Niełatwe powroty

Tom 1 cyklu Pensjonat na wzgórzu

Pensjonat na wzgórzu, to tutaj rozgrywa się cała akcja. Malownicze tereny i miejsce, w którym można wypocząć, choć niewątpliwie należy włożyć wiele pracy, aby dom wrócił do swojej świetności. Przez lata pensjonat podupadł… to właśnie prowadzeniem hoteliku na co dzień para się Klaudia i jej ojciec, który niestety trafił do szpitala z powodu zawału.

Czy zawsze musi tak być, że dopiero jakaś rodzinna tragedia powoduje to, że najbliższe sobie osoby po wielu latach się spotykają?
Klaudia ma jeszcze dwie siostry - Patrycję i Martynę. Jedna wiele lat temu wyemigrowała z matką do Irlandii, druga natomiast zamieszkała w Sanoku.
Choroba ojca spowodowała, że kobiety znowu się spotkały. Każda z nich patrzy inaczej na świat, każda ma inne priorytety i każda czego innego oczekuje od życia. Powrót do miejsca z dzieciństwa napawa je przerażeniem, powoduje powrót wielu wspomnień, niektórych bolesnych, takich, które cały czas głęboko są zakorzenione w sercu. Czy podołają, czy będę w stanie porozmawiać ze sobą?

To pierwsza część otwierająca nową serię obyczajową i już chce więcej. Dlaczego tak szybko się ta historia urwała? Co będzie dalej?

Z własnego doświadczenia wiem, że siostrzana miłość bywa trudna, ale to najbliższa mi osoba. Osoba, która do końca zawsze będzie przy mnie, bez względu na to co się wydarzy, jestem tego pewna. Mam nadzieję, że Klaudia, Patrycja i Martyna również to dostrzegą i mimo wielu nieporozumień, które przez lata się nawarstwiły będą potrafiły sobie zaufać.

Książkę czyta się z zapartym tchem. Polubiłam to miejsce, polubiłam bohaterów, no może z wyjątkiem Martyny, które mnie strasznie irytowała swoim zachowaniem, zapatrzeniem się w siebie, ale gdzieś tam w głębi serca miała żal do rodziców, może to był jeden z powodów, przez który stała się taką osobą.
Każda z nich ukrywała w sobie jakąś tajemnice. Czy pobyt w Bieszczadach pomoże im poukładać życie, zrozumieć jak istotna jest rodzina. Czy pensjonat na wzgórzu znowu stanie się perełką i miejscem oddechu, czy siostry połączą swoje siły…

Informacje dodatkowe o Niełatwe powroty:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-04-14
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Beletrystyka spekulatywna bóg

Zobacz opinie o książce Niełatwe powroty

Kup książkę Niełatwe powroty

Szept anioła (Tom 3). Spadkobierca
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Szept anioła (Tom 3). Spadkobierca

Czasem na naszej drodze stają ludzie, którzy niczym anioły pomagają nam oswoić trudną codzienność. Trzeba tylko usłyszeć ich szept, który w życiu bohaterów...

Latarnik
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki -  Latarnik

Czasem na naszej drodze stają ludzie, którzy niczym anioły niosą nam pomoc. Trzeba tylko usłyszeć ich szept, który w życiu bohaterów tej ciepłej, uroczej...