Recenzja książki: Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Powieści problemowe to nigdy nie są łatwe lektury. Poruszają najczulsze struny zarówno czytelnika, jak i autora. Wywołują lawinę skrajnych emocji i wymagają od pisarza profesjonalnego, ale też pełnego empatii podejścia do opisywanego problemu. W skład dwutomowej serii Pokonać demony przeszłości Ilony Łuczyńskiej wchodzą książki Bolesna tajemnica i Wyzwolenie z więzów, podejmujące tematykę molestowania seksualnego.

recenzja Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Alison to młoda terapeutka. Pewnego dnia, idąc do jednego ze swoich podopiecznych, zostaje napadnięta i zgwałcona. Kobieta nie pamięta całego zajścia, gdyż napastnik uderzył jej głową o chodnik, a Alison straciła wtedy świadomość. Całe zajście zaobserwował na kamerach zamieszczonych w pobliżu miejsca zdarzenia Jason, bogaty informatyk, projektant systemów alarmowych i zabezpieczających. Mężczyzna ratuje Alison, sprowadza do domu lekarkę i zapewnia, że zadba o jej bezpieczeństwo. Sam ukrywa jednak mroczną tajemnicę związaną z tragiczną przeszłością, z którą do dnia dzisiejszego nie potrafi się zmierzyć.

Zaczyna się bolesne przechodzenie przez traumę. Alison zamyka się w swoim domu, boi się własnego cienia. Czuje strach i wstyd. I chociaż dotychczas na co dzień pomagała wielu skrzywdzonym osobom, sama nie potrafi pomóc sobie. Jason stara się ją wspierać, ale przez własne traumy jak ognia unika dotyku i nie potrafi wyrażać emocji.

Ilona Łuczyńska podejmuje się trudnego zadania, jakim jest opis przeżyć i emocji, jakich doświadczają osoby dotknięte przemocą na tle seksualnym. Autorka opisuje skomplikowany proces leczenia i wychodzenia z traum. Udowadnia, jak bardzo skrzywdzone, zawstydzone i wykorzystane czują się osoby, które doświadczyły gwałtu – zarówno dorośli, jak i dzieci.

Książka Bolesna tajemnica ujawnia kilka szczegółów z przeszłości Jasona, jednak jeszcze daleka droga przed mężczyzną, zanim uda mu się uporządkować życie. Alison natomiast cały czas zmaga się ze strachem i gdy wydaje się, że powoli wychodzi na prostą, doświadcza kolejnej traumy...

Bolesna tajemnica nie jest lekturą łatwą. Powieść wzbudzi w czytelniku wiele emocji – od smutku, po złość i gniew. Autorka pokazuje, jak wiele zła jeden człowiek może uczynić drugiemu. To powieść, która wielu czytelnikom na długo zapadnie w pamięć i bez wątpienia skłoni do lektury drugiego tomu – Wyzwolenia z więzów.

Tagi: obyczajowe romanse

Kup książkę Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica
Inne książki autora
Siła nadziei
Ilona Łuczyńska0
Okładka ksiązki - Siła nadziei

Lea od początku nie miała łatwego życia. W dzieciństwie doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej, a jej ojciec odszedł, ponieważ nie mógł wytrzymać...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy