Quantcast

Nim skończy się noc

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-08-10

Agata kocha męża, ale już go nie lubi. Monika satysfakcję w sypialni osiąga poza małżeńskim łożem. Justyna życiową tragedię przeżywa zupełnie sama, choć nie powinna.

Wszystkie spędzają weekend z mężami w idealnym miejscu, by naprawić swoje związki. Chcą oderwać się od rozpraszających zdobyczy cywilizacji, dzwoniących smartfonów i ciągłych powiadomień. Miało być tak romantycznie. Kominek, sypiący za oknem śnieg i oni.

Las, spokój i nadzieja. Przecież ona umiera ostatnia. Ale śmierć miała inne plany. Przyszła wcześniej, niezapowiedziana, by zabrać... kogoś.

Trzy pary, sześć osób i setki kłamstw.

I ktoś, kogo nikt się nie spodziewał.

Emocjonujący thriller o ludzkich słabościach i konsekwencjach budowania relacji opartych na kłamstwach. Tam, gdzie kończy się prawda rozpoczyna się pełna pułapek gra, której finału nie sposób przewidzieć.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Nim skończy się noc

Opinie o książce - Nim skończy się noc

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2022-11-06,

Tytuł: "Nim skończy się noc"
Autor: Bartosz Szczygielski
Data premiery: 10.08.2022r.
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Wyobraźcie sobie, że macie szansę spędzić romantyczne chwile ze swoim partnerem w domku z kominkiem... Tylko Ty i Twój/a partner/ka... Nikt u nic Wam nie przeszkadza. Może jedynie śnieg za oknem...
Stop!
Prosiłam, żebyście wyobrazili sobie romantyczną scenerię?
Tak naprawdę pojechaliście żeby naprawić swój związek, bo jest w rozsypce i chcecie zrobić wszystko by go naprawić...
Ale coś tu nie gra...
Coś tu nie pasuje...
Chyba już wiem co...
Zwłoki...
Tylko kto jest mordercą i jak ten człowiek znalazł się w tym domku?
Przecież byliście sami. W dwójkę...
Ale chwila, chwila... W dwóch innych domkach też są pary... przyjechali dokładnie po to samo co Wy - chcą naprawić swoje małżeństwo.
Zatem moi mili... rozpoczęła się gra. Kto z Was zabił? Kim jest trup?
Dokładnie taką historię dostajemy w książce Bartosza Szczygielskiego pt. "Nim skończy się noc". Z tym, że swoje małżeństwa pojadą ratować Agata, Monika i Justyna.
Tylko czy można uratować coś, co oparte jest na tajemnicach i kłamstwach?
Na to pytanie otrzymacie odpowiedź, gdy przeczytacie tę książkę 😁
Ja Wam już niczego więcej nie zdradzę🤫
Było to moje pierwsze spotkanie z autorem i zaliczam je do udanych! Mam na półce jeszcze inną książkę Bartosza Szczygielskiego i z całą pewnością ją przeczytam:)

A gdyby tak rzucić wszystko i uciec w Bieszczady? Brzmi znajomo? :D

(bardzo chętnie bym to zrobiła :D)

Akcja książki Bartosza Szczygielskiego rozgrywa się właśnie w Bieszczadach. Brak zasięgu, śnieżyca i całkowite zad.pie. Trzy małżeństwa: Agata i Tomasz, Monika i Grzegorz oraz Justyna i Michał, aby uratować swoje związki przed całkowitym rozpadem udają się tam, gdzie nie dociera cywilizacja. Celem weekendowego wyjazdu do Kredowych Wzgórz jest odcięcie się od świata i skupieniu na tej drugiej osobie. Czy parom uda się odbudować relacje? Albo czy chociaż spróbują?

Autor skupił się na historii, która pokazuje ludzkie słabości, tajemnice oraz zakłamanie panujące w związkach. Akcja rozgrywa się bardzo spokojnie, powoli rozwijają się kolejne wątki, a wszystko po to żeby zostać pochłoniętym przez kolejne ciekawostki skrywane przez bohaterów.

Połączenie kryminału i thrillera, które skrywa dosyć zaskakujące zakończenie. To jak, skusisz się na wycieczkę w Bieszczady?

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2022-10-20, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2022,

Są książki,na które już po przeczytaniu opisu,czy zobaczeniu okładki chciałoby się rzucić łapczywie.Są i takie,które wybiera się z braku laku,nie robiąc sobie  wielkich nadziei i rzadko,ale jednak ,udaje się natrafić na coś,co okazuje się miłą niespodzianką.Tak w moim przypadku było z tą książką.Lektura ta na pewno wymaga skupienia bo autor sprawnie wplata przeszłość i miesza z teraźniejszością,ale za to na pewno nie można mówić o nudzie ..
,Trzy pary,sześć osób i setki kłamstw.Do tego  śmierć,która przyszła wcześniej,niezapowiedziana,by zabrać ...kogoś.
"Nim skończy się noc" to na pewno emocjonujący thriller o ludzkich słabościach i konsekwencjach budowania relacji opartych na kłamstwach.Polecam

Bardzo fajne przedstawienie postaci, ich historii i budowanie napięcia. Z różnych powodów trzy pary przyjeżdżają na weekend do Kredowych Wzgórz. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a w kulminacyjnym momencie w Kredowych Wzgórzach zjawia się znikąd policjant. Dobrze się czyta. Polecam.

Avatar użytkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2022-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2022,

Bartosz Szczygielski przyzwyczaił już nas, czytelników, do dobrego poziomu swoich książek. Ci, którzy raz sięgnęli po jego powieści, z reguły wracają po kolejne i kolejne. To jeden z tych autorów, którzy nie wypracowują już sobie pozycji, a ją ugruntowują. U mnie zazwyczaj jego książki nie zalegają długo w kolejce. A choć Nim skończy się noc ma bardzo śnieżną okładkę, nie chciałam z lekturą czekać do zimy.

Tym razem autor mnie nie zaskoczył. Mógłby to zrobić, gdyby schrzanił, a nie napisał solidną, wciągającą i emocjonującą powieść, która świetnie wpisuje się w ramy gatunkowe thrillera, a jednocześnie kojarzy się z powieściami Agathy Christie. Mogłabym sobie ponarzekać, poużywać, a tak muszę głowić się nad zdaniami, które nie będą powtórką pochwał z poprzednich recenzji.

Szczygielski bardzo ciekawie dobrał siedmioro bohaterów akcji. Każde z nich jest inne, z innymi zaletami i słabościami, z innym bagażem doświadczeń. Stanowią bardzo ciekawą mieszankę charakterów, wręcz wybuchową w dużym stężeniu. To dlatego tak ciekawie obserwuje się interakcje między nimi. Równie ciekawie wykreował autor relacje małżeńskie, pokazując powolne rozpadanie się związków i to, że bardzo różne przyczyny dają ten sam skutek. To, co dzieje się w grupie, ta mieszanina przyciągania i odpychania, przypomina przyciąganie się i rozpadanie cząstek w lampie "lawie". Podoba mi się sposób, w jaki autor przedstawia te relacje, ale też jak wykorzystuje je do podkręcania fabuły i wybijania jej na wytyczone przez siebie tory.

Intryga z pozoru jest znajoma. Grupa ludzi, z których każdy coś ukrywa, w odciętym od świata miejscu, tajemnicze morderstwo i śledczy, który próbuje rozpoznać sprawcę. To już było. Co nie znaczy, że nie może być ciekawie. Szczygielski rozgrywa motyw zamknięcia i morderstwa umiejętnie i świadomie, dobrze buduje i podsyca napięcie. Tworzy atmosferę niepokoju, odkrywając kolejne tropy. Wabi zagadką, której rozwiązanie czytelnik próbuje przewidzieć. A kiedy wszystkie elementy historii, rozgrywającej się w dwóch nieodległych płaszczyznach czasowych (na zasadzie teraz i wtedy), wskakują na swoje miejsce, autor jednym ruchem ręki burzy ten gładki obrazek, na sam koniec zaskakując raz jeszcze.

To rzeczywiście udany thriller, wykorzystujący w zgrabny sposób znane literackie motywy i tricki do stworzenia nowej opowieści. Ważne są w nim międzyludzkie relacje, odosobnienie, atmosfera zagrożenia i zagadka, która domaga się rozwiązania. Dodajmy do tego komisarza, który wcale nie jest kolejnym Herkulesem Poirot i mamy kawał dobrej literackiej rozrywki. Na typowym dla Szczygielskiego poziomie.

Avatar użytkownika - kamilorman
kamilorman
Przeczytane:2022-10-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dolina cieni
Bartosz Szczygielski0
Okładka ksiązki - Dolina cieni

Kiedy umierasz, życie staje się prostsze. Tomasz Rach, którego ciało spłonęło podczas wypadku, wie o tym najlepiej. Mężczyzna postanowił wykorzystać swą...

Krew
Bartosz Szczygielski0
Okładka ksiązki - Krew

Autor wciąga czytelników w brutalny i posępny świat, w którym nic nie jest oczywiste. Gabriel Byś po tym jak brał udział w strzelaninie...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek