Okrutny książę

Tom 1 cyklu Okrutny książę

Dziesięć lat tamu bezwzględny Madok zabił rodziców Jude, a następnie zabrał ją i jej siostry do Elfhame - magicznej krainy elfów. Dziewczyna nienawidzi tych istot, a jej jedynym marzeniem jest zostać rycerzem w gwardii króla. Stara się trzymać na uboczu, co nie jest łatwe będąc jedną z niewielu śmiertelniczek w miejscu zamieszkania samych nieśmiertelnych istot. Osoby, z którymi Jude uczy się w szkole dręczą ją, a nawet próbują zabić. Nienawidzi ich. A najbardziej nienawidzi księcia Cardana. Nienawidzi go tak bardzo, że nie może oderwać od niego wzroku.
Na tronie Elfhame ma zasiąść niedługo nowy władca. Do czego posuną się członkowie rodziny królewskiej, by zdobyć koronę i jaki wkład w to będzie miała Jude?
Ta książka jakoś specjalnie mnie nie kupiła. Dobrze się ją czytało, a wykreowany świat jest niesamowity, ale kreacja bohaterów bardzo mnie zawiodła. Uwielbiam Cardana i Jude, ale oprócz nich naprawdę nie polubiłam nikogo. Inne postacie według mnie nie mają wyraźnych cech i są po prostu nudne. Wiedziałam też jakzakonczy się każdy z pomniejszych wątków oraz jakie będzie zakończenie tej części. Ale tą książkę ratuje jedno.
Strona 352.
To, co tam się wydarzyło jest tak cudowne, że mam zamiar skserować tą stronę, wydrukować i wstawić w ramkę. Te kilka wersów nadrabia mi prawie wszystko.
Tak jak widzicie, napisałam mało swojej opinii. Ale naprawdę nie wiem, co mogę powiedzieć o tej książce, bo nie wywołała we mnie prawie żadnych uczuć. Ale mimo wszystko polecam Wam się z nią zapoznać, bo jestem chyba jednym przypadkiem na milion, który uważa, że ta książka była lekkim zawodem.
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe o Okrutny książę:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-09-19
Tytuł oryginału: The Cruel Prince
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Dodał/a opinię: Julka2021

Zobacz opinie o książce Okrutny książę

Kup książkę Okrutny książę

Tylko idioci nie boją się tego, co jest niebezpieczne.

Miłość to szlachetna materia. Czy cokolwiek uczynione dla szlachetnej sprawy może być niewłaściwe?

Zła królowa
Holly Black0
Okładka ksiązki - Zła królowa

Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne...

Las na granicy światów
Holly Black0
Okładka ksiązki - Las na granicy światów

Nowa trylogiia Holly Black, królowej elfów, autorki wielu megabestsellerów, w tym Okrutnego księcia! Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska