Nie chcesz wiedzieć

Bartosz Szczygielski „Nie chcesz wiedzieć”

„Nie obawiaj się przyszłości.
Losu i tak nie da się oszukać. Zmienić tego, co nam sądzone. Przyszłość jest z góry ustalona, to przeszłość jest tym, co uderza z zaskoczenia.”

Madame Agat jest dojrzałą kobietą, która zajmuje się wróżeniem. Po śmierci swojej matki, Klaudii, mieszka sama w domu i praktykuje wszystkie cenne wskazówki, jakie jej przekazała. Pewnego wieczoru na umówione spotkanie przychodzi do niej tajemniczy mężczyzna. Wydawałoby się, że to zwykły seans, ale klient popełnia samobójstwo na oczach wróżki.

„Każdy sam decyduje o swoim losie i ścieżce, którą wybiera.”

Jak ktoś zna twórczość autora to wie, że w swoje fabuły obsadza wyraziste postacie żeńskie. W tej powieści mamy trzy: Agatę, policjantkę i dziennikarkę. Lecz więcej nie zdradzę, bo odebrałabym wam frajdę z czytania.
Książki Bartosza Szczygielskiego mają to do siebie, że zaskakują. Zaskakują zakończeniem. I takie zakończenia to ja lubię. 👍

Powieść o tym, jak trauma z przeszłości może oddziaływać na nasze dotychczasowe życie, i jak my sobie z nią radzimy.

Informacje dodatkowe o Nie chcesz wiedzieć:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-08-11
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Zobacz opinie o książce Nie chcesz wiedzieć

Kup książkę Nie chcesz wiedzieć

Czasem lepiej nie wiedzieć, co dzieje się z naszym jedzeniem. Niewiedza jest błogosławieństwem.

– Daleko jeszcze?

– Kawałek.

– To samo mówiłaś, jakieś dziesięć minut temu.

– Nic się nie zmieniło, to co mam ci powiedzieć.

Krok trzeci
Bartosz Szczygielski0
Okładka ksiązki - Krok trzeci

Krok trzeci to mroczny thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej strony. Nowa, mroczna powieść Bartosza Szczygielskiego, mistrza...

Nieodwracalnie
Bartosz Szczygielski0
Okładka ksiązki - Nieodwracalnie

Możesz zapomnieć o przeszłości, ale ona nie zapomni o tobie   Adam Zwidowski lubi swoje życie. Wyemigrował, założył rodzinę i niemal uzbierał na wymarzony...