Nikt nie musi wiedzieć

Tom 4 cyklu Hubert Meyer

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki Katarzyny Bondy "Nikt nie musi wiedzieć".

Pierwsze sto stron to dla mnie ogromny chaos. Musiałam na spokojnie analizować sytuację i rozeznać się w wielowątkowości. Hubert Meyer zdecydowanie miał co robić. Wiele spraw do rozwiązania, emocji i zagadek, które bezpośrednio wpływały na życie psychologa śledczego. Będą to jedne z najtrudniejszych śledztw w jego karierze. Rozbudowana fabuła i bohaterowie tak różnorodni, że nie sposób było się tutaj nudzić. Jak książka wypadła na tle innych książek z cyklu? Niestety nie wiem.

Było to moje pierwsze spotkanie z tym cyklem Katarzyny Bondy i ogólnie było bardzo udane, choć czytanie szło mi dość wolno. Dlatego też nie mam porównania i z przyjemnością sięgnę po poprzednie tomy autorki, aby dowiedzieć się więcej o osobowości Huberta.

Trzeba przyznać, że wielokrotnie czytelnik może pogubić się w swoich przemyśleniach i typowaniu sprawców. Gdy już wydaje ci się, że wiesz, kto jest tym złym charakterem, to okazuje się, że wiesz mniej niż kilka stron wcześniej.

Bardzo sensowne dialogi, które chcąc nie chcąc skłaniają do wytężenia umysłu i zaangażowania się w historię. Nie da się czytać tej książki bez świadomości, że autorka włożyła naprawdę dużo w pracy w to, aby uwierzyć, że cała kreacja wydarzeń mogła mieć miejsce naprawdę.

Profesjonalizm i merytoryczne przygotowanie to coś, na co zwróciłam szczególną uwagę. Nie czytam tej tematyki zbyt wiele, dlatego też łatwiej jest mi dostrzec wyjątkowość pióra danej pozycji. Mam wrażenie, że podejście do tematu zaspokoi najbardziej zaawansowanych czytelników sensacji i kryminałów.

Jeśli tylko lubisz psychologię, profilowanie i głębsze myślenie na temat zbrodni to książka będzie idealna dla ciebie. Spędzisz z nią kilka wieczorów i będziesz zastanawiać się - co jeszcze może się wydarzyć? Czas pandemii idealnie wpleciony w świat książki. Czytając, można odczuć, że dzieje się to tu i teraz. Historia ze szklanego ekranu, wiadomości i niewyjaśnionych serii niefortunnych zdarzeń.

Informacje dodatkowe o Nikt nie musi wiedzieć:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-05-05
Dodał/a opinię: Ksebardo

Zobacz opinie o książce Nikt nie musi wiedzieć

Kup książkę Nikt nie musi wiedzieć

Sprawa Niny Frank (audiobook)
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Sprawa Niny Frank (audiobook)

Pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców...

Tylko martwi nie kłamią. Audiobook
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Tylko martwi nie kłamią. Audiobook

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują...