(Nie)zwyczajna

To było moje drugie spotkanie z twórczością Samanthy i bezapelacyjnie się w tej autorce zakochałam .

Poznajemy Comet , dziewczynę barwną , kolorową, specyficzną indywidualistkę, piszącą wiersze, będącą odludkiem . Jej życie staje na głowie gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, Tobias. Jak to w szkole bywa (a w książkach czy filmach zdecydowanie często) , oboje są wytypowani przez nauczyciela do wspólnej pracy nad projektem.

Wbrew pozorom nie jest zaraz słodko i uroczo. Oboje mają swoje problemy. U Comet są to rodzice, którzy świata poza sobą niemalże nie dostrzegają, ręce opadają na ich podejście do rodzicielstwa. U Tobiasa jest to bardziej skomplikowane . Poznając go bliżej , Com zbliża się również do jego kuzyna. Ten z kolei będzie przyczyną skomplikowania ich relacji . Wątek z nim związany doprowadził mnie do płaczu a to nie jest łatwe i często spotykane.

Książka schematyczna, pisząc teraz z perspektywy kolejnej , widzę , że autorka ma swoje schematy, które lubi powielać ale robi to w taki sposób, że nawet jak są wyraźnie dostrzegalne , to książka i tak zachwyca , emocjami, ciekawymi relacjami, dramatami przez jakie przechodzą bohaterowie.
Ja niewątpliwie jestem jej fanką i chętnie sięgnę po wiele kolejnych jej książek .

Informacje dodatkowe o (Nie)zwyczajna:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-06-05
Tytuł oryginału: The Fragile Ordinary
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: bóg Literatura dziecięca i młodzieżowa - recenzje i opracowania tematyczne

Zobacz opinie o książce (Nie)zwyczajna

Kup książkę (Nie)zwyczajna

Z dala od świateł
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Z dala od świateł

Samantha Young nieodmiennie zachwyca każdą swoją powieścią. Jej fanki na pewno nie będą zawiedzione! Co mógłbyś poświęcić dla miłości? Dawno temu...

To, czego o mnie nie wiesz
Samantha Young0
Okładka ksiązki - To, czego o mnie nie wiesz

Kolejny tom bestsellerowej serii o nadmorskim Hartwell. Nie zaznasz miłości, jeśli nie uporasz się z przeszłością. Dahlia McGuire, złotniczka i właścicielka...