Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Tom 1 cyklu Pokonać demony przeszłości

Alison boleśnie przekonała się, jak życie, cele i priorytety mogą się drastycznie zmienić przez tragiczne wydarzenia, na które nie mamy wpływu. Napadnięta i zgwałcona tuż przy posiadłości Jasona, mogła skończyć dużo gorzej, gdyby nie jego interwencja. Mężczyzna mimo lęku i niepewności, pomaga nieznajomej. Prowadzi to do trudnej konfrontacji z przeszłością i zmierzenia się ze swoimi traumami.

Ally i Jason - dwoje życiowych rozbitków, którzy próbują wrócić do normalnego życia i zapomnieć o bolesnych i trudnych przeżyciach. Czy będą w stanie nawzajem sobie pomóc pokonać własne demony?

Informacje dodatkowe o Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-08-22

Tagi: obyczajowe romanse

Kup książkę Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica - opinie o książce

Traumatyczne przeżycia w jakiś sposób pozostawią ślad na psychice danej ofiary i tylko od niej będzie zależeć to, czy podejmie walką chodząc na terapię i dzięki temu zmniejszy ilość lub całkowicie wyeliminuje negatywne zachowania wynikające z jej cierpienia. Niestety społeczeństwo dość często odwraca się od takich osób zamiast je wspierać i im pomagać, przez co te osoby czują się jeszcze gorzej.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Ally, która jest psychologiem i podczas wędrówki do jednej z podopiecznych zostaje napadnięta i zgwałcona. Jej życie ratuje Jason, który zobaczył, co się dzieje na monitoringu zamontowanym wokół swej posiadłości. Mężczyzna prosi o pomoc znajomej lekarki, którą traktuje, jak własną mamę, gdyż od dawna wraz z mężem wspiera go w jego trudnych sytuacjach. Ally szczęśliwie dochodzi do siebie i nic jej nie jest, lecz znając działania organów ścigania i wymiar sprawiedliwości nie podejmuje się zgłoszenia przestępstwa na policję w obawie przed jeszcze gorszym stresem. Jason jako spec od informatyki i zabezpieczeń antywłamaniowych zaoferował jej darmową instalację systemu zabezpieczającego jej dom oraz wsparcie w razie, gdyby miała ataki paniki przebywając samotnie w domu, gdyż on doskonale wie, co to znaczy przeżyć piekło za życia. Jak Ally poradzi sobie po tak tragicznym wydarzeniu? Jaką tajemnicę z przeszłości skrywa Jason? Jakie zmiany w życiu pojawią się u bohaterów? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Bolesna tajemnica” autorstwa Ilony Łuczyńskiej.

Trudne tematy

Autorka zdecydowała się napisać książkę opartą na dramatycznych przeżyciach głównych bohaterów i takie decyzje należy pochwalać, gdyż mało jest książek, dzięki którym otrzymujemy namiastkę tego, co może odczuwać dana ofiara przemocy, a jednocześnie otrzymujemy wciągającą historię, która nie jest jakimś suchym wykładem z podręcznika. Opis tego, jak zachowują się ofiary gwałtów i jak długo trwa terapia, by w miarę mogły funkcjonować w codziennym życiu skłania do refleksji na temat tego, że należy wspierać takie ofiary, jak robił to Jason. Bohaterowie pod tym względem zostali idealnie wykreowani, gdyż ich zachowania zdecydowanie pasują do danych sytuacji i nie są w żaden sposób nierealni, co podnosi jakość pozycji. Książka moim zdaniem jest połączeniem dramatu, powieści obyczajowej z kryminałem, gdyż wątek nierozwiązanego przestępstwa cały czas przewija się pomiędzy trudnym życiem bohaterów.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko i z dużym zaciekawieniem, dzięki nieprzewidywalności zdarzeń i wyjątkowości pod względem fabuły, a także, co za czym idzie masie emocji pojawiających się u mnie, dzięki czytanym wydarzeniom z życia Ally i Jasona. Zakończenie jest na tyle zaskakujące i zostawiające w niepewności, że niebawem sięgną po drugi tom. Okładka pasuje do tytułu i treści, gdyż patrząc na nią widać tę tajemniczość i mrok występujący w niej. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom, bo dzięki tej historii zobaczą, czym jest piekło na ziemi wywołane przez innego, pozbawionego uczuć, zdemoralizowanego człowieka.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Ilonie Łuczyńskiej oraz Wydawnictwu Lucky.

