Odrodzenie feniksa

“Odrodzenie Feniksa “

Po wyjątkowo zaskakującym zakończeniu pierwszego tomu, byłam niezmiernie zadowolona z tego, że mam drugi pod ręką i od razu za niego chwyciłam. Jednak poczułam się nieco zdezorientowana. Ten tom nie zaczyna się w miejscu, w którym skończył się poprzedni, tylko...4 lata później. Stopniowo poznajemy wydarzenia mające miejsce w tej przerwie czasowej.

Obecnie w życiu Avy wiele się zmieniło. Jest matką już dwójki dzieci. Finna nie ma przy nich ale jest Salvatore - mężczyzna zabiegający o względy i uczucia Avy, która po dwóch rozczarowujących związkach, boi się ponownie zaufać. Co z Feniksem ? Czemu kobieta czuje się przez niego tak bardzo zraniona?

Ava otworzyła galerie sztuki w Houston i wystawia tam swoje obrazy. Jej życie po bardzo ciężkich chwilach, z pozoru wraca do normy. Aleks wyjaśnił dlaczego sfingował swoją śmierć. Iris mieszka z nią i dziećmi, odnosi sukcesy robiąc wyjątkowe tatuaże. I właśnie podczas wyjazdu na Konwent i Festiwal Tatuażu do Miami, bracia McDucan ponownie pojawiają się w życiu przyjaciółek.

Co się stanie gdy Finn odkryje sekret Avy? Czy kobieta wysłucha go i zrozumie czym się kierował porzucając ją kilka lat wcześniej? Czemu się na to zdecydował ?

Na te wszystkie te pytania dostajemy odpowiedzi w finałowym tomie dylogii Moniki Skabary. Bohaterowie nie będą mieli łatwo by odzyskać siebie i zaufanie jakie wzajemnie utracili. Okazuje się, że zagrożenie przed którym uciekali w poprzednim tomie, dogania tę grupę przyjaciół i przed nimi kolejne chwile grozy.

Przyznam, że były momenty w których miałam wrażenie, że autorka już na siłę komplikuje sytuację. Komandosi, agenci, mało tego to jeszcze mafia. I każdy mężczyzna jest skłonny oddać życie za Ave 🙄 fakt, że Aleks niby nie usiłuje odzyskać , już byłej żony. Jednak bawią mnie takie sytuację, gdzie każdy widzi tylko tę jedną kobietę jakby nie było innych .

Widać zmiany i wręcz postęp w zachowaniu, już nie tak małej Aubrey. W poprzednim tomie zachowania typowe dla dziecka autystycznego były u niej wyraźne. Tu z kolei dziewczynka już odważnie spogląda każdemu w oczy, jest przebojowa i pyskata, a wręcz momentami groźna 😅 moja wiedza na temat tej choroby nie jest jakaś imponująca przez co była chwila, że taka rozbieżność w zachowaniu, była dla mnie dziwna, jednak autorka zna temat z własnego doświadczenia i zdecydowanie wie o czym pisze.

Pojawia się też wątek z innym spectrum tej choroby , mianowicie zespołem Aspergera. Ava nie ma łatwo, z resztą od początku nie miała . Theo to mały żywioł, ja bym raczej mu przyznała wyjątkowo intensywne ADHD ale lekarzem nie jestem 😂

Jednak jakby nie patrzeć , dzieje się tu dużo, akcja pędzie. Bywa namiętnie, bywa zabawnie i bywa niebezpiecznie. Mężczyźni otaczający Ave są pod wieloma względami rozczarowaniem , jednak starają się zapewnić jej i dzieciom bezpieczeństwo. Czy im się to uda i co z tego wyniknie - przekonajcie się sami. Wg mnie jest to fajna dylogia, przy której można przyjemnie spędzić czas, choć zabrakło mi efektu wow 🤔 chętnie poznam inne książki autorki i koniecznie muszę nadrobić poprzednią serię , bo zakończenie tego tomu chyba ich uwzględnia i muszę się upewnić. Dziękuję za egzemplarz do recenzji NiegrzeczneKsiążki polecam Wam oba tomy.

Informacje dodatkowe o Odrodzenie feniksa:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-04-27
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Zobacz opinie o książce Odrodzenie feniksa

Kup książkę Odrodzenie feniksa

Dziewczyna feniksa
Monika Skabara0
Okładka ksiązki - Dziewczyna feniksa

Kiedy wydaje się, że nie masz już nic, nadchodzi czas, by sięgnąć po wszystko. Ava zdążyła się przekonać, że na świecie nic nie jest pewne. Wielka miłość...

Wróg mojego wroga
Monika Skabara0
Okładka ksiązki - Wróg mojego wroga

Nic nie łączy silniej niż wspólna zemsta Kira ma na koncie wiele osiągnięć: prowadzi własną firmę, sprawnie zarządza zespołem, ma pracę, która jest jej...