Oni

Kosma to młody chłopak. Jest on, jest jego uporządkowane życie. Jest też zespół Aspergera, z którym żyje od lat. I jest też tata.

Jego zorganizowany świat zawala się w momencie, gdy do mieszkania puka policja. Okazuje się, że jego ojciec jest oskarżony o morderstwo... popełnione dziewiętnaście lat temu.

Kosma zostaje sam. Na jego barki spada ogromny ciężar, z którym nie wie jak ma się uporać. Pomoże mu w tym pewna niezwykła dziewczyna imieniem Ida, której ojciec również jest jednym z zatrzymanych w tej samej sprawie.

Nie wiadomo kim jest ofiara, którą to rzekomo dziewiętnaście lat temu zabili zatrzymani.

Czy Ida i Kosma pomogą swoim ojcom? Czy uda im się rozwikłać zagadkę z przeszłości?

Przed Wami "Oni", czyli genialny thriller Joanny Opiat - Bojarskiej!

Ta powieść jest tak nieoczywista, tak zaskakująca! Już na samym początku poczułam się mocno zaintrygowana. Zbrodnia popełniona wiele lat temu, są podejrzani jednak brak ciała i tożsamości ofiary. Jest tylko anonimowy donos...
Czytałam ją wręcz zachłannie, tak bardzo chciałam rozwikłać zagadkę. Strona po stronie śledziłam poczynania Igi i Kosmy, a także działania policji.
Powiem Wam jedno, ta lektura nie pozwala czytelnikowi odetchnąć! Wciąż pojawiają się nowe tropy, fakty i dowody. Kolejne zeznania, kolejne niewiadome. Autorka umiejętnie wciąga czytelnika w sam środek śledztwa. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozwiązanie sprawy zbrodni sprzed lat wspólnie z bohaterami tej historii.
Muszę przyznać, że to jeden z lepszych thrillerów, po jakie sięgnęłam.

Gwarantuję Wam, będziecie zaskoczeni. Wiele razy. Joanna Opiat - Bojarska serwuje zwroty akcji nieustannie.
Miałam już okazję czytać jedną książkę autorki. Była to powieść "Chodź za mną", która z resztą bardzo mi się podobała. Jednak szczerze muszę przyznać, że książka "Oni" zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie.
Z pewnością jest to historia, nad którą warto się pochylić.

Porwie od pierwszych stron, zaskoczy, a na końcu niemal odbierze mowę.

Gorąco polecam Wam ten tytuł! Będziecie zachwyceni!

Informacje dodatkowe o Oni:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-10-27
Dodał/a opinię: blondeside

Zobacz opinie o książce Oni

Kup książkę Oni

Podłoga to tylko powierzchnia, po której chodzimy. Nie musi być sterylnie czysta.

To nie kwestia wieku, a raczej, jak mawiał mój wykształcony ojciec, następstwa wyborów życiowych.

Kryształowi (Tom 1). Świeża krew
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi (Tom 1). Świeża krew

Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami. Marek, były funkcjonariusz BSWP Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają...

Kryształowi. Tom 3. Polowanie
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi. Tom 3. Polowanie

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver - outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z...