Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Tom 2 cyklu Wielka Panda i Mały Smok

„Podróż. Wielka Panda i Mały Smok” to kontynuacja „Wielkiej Pandy i Małego Smoka”, czyli książki która podbiła moje serce. Teoretycznie jest to opowiadanie dla dzieci, ale w praktyce jest to książka dla czytelnika w każdym wieku. Ma ona w sobie ogromny mistycyzm i pozwala nam zajrzeć w głąb własnej duszy. Przede wszystkim przesiąknięta jest ona na wskroś życiową mądrością przy czym genialnie porusza struny ludzkich serc. Opowiada o odwadze, potrzebach zmiany i lękach które temu towarzyszą. Mówi o ryzyku przez które ciągle możemy tkwić w miejscu.

Za sprawą dwóch zwierzęcych postaci i ich podróży przez wielką wodę Norbury subtelnie mówi o przyczynach, które nie pozwalają nam realizować własnych marzeń i iść do przodu. Jednak zaraz obok tego niesie ukojenie i pokazuje jak sobie z tym radzić. Jak czerpać energię z otaczającego nas świata i odnaleźć w sobie odwagę. Wielka Panda i Mały Smok przypominają nam, że nic w naszym życiu nie dzieje się przez przyczyny.

Na szczególną pochwałę zasługuje także wydanie książki. Twarda oprawa i co najważniejsze zachwycające ilustracje zainspirowane japońską kaligrafią i drzeworytami. Jestem pewna, że książka ta znajdzie szczególne miejsce w sercu niejednego czytelnika.

Informacje dodatkowe o Podróż. Wielka Panda i Mały Smok:

Kup książkę Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Wielka Panda i Mały Smok
James Norbury0
Okładka ksiązki - Wielka Panda i Mały Smok

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla...