Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Tom 1 cyklu Pokonać demony przeszłości

Chętnie sięgnęłam po kolejne dzieło autorki, gdyż jej wcześniejsza książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Intuicja nie zawiodła mnie, gdyż pierwsza część powieści okazała się tak dobrze napisana, że nie sposób było się od niej oderwać, przez to zarwałam noc. Wywołała u mnie ogromną falę przeróżnych emocji, które nie potrafiłam opanować. W niektórych momentach płakałam niczym zranione dziecko i odczuwałam przeogromny ból.

Jason to genialny mężczyzna, który tworzy programy komputerowe i nieźle na tym zarabia. Mimo wielkiego talentu jest on wyobcowany i unika kontaktu z ludźmi, gdyż przeżyta w dzieciństwie trauma, nie pozwala mu na normalne, beztroskie życie.

Pewnego dnia jest świadkiem brutalnej napaści na kobietę, która zostaje pobita i zgwałcona. Ten incydent wywołuje w nim nieznane dotąd uczucia i powoduje, że biegnie poszkodowanej na ratunek oraz opiekuje się nią. Ally mimo, że z zawodu jest psychologiem, to nie potrafi zapomnieć i pogodzić się z tym co ją spotkało. Zraniona, oszołomiona i zbrukana, wciąż przeżywa na nowo te tragiczne wydarzenia.

Dlaczego ktoś dopuścił się tak haniebnego czynu? Czy kobieta dojdzie do siebie po czymś takim i będzie w stanie żyć normalnie? Czy już nic jej nie zagraża, a może napastnik wciąż ma ją na celu? Czy jej obecność pomoże Jasonowi uporać się z demonami z przeszłości i co tak naprawdę go spotkało w młodzieńczych latach?

Po tej lekturze bardzo długo dochodziłam do siebie i nie było mowy, bym mogła zasnąć. Moje serce biło w szalonym rytmie, a natłok myśli nie pozwalał na oczyszczenie umysłu. Wciąż na nowo roztrząsałam zaczytaną treść i rozważałam bieg wydarzeń. Moja ciekawość była tak pobudzona, że od razu wzięłam się za drugi tom.

Kochani, wiem że jest to niezwykle trudna i przepełniona bólem pozycja, jednak cała historia jest cudowna i ma w sobie coś niezwykłego. Zapada głęboko w pamięć i porusza najczulsze struny w duszy.

Postacie są bardzo realistyczne, charakterne i wyróżniają się. Podziwiałam głównego bohatera, jego postawę i to, jak opiekuńczy stał się względem pokrzywdzonej kobiety. Mimo lęku przed kontaktem z ludźmi potrafił się przemóc, by pomóc i wspierać Ally.

Pani Ilona zasługuje na ogromne brawa za świetną historię, która jest nietuzinkowa i niebanalna. Fabuła często zaskakuje i wstrząsa dogłębnie czytelnikiem. Dynamiczne tempo i liczne zwroty akcji skupiają naszą uwagę i nie pozwalają nawet przez chwilę się nudzić.

Wątki są genialnie poprowadzone i miałam odczucie jakbym stała obok bohaterów i na żywo obserwowała ich codzienność.
Styl autorki jest prosty i przystępny, duża czcionka ułatwia w szybkim czytaniu, więc nawet się nie obejrzycie, a już będziecie na finalnych kartach.

Jestem pod wrażeniem lektury i uważam, że przypadnie wam ona do gustu. Dlatego polecam „Bolesną tajemnicę” każdemu. Jestem pewna, że przepadniecie i dacie się porwać tej pięknej historii. Koniecznie przeczytajcie i podzielcie się swoimi wrażeniami.

Informacje dodatkowe o Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica:

Kup książkę Pokonać demony przeszłości. Bolesna tajemnica

Siła nadziei
Ilona Łuczyńska0
Okładka ksiązki - Siła nadziei

Lea od początku nie miała łatwego życia. W dzieciństwie doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej, a jej ojciec odszedł, ponieważ nie mógł wytrzymać...