pięciu lat. Dzięki dużej czcionce mogą też posłużyć za jedną z pierwszych samodzielnych lektur. Ale do zabawy, czyli do meritum, powrcając. Bajeczki bawią nie tylko dopracowanymi ilustracjami, ale całym układem graficznym. Będą świetnym materiałem do wspólnego czytania i głośnego interpretowania.

Mysie bajeczki, jak i wszystkie książki Lobela, mogą ukoić odwieczną rodzicielską troskę o to, jak rozrywkę dla milusińskich połączyć z ich rozwojem. Bardziej urocze i wyczekiwane od Bajeczek mogą być chyba tylko Mysie przysmaki. Wielbiciele klasycznych opowieści dla dzieci będą mogli cieszyć się nimi już wkrótce.

Tagi: Opowieści humorystyczne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Mysie bajeczki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mysie bajeczki
Inne książki autora
Mała świnka
Arnold Lobel0
Okładka ksiązki - Mała świnka

,,Mała świnka mieszkała w chlewiku na farmie. Mała świnka lubiła jeść, lubiła biegać po całym obejściu i lubiła spać. Ale najbardziej ze wszystkiego...

Żabek i Ropuch. Dzień po dniu
Arnold Lobel0
Okładka ksiązki - Żabek i Ropuch. Dzień po dniu

Czwarta część opowieści o rezolutnym Żabku i wrażliwcu Ropuchu - w brawurowym przekładzie Wojciecha Manna Żabek i Ropuch cieszą się każdym wspólnie spędzonym...

Zobacz wszystkie książki tego autora