Chętnie sięgnęłam po kolejne dzieło autorki, gdyż jej wcześniejsza książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Intuicja nie zawiodła mnie, gdyż pierwsza część powieści okazała się tak dobrze napisana, że nie sposób było się od niej oderwać, przez to zarwałam noc. Wywołała u mnie ogromną falę przeróżnych emocji, które nie potrafiłam opanować. W niektórych momentach płakałam niczym zranione dziecko i odczuwałam przeogromny ból.

Jason to genialny mężczyzna, który tworzy programy komputerowe i nieźle na tym zarabia. Mimo wielkiego talentu jest on wyobcowany i unika kontaktu z ludźmi, gdyż przeżyta w dzieciństwie trauma, nie pozwala mu na normalne, beztroskie życie.

Pewnego dnia jest świadkiem brutalnej napaści na kobietę, która zostaje pobita i zgwałcona. Ten incydent wywołuje w nim nieznane dotąd uczucia i powoduje, że biegnie poszkodowanej na ratunek oraz opiekuje się nią. Ally mimo, że z zawodu jest psychologiem, to nie potrafi zapomnieć i pogodzić się z tym co ją spotkało. Zraniona, oszołomiona i zbrukana, wciąż przeżywa na nowo te tragiczne wydarzenia.

Dlaczego ktoś dopuścił się tak haniebnego czynu? Czy kobieta dojdzie do siebie po czymś takim i będzie w stanie żyć normalnie? Czy już nic jej nie zagraża, a może napastnik wciąż ma ją na celu? Czy jej obecność pomoże Jasonowi uporać się z demonami z przeszłości i co tak naprawdę go spotkało w młodzieńczych latach?

Po tej lekturze bardzo długo dochodziłam do siebie i nie było mowy, bym mogła zasnąć. Moje serce biło w szalonym rytmie, a natłok myśli nie pozwalał na oczyszczenie umysłu. Wciąż na nowo roztrząsałam zaczytaną treść i rozważałam bieg wydarzeń. Moja ciekawość była tak pobudzona, że od razu wzięłam się za drugi tom.

Kochani, wiem że jest to niezwykle trudna i przepełniona bólem pozycja, jednak cała historia jest cudowna i ma w sobie coś niezwykłego. Zapada głęboko w pamięć i porusza najczulsze struny w duszy.

Postacie są bardzo realistyczne, charakterne i wyróżniają się. Podziwiałam głównego bohatera, jego postawę i to, jak opiekuńczy stał się względem pokrzywdzonej kobiety. Mimo lęku przed kontaktem z ludźmi potrafił się przemóc, by pomóc i wspierać Ally.

Pani Ilona zasługuje na ogromne brawa za świetną historię, która jest nietuzinkowa i niebanalna. Fabuła często zaskakuje i wstrząsa dogłębnie czytelnikiem. Dynamiczne tempo i liczne zwroty akcji skupiają naszą uwagę i nie pozwalają nawet przez chwilę się nudzić.

Wątki są genialnie poprowadzone i miałam odczucie jakbym stała obok bohaterów i na żywo obserwowała ich codzienność.
Styl autorki jest prosty i przystępny, duża czcionka ułatwia w szybkim czytaniu, więc nawet się nie obejrzycie, a już będziecie na finalnych kartach.

Jestem pod wrażeniem lektury i uważam, że przypadnie wam ona do gustu. Dlatego polecam „Bolesną tajemnicę” każdemu. Jestem pewna, że przepadniecie i dacie się porwać tej pięknej historii. Koniecznie przeczytajcie i podzielcie się swoimi wrażeniami.

Avatar użytkownika - Bernardynka00608
Bernardynka00608
Przeczytane:2022-10-09,

Każdy z nas ma marzenia, plany, każdy chce być szczęśliwym, a co jeśli to wszystko zmienia się poprzez przeżycia, które "tworzą rany, które ciężko się goją"...
Życie Alison jest poukładane do pewnego dnia....dnia w którym zostaje brutalnie zgwałcona...Na jej traumatycznej drodze staje Jason, który jest świadkiem tej sytuacji.... Mężczyzna to typ samotnika, jego ciało ma wiele blizn....tych widocznych i tych, które są niewidoczne a równie bolesne....
Mimo wszystko Jason jej pomaga.
Jak ta sytuacja wpłynie na Alison?
Jak to wpłynie na Jasona?
Czy Jason będzie miał w sobie tyle siły,aby pokonać swój lęk?
Odpowiedzi są w książce 📖❤️.
Kochani, już dawno książka nie wzbudziła we mnie tyle emocji, zaczęłam czytać i zostałam wciągnięta w ten świat Alison i Jasona w ich walkę z demonami. Czytałam i przeżywałam. W pewnym momencie myślałam,że nie dam rady...jestem wrażliwą osobą,a odkąd zostałam mamą,moja wrażliwość na ludzką krzywdę wzrosła...
Ocena 10/10❤️

Dwoje ludzi, którzy walczą ze swoim demonami,swoimi traumami i los stawia ich na przeciwko siebie...Ona po gwałcie jest wrakiem człowieka,czuję się wybrakowana, ktoś odebrał jej kobiecość. On przeżył coś co sprawiło,że wybudował " twierdzę" ,w której zamknął się przed ludźmi. Czy dwoje zranionych ludzi będą w stanie otworzyć się na siebie i połączyć swoje siły? Kochani Zaczytani polecam tę książkę z całego serca. Jest piękna,ale bardzo emocjonalna, mogą być momenty,że ciężko będzie czytać,bo opisuje bardzo bolesne przeżycia....jednak warto ją przeczytać, skłania też do zastanowienia się ile złego może przeżyć jedna osoba.... Pięknie dziękuję Wydawnictwu LUCKY @luckywydawnictwo ❤️ za egzemplarz do recenzji. Autorce @ilonaluczynska.pisarka ❤️ dziękuję za te emocje,które mi towarzyszyły podczas czytania.

Jason przeżył coś, co go zniszczyło, sprawiło, że całkowicie odciął się od ludzi. Zamknął się w swoim domu jak w twierdzy i na palcach ręki idzie policzyć tych, których do siebie dopuszcza. Ten dzień miał być taki jak wiele poprzednich, jednak jedna z kamer, które miał rozmieszczone wokół domu, przyciągnęła jego wzrok. To, co na niej zobaczył, sprawiło, że nie wahał się ani sekundy i pomimo własnych traum pobiegł na ratunek nieznajomej kobiecie.
Ten dzień dla Alison okazał się początkiem koszmaru, w jaki zmieniło się jej życie. Pobita, zgwałcona, uratowana przez nieznajomego mężczyznę. Młoda kobieta nie radzi sobie z tym, co ją spotkało, a to, że jest psychologiem, wcale jej w tym nie pomaga.
Oboje mają swoje traumy, a jednocześnie stają się dla siebie wsparciem. To dzięki niemu Ally, pomimo ogromnego bólu i strachu, zaczyna walczyć o siebie. To dzięki niej Jason zaczyna się zmieniać, otwierać się na innych. Niestety człowiek, który tak bardzo ją skrzywdził nie tylko, jest nadal na wolności, ale również ma jej torebkę, w której miała wszystkie dokumenty. Czy wróci po nią? Jak potoczy się znajomość Ally i Jasona? Kim dla siebie się staną? Co takiego przeżył mężczyzna?

To była bardzo mocna historia, pełna bólu, niezabliźnionych ran, przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. To jedna z tych pozycji, które wywołują wiele emocji, które sprawiają, że podczas czytania mam świeczki w oczach. Mnie zdecydowanie się podobała, nie mogłam się od niej oderwać, a czytając, wszystko przeżywałam razem z bohaterami. Akcja sprawnie poprowadzona, z dość ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie moim zdaniem dobrze wykreowani.
Jason zamknięty w sobie mężczyzna po przejściach. Jest genialny w tworzeniu programów, co sprawiło, że szybko się dorobił. Zdarzenie z udziałem Ally sprawiło, że stał się opiekuńczy, a jednocześnie zaczął walczyć z własnymi demonami. Zdecydowanie go polubiłam, a momentami wręcz podziwiałam.
Ally jest psychologiem, do tej pory pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy. To, co się stało, sprawiło, że stała się wycofana, bardzo się boi, zamknęła się w czterech ścianach. To kobieta, którą bardzo polubiłam, której mocno kibicowałam.

„Bolesna tajemnica” to świetna książka, którą dostarczyła mi wiele emocji. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2022-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ilona Łuczyńska pisze emocjami. Chociaż  "Pokonać demony przeszłości" to dopiero jej druga wydana historia, to już u autorki można rozróżnić charakterystyczny styl pisania, niespieszne tempo i głęboką psychologię postaci.

