Naucz mnie na nowo kochać

"Naucz mnie na nowo kochać" Ilona Łuczyńska - pisarka
LUCKY Wydawnictwo
Premiera 23.06.2023r.

Jakże bezcenna jest dla miłośnika książek możliwość zatopienia się w pięknej, porywającej powieści. Takiej, w której podczas czytania przestaje liczyć się wszystko wokół, odchodzą własne smutki i problemy, a pozostaje tylko historia bohaterów, przez którą płyniemy towarzysząc im podczas podróży życia.

Dzięki Wydawnictwu Lucky i pani Ilonie Łuczyńskiej miałam właśnie taką przyjemność.

Książka "Naucz mnie na nowo kochać", w której główna bohaterka Molly dwie godziny po ślubie traci w wypadku męża i jak się później okazuje nie tylko, uczy się każdego dnia żyć na nowo. Ale czy z taką traumą da się normalnie żyć? Obezwładniający lęk przed kolejną stratą unicestwia Molly na długo. Dziewczyna otacza się murem, zamyka w swoim małym świecie i tak praktycznie lewitując żyje, dopóki w jej życiu nie pojawia się Ethan.
Chłopak, który również doświadczył w swoim życiu straty bliskich osób i każdego dnia boryka się z nieuleczalną chorobą mamy. Ale który mimo wszystko na swój sposób żyje pełnią życia i cieszy się z każdego dnia.

Początki relacji tej dwójki są trudne i burzliwe. Im bardziej Molly zniechęca i odpycha od siebie Ethana, tym bardziej on lgnie do niej jak magnes. Nie odpuszcza. Powoli drobnymi krokami zdobywa zaufanie, a w końcu i miłość dziewczyny. Zanim jednak to się stanie przeżyją niejedną utarczkę, uniesienie, momenty pełne złości, żalu ale również radości, namiętności czy szczęścia. Ich wspólne życie, to prawdziwy rollercoaster, dzięki czemu czytelnik nie może oderwać się od tej historii.

Autorka w powieści "Naucz mnie na nowo kochać" podejmuje trudny temat życia po stracie. Daje wskazówki jak radzić sobie z tak ogromną traumą i gdzie starać się szukać dla siebie pomocy. Pokazuje jak ważne, chociaż bardzo trudne jest nie zamykanie się na drugiego człowieka, na wyciągniętą pomocną dłoń. Wsparcie życzliwych nam osób jest nieocenione, ponieważ niezwykle ważne jest móc wesprzeć się na czyimś ramieniu, mieć się komu wypłakać, wyżalić i podzielić swoim bólem. Wtedy łatwiej jest żyć, łatwiej się podnieść.

Historia Molly i Ethana, to przepiękna powieść, w której pisarka rozbudowała nie tyle warstwę obyczajową co psychologiczną. W doskonały sposób przekazuje czytelnikom wszystkie towarzyszące bohaterom emocje, dogłębnie porusza, wzrusza i napawa nadzieją, że po każdej burzy wychodzi słońce.

W powieści autorka traktuje również o cennej wartości jaką jest prawdziwa przyjaźń. Taka, która trwa mino, pomimo i wbrew. Poruszony jest także temat relacji na płaszczyźnie dziecko - rodzic, jeden z ważniejszych życiowych aspektów.

Jednym słowem pani Ilona w swojej książce opisuje tematy jak najbardziej życiowe i ważne. Robi to w doskonały sposób, przez co jest to bardzo dobra, pasjonująca lektura, którą serdecznie polecam.

Trzy słowa o książce:
Emocjonujaca, Poruszająca, Piękna...

Informacje dodatkowe o Naucz mnie na nowo kochać:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-06-21
Dodał/a opinię: Elżbieta Durka

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Naucz mnie na nowo kochać

Kup książkę Naucz mnie na nowo kochać

Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica
Ilona Łuczyńska0
Okładka ksiązki - Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Alison boleśnie przekonała się, jak życie, cele i priorytety mogą się drastycznie zmienić przez tragiczne wydarzenia, na które nie mamy wpływu. Napadnięta...

Siła nadziei
Ilona Łuczyńska0
Okładka ksiązki - Siła nadziei

Lea od początku nie miała łatwego życia. W dzieciństwie doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej, a jej ojciec odszedł, ponieważ nie mógł wytrzymać...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;