Nocny tygrys

Batu Gajah to miejscowość pełna tajemnic. Gdy zaczynają ginąć tam ludzie prawdopodobnie zaatakowani przez tygrysa miejscowa ludność zaczyna się obawiać, iż w ich okolicy pojawił się tygrołak, a stąd do nieszczęścia już tylko jeden krok.

Pięciu bohaterów połączonych pięcioma konfucjańskimi cnotami stara się odkryć prawdę i wyprzedzić nieszczęścia, jakie mogą się wydarzyć. Pytanie tylko komu mogą ufać i czy wszyscy się odnajdą, żeby razem stawić czoła mitycznym stworzeniom.

***

Intrygująca historia, w której teraźniejszość przeplata się z legendami.

Autorka w genialny sposób przybliża czytelnikowi  skomplikowaną strukturę malajskich wierzeń ludowych. Książka, która wcale do cieniutkich nie należy nie powinna nas zrażać swoją objętością, ponieważ styl autorki sprawia, że każdą kolejną stronę czyta się coraz szybciej z zapartych tchem.

Podobają mi się główni bohaterowie, spośród których każdy wyróżnia się odrębnymi cechami charakteru, ale w czasie współpracy potrafią zdziałać wiele. Nie da się nie zatracić w tej historii, tak innej od większości, które czytamy. Wplatanie wątków mistycznych jedynie zwiększa jej walory czytelnicze i sprawia, że przez chwilę czujemy się, jakbyśmy sami brali udział w tych magicznych wydarzeniach.

Informacje dodatkowe o Nocny tygrys:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2020-07-15
Tytuł oryginału: The Night Tiger
Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Zobacz opinie o książce Nocny tygrys

Kup książkę Nocny tygrys

The Ghost Bride. Narzeczona ducha
Yangsze Choo0
Okładka ksiązki - The Ghost Bride. Narzeczona ducha

„Pewnego wieczoru ojciec zapytał mnie, czy chciałabym zostać żoną ducha” Li Lan pochodzi ze zubożałej rodziny i nie ma większych szans na znalezienie...