Trzydziestotrzyletni Jason to geniusz komputerowy. Swój pierwszy program sprzedał w wieku 19 lat. Dzięki temu może zdalnie pracować z domu. Dom to mało powiedziane, bo chłopak mieszka w twierdzy komputerowej naszpikowanej kamerami. Jest introwertykiem stroniącym od ludzi. Dopuszcza do siebie jedynie parę osób, którym ufa. Czuje się, jak jego nazwisko (Unworthy) niegodny nikogo i bezwartościowy. Przeszłość wyryła w jego psychice ogromne rany.

"Od lat miałem problem z zasypianiem. Zawsze towarzyszyły mi lęki, uczucie niepokoju, przyspieszone bicie serca"

Kiedy obok jego terenu dochodzi do napadu na młodą dziewczynę, nie waha się pospieszyć jej z pomocą. Jest to silniejsze od jego lęków. Nie udaje mu się jednak zapobiec  katastrofie. Alison zostaje pobita i zgwałcona, a sprawca zabiera jej dokumenty. Od tej pory oboje żyją w strachu o swoje życie.

Autorka pokazuje jak zachowuje się człowiek po silnej traumie, jego odczucia, przeżycia i sposoby radzenia sobie z upiorami przeszłości. Dzięki fabule przedstawionej z perspektywy Jasona i Ally, mogłam "wejść w umysł" każdego z bohaterów i razem z nimi przeżywać radości i smutki. Taki zabieg potęguje emocje wywierane we mnie, jako czytelniczce.

Ta dylogia zawiera całe pokłady uczuć. Piękna, poruszająca, prawdziwa powieść o tym, jak radzić sobie z demonami przeszłości. To historia o dwóch poranionych duszach, których życie przeczołgało w bólu, samotności, strachu, by teraz mogli trafić na siebie i miłością oraz zaufaniem uleczać swoje rany.

"Walczyłem z demonami od dwudziestu lat, a ta dziewczyna w kilka miesięcy naruszyła moje mury obronne. Daleko mi było jeszcze do normalności, ale to nowe doznanie dało mi nadzieję, że może zacznę wreszcie żyć"

Bardzo polecam! I nie zapomnijcie do czytania zabrać ze sobą chusteczek .

Avatar użytkownika - KsiazkiHaliny
KsiazkiHaliny
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Literatura obyczajowa,

" Pokonać demony przeszłości" jest głębokim studium psychologicznym dwójki bohaterów, którzy przeżyli traumatyczne wydarzenia i cierpią na zespół stresu pourazowego. Opowiada o tym, jak dwójka poranionych przez życie ludzi, próbuje nauczyć się opanować lęk i wrócić do normalnego życia. Recenzja obu części znajduje się pod drugim tomem "Wyzwolenie z więzów"

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Czy najgorszy dzień życia, ma prawo rozpocząć coś pięknego??

???????????

W pewien ponury wieczór, kiedy mrok wziął we władanie miejskie uliczki, obok domu Jasona dochodzi do napasci na tle seksualnym. Napastnik nie próbuje się wycofać, kiedy jego ofiarą usilnie próbowała przetrwać. Ogłuszając ją, odbiera jej to, na co każdy człowiek zasługuje - godność.

Dzięki systemowi monitoringu, przylegającym do posiadłości mężczyzny, atak ten zostaje zauważony. Niestety, nie pomaga to ochronić kobiety.

Poranionej kobiecie na pomoc przybiega Jason, jednocześnie naruszając swoją strefę komfortu osobistego.

Dwoje ludzi.
Dwie tragedię.
Dwie traumy.

Choć tak różne, to jednocześnie tak podobne.

Czy ich przeszłość będzie w stanie zbliżyć ich do siebie?

???????????

Wielokrotnie słyszymy, że jakaś książka jest mocna. Ale co to znaczy?

W tym roku przeczytałam 385 książek. Około 5 mogę zaliczyć do "mocnych". Mimo tego, w ponad 120 odnajdziemy sceny brutalności. Skąd więc ta różnica?
Juz wyjaśniam. Mocne książki nie potrzebują skomplikowanego sadyzmu. Wystarczy, że autor odpowiednio opiszę scenę, aby czytelnik był w stanie wspolodczuwac krzywdę bohaterów. To niezwykle trudna rzecz, jednak ma kluczowe znaczenie w dobrej literaturze.

W tym przypadku śmiało mogę powiedzieć, że owa książka posiada idealnie zobrazowane sceny. Autorka stanęła na głowie, aby czytelnik bez problemu mógł wcielić się w skórę ofiar.

Połączenie głównych bohaterów odegrało kluczową rolę w spektaklu, który zyskał tym swą niesamowitość.

Ta książka złamie Was emocjonalnie, przeciągnie Wasza duszę po ściernisku, a na koniec uśmiechnie się do Waszego sumienia.

Wyciągnięcie z niej lekcję, jaką (mam nadzieję) nie było Wam dane dostać od życia.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-11-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jason to mężczyzna po przejściach. I chodź należy do geniuszy komputerowych i nie narzeka na brak pieniędzy, to bardzo stroni od ludzi. Niestety traumatyczne przeżycia z dzieciństwa zostawiły na nim swoje piętno.
Pewnego dnia mężczyzna jest świadkiem brutalnego gwałtu i pobicia kobiety. Wtedy budzi się w nim coś mu całkiem nieznanego. Biegnie na pomoc nieznajomej, którą postanawia się zaopiekować.
Ally chodź jest psychologiem, nie potrafi poradzić sobie z tym co się jej przydarzyło.
Zraniona i wykorzystana przechodzi piekło każdego dnia na nowo chodź tylko w swojej głowie nie może przed tym uciec.
Czy kobiecie uda się pokonać lęk?
Czy obecność Ally pomoże pokonać demony Jasnowi?

Kochani ,,Bolesna tajemnica" to pierwszy tom serii Pokonać demony przeszłości.
Książka potrafi dać do myślenia i zaszokować czytelnika. Chodź opowieść przepełniona jest bólem to trudno się od niej oderwać. Autorka tak wciąga nas w wir historii że zanim się obejrzycie, łapiecie za kolejny tom. Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak lekko napisana jest książka, jak dużo jest tu zwrotów akcji które po przeczytaniu jeszcze długo zostają w naszej głowie. Polecam

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Życie potrafi ulec nieodwracalnym zmianom w ułamku chwili. Nie wszystkie zdarzenia da się przewidzieć, nie na każde z nich można się przygotować. Choć wiele się słyszy o różnych ludzkich krzywdach, dopóki nie dotyczą nas osobiście, zazwyczaj nadmiernie tego nie rozpatrujemy. Jednak świat bywa zły i okrutny, a raczej nie świat- tylko ludzie. Niektórzy muszą żyć z traumą niczym dobrym kompanem, przez większość swojego istnienia, inni muszą nauczyć się z nią koegzystować, gdy zjawia się nieproszona w ich względnie poukładanym świecie. Niemniej jednak nieważne, kiedy trzeba się z nią zmierzyć, to zawsze jest bardzo trudna walka, którą nie każdemu udaje się wygrać. Alison poznajemy w najgorszym dniu jej życia- gdy zostaje napadnięta i zgwałcona. Doświadczenia, o których do tej pory czytała i słyszała, stają się jej rzeczywistością, a raczej koszmarem. Choć nie ulega wątpliwości, że ta tragedia mogła zakończyć się jeszcze gorzej, to nie zmienia to faktu, że kobieta mierzy się z ogromnym, cierpieniem- zarówno fizycznym, które na szczęście względnie szybko mija, jak i psychicznym, które nie chce odejść. Ally do tej pory pracowała jako psycholog i bardzo lubiła swoją pracę oraz fakt, że może w jakiś sposób pomóc innym osobom. Obecnie to ona potrzebuje pomocy, gdyż sama nie jest w stanie udźwignąć dramatu rozgrywającego się w jej głowie. Może liczyć na wsparcie jedynej przyjaciółki- Kary, jednak i ona musi równolegle prowadzić swoje prywatne i zawodowe sprawy. Jej ostatni związek zakończył się jakiś czas temu i nie poznała już nikogo, kto zwróciłby jej uwagę. Lecz pomoc przychodzi z nieoczekiwanej strony- od jej wybawcy. Mężczyzny zupełnie przypadkowego, jednak nikt nie byłby w stanie jej lepiej zrozumieć.

Jason to mężczyzna, który od lat akceptuje jedynie zwierzęce towarzystwo i w nim czuje się komfortowo. Obecnie mieszka z ukochanym psem Axelem w swoim pilnie strzeżonym domu. Jest geniuszem komputerowym, co zapewnia mu dostatnie życie, bez przymusu wychodzenia z domu. Bo ten mężczyzna niechętnie opuszcza swój azyl, wzdryga się na nawet przelotny dotyk i miewa ataki paniki. Nikt, patrząc na niego z boku, nie domyśliłby się, z czym Jason mierzy się od wielu lat. Rodziną dla niego są przypadkowo napotkani ludzi- doktor Samantha i jej mąż David, utrzymuje też przyjazne relacje z detektywem i to koniec ludzkiej obecności w jego życiu. A nawet oni nie mają do końca pojęcia z czym Jason mierzy się każdego dnia i jaką przeszłość skrywa.
"Bolesna tajemnica" to książka szalenie prawdziwa, zawierająca dogłębną analizę psychologiczną postaci, ukazująca bez jakiejkolwiek cenzury szalenie trudny temat jakim jest bycie ofiarą wykorzystywania seksualnego. Autorka w sposób bardzo przemawiający do czytelnika, przekazuje zarówno emocje towarzyszące skrzywdzonym osobom na wielu różnych etapach, które mają miejsce po traumatycznych zdarzeniach, jak i problemy, z jakimi muszą się borykać na co dzień, w tym jakiego wysiłku wymaga od nich prowadzenie życia choć odrobinę zbliżonego do zwyczajnego. To nie jest łatwa powieść, to historia o dwóch, niezwykle skrzywdzonych duszach, które nie jest łatwo uleczyć. To opowieść wstrząsająca, momentami bezlitosna, wywołująca niezgodę czytelnika na przedstawione wydarzenia i całą burzę emocji. Jednak takie rzeczy mają miejsce w świecie, a Autorka brutalnie odkrywa przed nami, jak mogą wyglądać. Ciekawym zabiegiem jest fakt, że jeśli chodzi o Ally jest dla nas otwartą księgą i dobrze wiemy co jej się przydarzyło i jaki wpływ miały na nią te traumatyczne przeżycia. Natomiast odnośnie Jasona snujemy przypuszczenia, bazując na jego teraźniejszych zachowaniach, natomiast by poznać jego tajemnicę należy uzbroić się w cierpliwość. Z pewnością nie jest to książka dla wszystkich, jednak wyróżnia się naprawdę mocno i jest warta zauważenia.

Zastanawialiście się ile cierpienia jest w stanie znieść jeden człowiek? Jak wiele siły i determinacji musi mieć w sobie żeby walczyć z demonami?

Cykl "Pokonać demony przeszłości" Ilona Łuczyńska - pisarka  LUCKY Wydawnictwo

to historia poruszająca wiele ważnych tematów, naszpikowana ogromem emocji.

Po przeczytaniu pierwszego tomu byłam zszokowana, nie wierząc i zadając sobie ogrom pytań. Złość, szok, łzy i ból, który współodczuwałam czytając książkę był ogromny. Aby zacząć czytać kolejną część musiałam pozbierać myśli i uspokoić moje rozszalałe serce i emocje.

"Nikt nie miał pra­wa nas oce­niać. Bo je­śli chcesz ko­goś kry­ty­ko­wać, naj­pierw wej­dź w jego buty, przej­dź w nich przez jego ży­cie i zo­bacz, co uczy­ni­ło z nie­go czło­wie­ka, któ­rym obec­nie jest."

Alison została napadnięta i zgwałcona. Szybka pomoc Jasona pomogła jej prawdopodobnie uratować życie. Mężczyzna pomimo swoich zasad i lęków udziela jej pomocy. Wtedy przeszłość nieubłaganie powraca do Jasona ze zdwojoną siłą. Walka z demonami będzie długa dla obojga.

Traumatyczne wydarzenia  mogą przytrafić się każdemu, tylko każdy przechodzi ten stan inaczej. Ally i Jason próbują powrócić do normalnego życia. Czy im się to uda? Co jeszcze się  wydarzy w ich życiu? Tego dowiecie się czytając cykl Pokonać demony przeszłości. Nie róbcie tego bez chusteczek, ponieważ łzy niejednoktornie zasłonią Wam oczy.

"By­li­śmy jak dwo­je roz­bit­ków, pró­bu­ją­cych prze­trwać na bez­lud­nej wy­spie, pe­łnej dzi­kich zwie­rząt. W ci­ągłym stra­chu, wiecz­nie czuj­ni, spo­dzie­wa­jący się ata­ku, bez szans na swo­bod­ny od­dech."

Akcja jest zaskakująca i dynamiczna. Przepełniona bólem i emocjami. Autorka kolejny raz stworzyła niezwykłą fabułę, wplatając w nią ważne tematy. Ogromnie polecam i zapewniam, że to nie będzie stracony czas.

Siła nadziei
Ilona Łuczyńska0
Okładka ksiązki - Siła nadziei

Lea od początku nie miała łatwego życia. W dzieciństwie doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej, a jej ojciec odszedł, ponieważ nie mógł wytrzymać...