Paradajs

Zapraszam Was na wyborną ucztę do osiedla "Paradajs". Ostrzegam, że ta impreza jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach, po niej już nic nie będzie takie samo, robicie to na własną odpowiedzialność. Ta pozycja nie jest dla wrażliwców, po niej możecie poczuć się zniesamczeni i zgorszeni.
"Paradajs" to powieść obleśna i nie smaczna, momentami przeraża i obrzydza. Pełno w niej wyuzdanych scen seksu, ale co z tego? Książkę czytało mi się rewelacyjne, nie przeszkadzały mi wątki erotyczne, one wręcz nadawały tej pikantności i drapieżności. Może ona wręcz Was przytłoczyć wulgaryzmami, brutalnością, która w rzeczywistości charakteryzuje meksykańskie społeczeństwo. Przedstawia obraz biedy, uleganiu wpływom innych, wyobcowaniu i zderzeniu się dwóch światów bogactwa i biedoty, z którymi codziennie musi się zmagać Polo. Szesnastolatek, którego życia nie ułatwia mu apodyktyczna matka i ciężarna kuzynka, która nie szczędzi żadnej chwili, aby się do niego dobrać. Pracuje na bogatym osiedlu, a każdy dzień jest dla niego biegiem z przeszkodami, który najlepiej jest zakończyć, po prostu upijając się.
Fernanda Melchior charakteryzuje się chorymi, dziwnymi i oryginalnymi książkami, które na pierwszy rzut oka są mega pokręcone, ale tym samym niesamowite, wciągające i uzależniające. Żal było mi ją kończyć, gdy akcja dopiero zaczynała nabierać tempa. Odwracając ostatnią stronę, czułam smutek, pustkę i rozczarowanie, że historia ta ma zaledwie tylko 150 stron, bo mogłaby się nie kończyć. Nadal nie mogę się przyzwyczaić do sposobu pisania autorki, do braku akapitów i zdań długich na pół strony. Strach aż pomyśleć, co stworzy autorka w kolejnej książce, bo z każdą kolejną jest tylko lepiej. Będę cierpliwie czekała na więcej.

Informacje dodatkowe o Paradajs:

Zobacz opinie o książce Paradajs

Kup książkę Paradajs

Czas huraganów
Fernanda Melchor0
Okładka ksiązki - Czas huraganów

Grupa dzieci z La Matosy, zubożałej wioski w Meksyku, dokonuje makabrycznego odkrycia. W mętnych wodach kanału znajduje rozkładające się ciało miejscowej...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis