Przyjaciel. Lubię cię za bardzo

Tom 1 cyklu Przyjaciel

Wątek od przyjaźni do miłości, czy raczej hate to love? Dla mnie zdecydowanie hate to love🤗.

💙💙💙

„Jesteś moim aniołem, przez którego mam w głowie sporo grzesznych myśli”.

Lili na co dzień żyje w cieniu swojego nadopiekuńczego brata, Dawida, który stara się ją chronić przed całym złem tego świata, a zwłaszcza przed chłopakami, którzy pojawiają się w jej otoczeniu. Niemniej dziewczyna jest odrobinę zbuntowana i doskonale wie, że najlepiej uczyć się na własnych błędach, dlatego wiadomość o wyjeździe Dawida wprawia ją w ekscytację. Lili skrycie liczy, że wreszcie będzie żyć po swojemu i przy okazji uwolni się od ich wspólnego przyjaciela Jacoba, w którym się podkochuje, chociaż wie, jakie to niewłaściwe. Jednak przebiegły los ma wobec tej dwójki inne plany.

💙💙💙

„Przyjaciel. Lubię cię za bardzo” autorstwa Agnes Sour.

💦Jest to książka z motywem od przyjaźni do miłości. Ja zwykle nie jestem fanką takich pozycji, gdyż często pojawia się w nich stały powód, dlaczego bohaterowie nie mogą być razem, a mianowicie „nie mogę być z nią/z nim, bo to zniszczy naszą przyjaźń”. No więc jest to słuszny argument, ale już trochę przechodzony. Autorka jednak wykreowała tak postacie, że kompletnie mi to nie przeszkadzało.

💦Nasza główna bohaterka Lili jak to już widać od początku jest pyskata i buntownicza. Z góry przez to wiemy, że niezłe z niej ziółko. Jednak nie zachowuje się ani sztucznie, ani bezsensownie. Jacob za to jest takim typowym opiekuńczym i zaborczym bohaterem, po którym od razu widać czego chce.

💦Także, choć bohaterka może, mnie znielubić moim ulubionym wątkiem była nadopiekuńczość brata Lili. Sama zawsze marzyłam, żeby mieć starszego brata, a taki, który się o ciebie tak troszczy, pilnuje i jawnie okazuje, swoje przywiązanie to mnie całkowicie roztopiło.

💦Cieszy mnie równie to, iż autorka dość często komplikowała bohaterom życie, przez co mogli się ładnie rozwijać i ostatecznie pokazać, jacy są naprawdę oraz co najważniejsze dodało to pikanterii do relacji, jaka ich łączyła.

💦Ogólnie mam pozytywne odczucia po skończonej lekturze. Książkę czytało się bardzo przyjemnie. Sam styl autorki był, przyjazny dla oka co również było plusem.

Jeśli więc o mnie chodzi, uważam, że jest to świetny romans, który może spodobać się nie jednej fance tego gatunku literackiego.

Polecam.

Kup książkę Przyjaciel. Lubię cię za bardzo

Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta
Agnes Sour0
Okładka ksiązki - Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta

Twoje serce wciąż będzie pamiętać, nawet jeśli Ty zapomnisz Wypadek Lilki wstrząsa Jacobem. Mężczyzna nie potrafi pogodzić się z tym, że mimo jego czystych...

Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim
Agnes Sour0
Okładka ksiązki -  Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim

Można oszukać umysł i wszystkie zmysły, ale serce nie myli się nigdy. Kiedy Lila odzyskuje świadomość po wypadku, rodzi się na nowo. Jej głowa jest jednak...