Przez głębię do gwiazd

"Przez głębię do gwiazd" to debiutancka powieść Adama Kostrzewskiego po którą zdecydowałam się sięgnąć z ciekawości, gdyż polscy autorzy potrafią pisać naprawdę genialnie. Adam Koss, bo taki pseudonim literacki przyjął autor, zdecydował się na gatunek, za którym osobiście nie przepadam i nie sięgam po niego zbyt często. Fantastyka jest specyficzna i często mnie męczy, jednak tym razem tak się nie stało.
Książka napisana została w bardzo przejrzysty sposób, a język jest prosty i dostępny dla przeciętnego czytelnika. Zdecydowanie z przeznaczeniem zarówno dla młodszych czytelników, jak rownież dla dojrzałych osób, które z przyjemnością sięgają po ten gatunek, ale idealnie nadaje się także dla tych, którzy do gatunku chcą się dopiero przekonać.
Niewinnie zaczynająca się historia, gdzie nurkowie z dnia na dzień pogłębiają swoje dokonania w głębokości nurkowania a oceanie Atlantyckim, napotykają żarłacza tygrysiego, który w dziwny sposób pływa wraz z nimi. Aż nadchodzi dzień, gdy wszystko się zmienia, a głębokość ich zanurzenia przekracza wszelkie wyobrażenia i możliwośći. Ludojad mimo usilnych prób nie zniechęcił ich do schodzenia niżej, co skutkuje odnalezieniem się w kompletnie innej rzeczywistości, gdzie nic nie jest takim, jakim poczatkowo się wydawało. Znajdują się w innym świecie, w którym dominuje technologia.
Książka zdecydowanie przypadła mi do gustu i z wielką chęcią sięgnę po dalsze losy bohaterów, których niezwykle polubiłam.
Minusem dla mnie okazało się zakończenie, które zostało wręcz urwane w połowie akcji, co dla mnie jest nieco frustrujące. Osobiście wolę, gdy zakończenie trzyma w napięciu, ale nie urywa akcji.
Książka nie jest długa i czyta się ją bardzo szybko. Dodatkowym jej atutem jest podział na krótkie rodziały, co rodziela akcję i nie powoduje zagubienia czytelników. Mimo, iż autor przenosi nas w inny świat, nie wprowadza do książki haosu, a całość akcji w dalszym ciągu dla czytelnika jest kalrowna. Zdecydowanie mogę tą książkę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Informacje dodatkowe o Przez głębię do gwiazd:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2021-03-10
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Przez głębię do gwiazd

Kup książkę Przez głębię do gwiazd