Pragnienia serc

Evelyn Hudson jest skrytą młodą kobietą zakochaną w książkach. Ta miłość do lektur jest tak wielka, że sama postanowiła jedną napisać. O dziwo wyszło jej to bardzo dobrze, bo powieść okazała się hitem. Teraz tylko musi zrobić kolejny krok i napisać kolejną. Tylko jak to zrobić kiedy weny brak?
    Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciela, który zrobi wszystko, by widzieć uśmiech na jej twarzy. Na twarzy kobiety, która jest mu bliższa niż główna zainteresowana sądzi. Ten problem zdaje się być bliski rozwiązania, bowiem Jace ma plan.
   Jace O'Connell jest spadkobiercą jednej z najbogatszych rodzin w Stanach. Zbliża się coroczne rodzinne spotkanie, na które nie ma najmniejszej ochoty się stawiać. Ale to zwyczaj, to rytuał. Postanawia jednak tym razem zrobić coś, czego jeszcze nie było. Poprosił Evelyn, by z nim pojechała jako jego... narzeczona.
   Co się wydarzy? Jakie sekrety i tajemnice ujrzą światło dzienne? Jaka będzie jego rodzina? Czy to będzie przyjemny i humorystyczny pobyt? A może zgoła inny, rodem z horroru?
   Jedno jest pewne: to będą niezapomniane dwa tygodnie.

Towarzyszę autorce od samego początku drogi autorskiej. Za mną wszystkie dotąd wydane powieści. Najnowsza jest natomiast zupełnie inna.
   Mamy tutaj przyjaźń damsko-męską, z podszytym uczuciem; sekrety i tajemnice; spiski i intrygi, traumy i tragizm, oraz coś, z czym się jeszcze nie spotkałam. Mianowicie życie pisarza. To jakie trudy i wyzwania towarzyszą autorowi, szczególnie kiedy nic nie idzie tak jakby tego chciał.
    Jak sami widzicie jest to baaardzo złożona historia. Posiadająca wiele wątków głównych i drugoplanowych. Na szczęście autorka ładnie i spójnie wszystko ze sobą łączyła.
   Pokazała także obraz rodziny. Różnic wychowania i doświadczeń. A także to, jak przez to wszystko odnaleźć się w rzeczywistości i jak zaufać komuś, dla kogo serce szybciej bije.
   Bardzo polubiłam Evelyn. Jej ciepło i optymizm. Empatię i troskę. A przede wszystkim prawdziwość i skromność. Niezwykle sympatyczna. Współczułam jej tego, czego doświadczyła. To było bardzo przejmujące i totalnie zaskakujące. Straszne, brutalne i okrutne. A przede wszystkim totalnie niesprawiedliwe. Właśnie to pokazuje jak bardzo kapryśny bywa los.
   Jace również okazał się być bardzo pozytywny. Z uwagi na jego status społeczny spodziewałam się raczej jakiegoś wielkiego panicza. Sztywnego, z zasadami i mnóstwem masek pod ręką, które dobierał odpowiednio do sytuacji. A tu czekała na mnie baaardzo miła niespodzianka.
  Przebieg wydarzeń był zdecydowanie dynamiczny. Pełen zaskoczeń i akcji. Sensacji i adrenaliny. Nie spodziewałam się zupełnie, że fabuła zmierzy w takim kierunku. Ale o dziwo bardzo dobrze mi się wszystko czytało.
   Mam tylko zastrzeżenie odnośnie braku opisów, jak rosła przyjaźń między główną parą bohaterów. Zabrakło mi tego budowania. Już lepiej byłoby zacząć historię od tego, że są przyjaciółki i od pomysłu z udawaną narzeczoną.
   I niestety dla mnie zbyt zakręcona i przekombinowana okazała się być druga część historii. Te skandale i konflikty osobiście rozłożyłabym na dwa tomy. Po prostu uprościłabym wszystko.
   Ale w ogólnym rozrachunku uważam, że to bardzo wartościowa książka. Porusza mnóstwo istotnych kwestii i zdecydowanie warto przyjrzeć się im z bliska.
   Najnowsza powieść autorki jednocześnie bawi, rozgrzewa do czerwoności zmysłowymi scenami, serwuje żal i rozpacz a także wrzuca w sam środek wydarzeń przyprawiających o zawał serca i powodujących, że włos się jeżył. Całkiem mile spędziłam z nią czas. Nie raz podczas czytania moje brwi szybowały do góry. Nie raz moje serce drżało pełne obaw o przebieg wydarzeń. A także finał wydarzeń, który praektycznydo samego końca widziałam w dwóch scenariuszach. A jaki był? Musicie przekonać się sami. Zachęcam

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo AMARE

Informacje dodatkowe o Pragnienia serc :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-08-26
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Pragnienia serc

Kup książkę Pragnienia serc

Na krawędzi prawdy
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Na krawędzi prawdy

Czy w labiryncie kłamstw można odnaleźć drogę do miłości? Mimo traumatycznych przeżyć, Letticia stara się żyć normalnie. Na co dzień pracuje w redakcji...

(Nie) rozsądne szepty
Victoria Black0
Okładka ksiązki - (Nie) rozsądne szepty

Rosemary Brandon to dwudziestoczteroletnia kobieta, która prowadzi całkiem zwyczajne życie, kończy studia położnicze, jest w długoletnim związku...