Nie wygrasz ze mną

Ale, że to już koniec?!!! Na szczęście nie! Zrobiłam mały research i tak będzie czwarty tom! Ufff! 😄

Wkręciłam się na maksa w historie Gabrieli Sawickiej. Zarówno po pierwszym, jak i po drugim tomie zastanawiałam się czy autorka mnie jeszcze zaskoczy swoimi pomysłami na poprowadzenie fabuły i zdecydowanie jej się to udało!

Co tym razem spotkało panią prokurator? Po pierwsze mierzy się z bardzo silnym wrogiem, szanownym panem Lisem, który ma na nią haka (nie byle jakiego) i zaczyna szantażować Sawicką. Bez wątpienia ta sytuacja spędza jej sen z powiek i jest zdecydowana, aby podjąć nawet najbardziej radykalne działania, by znowu mogła „spać spokojnie”. To niestety nie jedyne „utrapienie” pani prokurator, bowiem już na samym początku trzeciego tomu czytelnik dostaje niezłą dawkę wrażeń. Sawicka jest świadkiem napadu z bronią, a to łączy się z kolejną sprawą. Pani prokurator będzie musiała "stoczyć bój" z sektą. Jak postąpi, jakie kroki poczyni, aby zakończyć działanie „organizacji”, a może w ogóle jej się to nie uda? Tu bez wątpienia liczy się czas, a zegar tyka coraz głośniej.

Za co polubiłam tę serię? Po pierwsze niebanalne sprawy kryminalne, a z każdą częścią można powiedzieć, że coraz bardziej drastyczne, aż boję się myśleć jaką sprawę będzie musiała rozwikłać Sawicka w kolejnym tomie... Po drugie sama pani prokurator, uwielbiam ją, wiele w sobie skrywa, ma w sobie pewien mrok, wiele przeszła, co ukształtowało jej podły charakter, ale to właśnie to sprawia, że nie można o niej ot tak zapomnieć. Pozostali bohaterowie również mają w sobie iskrę, nie znajdziecie tu nijakich osobowości. Kolejna sprawa to tempo akcji to istny sprint i lekkie wątki obyczajowe, które ubarwiają całość. A te wszystkie elementy połączone razem sprawiają, że te książki się pochłania!

Tytuł trzeciego tomu jest bardzo adekwatny, Sawicka to bardzo trudny przeciwnik 😏

Informacje dodatkowe o Nie wygrasz ze mną:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie wygrasz ze mną

Kup książkę Nie wygrasz ze mną

- Co się porobiło z tym miastem? - spytał Kudyba. - Nigdy, kurwa, nie było tak źle. - Nowy polski ład - odparła Sawicka. - Nic dodać, nic ująć.

Postrzegasz świat zerojedynkowo, żyjesz w jakiejś pieprzonej bajce. Wszystko jest czarne albo białe, i chuj, nic więcej. Moje życie jest inne.

Nie odpuszczę
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie odpuszczę

Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała kolejną sprawę - która może ją przerosnąć. Morderca zabija...

Wizjoner
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Wizjoner

W Szczecinie dochodzi do serii zabójstw. Bezwzględny morderca perfekcyjnie zaciera ślady, zostawia na ofiarach jedynie swój symbol - niewielki i prawie...