Powrót

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-8215-095-7
Liczba stron: 415
Tytuł oryginału: The Return
Język oryginału: język angielski
Dodał/a opinię: ktomzynska

Ocena: 4.43 (21 głosów)

„Wybaczyć nie znaczy zapomnieć ani przestać myśleć o tym, że pragnęłabyś móc zmienić przeszłość. Wybaczyć znaczy przede wszystkim zaakceptować to, że jesteś niedoskonała, bo przecież nie ma ludzi doskonałych. Okropne rzeczy mogą się przytrafić każdemu.” 

.

.

Słysząc Nicholas Sparks odrazu mam przed oczami książki „Ostatnia piosenka”, czy „Szczęściarz”, a także ich ekranizacje. Nie będę kłamać jeżeli powiem, że kocham książki autora. Potrafi wprowadzić czytelnika w niesamowity klimat, a to jak pisze o miłości jest piękne. 

„Powrót” to kolejna fantastyczna książka autora. Fabuła jest ciekawa, przepełniona bólem, ale i szczęściem. Akcja książki jest dość spokojna, momentami może aż nazbyt. Jednak takiem powolne tempo bardzo tutaj pasuje. Długo rozwijający się romans, pełen nieśmiałości, niedomówień jest na swój sposób uroczy. 

Początkowo mogłoby się wydawać, że wiele elementów do siebie nie pasuje. Dopiero strona za strona przekonujemy się, że autor bardzo dobrze to wszystko przemyślał i stworzył nie tylko spójną, ale i porywającą całość od której ciężko się oderwać. 

Na uwagę zasługują także pszczoły, które grają tutaj rolę drugoplanową. Te małe stworzenia mają ogromny wpływ na nasze życie o czym autor bardzo nam przypomina. Przecież, gdy wyginą pszczoły zginiemy także my. To właśnie te małe stworzonka, a raczej ich pasieka połączyły ze sobą wszystkich bohaterów. Jeżeli już o nich mowa to nie można im odmówić wyrazistości, a więź pomiędzy nimi jest „magiczna”. Każdy z nich boryka się z trudną przeszłością i swoimi demonami. Jednak wzajemna pomoc i czas potrafią zdziałać cuda.

 


Nicholas Sparks po raz kolejny mnie nie zawiódł. Jest to książka nie tylko o miłości, ale radzeniu sobie z traumami. Niesie za sobą niesamowite przesłanie i jest cudowna. Historia chwyciła mnie za serce. To dzięki niej uroniłam niejedną łzę, ale i śmiałam się w głos. Czy polecam? Oczywiście, że tak! 

 

Tagi: Romans literatura kobieca nicholas sparks powieśc obyczajowa

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Powrót

Kup książkę Powrót

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Ślub
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Ślub

Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie...

Jesienna miłość
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Jesienna miłość

Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort w Kalifornie Północnej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Życie ciągle daje nam możliwość obrania nowej drogi, na której będziemy się rozwijać i zmieniać. Kiedy patrzymy wstecz, ledwie poznajemy samych siebie.


Więcej

W życiu czasem jest tak, że człowiek staje przed niemożliwym wyborem. Bez względu na to, co postanowi, nic dobrego z tego nie wyniknie. (...) Żaden z tych wyborów cię nie uszczęśliwi.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy