Pamiętniki mojej mamy

Duży wpływ na nasze życie mają rodzice, to jakie wartości nam przekazują, czy mamy od nich wsparcie i to, czy akceptują nas takimi jakimi, jesteśmy, ponieważ nawet, jak będziemy daleko, wpływa to zarówno na nas, jak i nasze życiowe decyzje.
Gabriela nie ma łatwego życia, jej przyszłość zaplanowali już rodzice, nawet wybrali jej miejsce pracy, przez co musiała przenieść się na wieś do babci. Pomimo tych niedogodności poznaje pewnego przystojniaka Zena, ale ponieważ ma chłopaka, to stara się trzymać od niego z daleka, chociaż nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że stają się sobie bliżsi.
Książka pisana jest w formie pamiętnika, który czyta córka Gabrieli, chociaż narracja jest pierwszoosobowa, więc nie mamy wrażenie, jakbyśmy czytali o danych wydarzeniach, a byli tego wszystkiego świadkami. Historia głównej bohaterki nie jest jakaś znów bardzo oryginalna, ale chwyta za serce i sprawia, że staje się nam ona bliska, osoby, które były dla niej ważne, wyrządziły jej najwięcej krzywd i tak naprawdę znalazła schronienie w ramionach obcych sobie osób.
Z każdą przeczytaną stroną książka wciąga coraz bardziej, chociaż wiele scen jest bardzo przewidywalnych takich jak zdrada, fałszywe tabletki czy podmiana sukienki, konsekwencje tego wszystkiego przewidziałam wcześniej, ale pomimo to czytałam dalej z dużą ciekawością. Główna bohaterka uczy nas tego, że można się podnieść nawet po mocnych upadkach, wystarczy mieć wokół siebie życzliwe nam osoby, które nadają naszemu życiu sens i sprawiają, że chce nam się żyć dalej.
Czuje, że po przeczytaniu innej książki tej autorki bardziej zrozumiałabym tę opowieść, szczególnie że jest tu nawiązanie do Ludmiły, o której nie wiem prawie nic i przez to mam sporo pytań, na które nie znam odpowiedzi, pomimo to nawet nieźle odnalazłam się w tej historii, ale raczej nadrobię to, czego nie czytałam.

Informacje dodatkowe o Pamiętniki mojej mamy:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-10-12
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Pamiętniki mojej mamy

Kup książkę Pamiętniki mojej mamy

Alter ego
Anna Barczyk-Mews0
Okładka ksiązki - Alter ego

Kochaj, jakby od tego zależało twoje życie. Ludmiła, energiczna trzydziestolatka, adeptka krav magi, nie boi się nikogo i niczego. Po zakończeniu nieudanego...

M+P=LOVE
Anna Barczyk-Mews0
Okładka ksiązki - M+P=LOVE

Nie dowiesz się, co miłość może zmienić w twoim życiu, jeśli nie dasz jej szansy. Marta, architektka wnętrz, to młoda kobieta z przytłaczającym bagażem...