Pudełko z pamiątkami

Przyznam, że bardzo lubię gromadzić rzeczy, które mają dla mnie jakieś znaczenie. Pakuję je w różne ładne pudełka, pudełeczka i czasem do nich zaglądam, aby uwolnić wspomnienia.

Aśka, bohaterka książki "Pudełko z pamiątkami" również odnalazła pudełko, które miało dla niej niesamowitą wartość sentymentalną. Mimo że akcja kręci się wokół pudełka i jego zawartości, to w książce ważne są też inne rzeczy.
Odnajdziemy tu miłość. Jednak nie oczywistą i na pewno nie cukierkową. Ale również przyjaźń, prawdziwą przyjaźń.

Aśka mieszka z babcią Marylą odkąd jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Gdy zaczyna szukać odpowiedzi na nurtujące ją pytania pakuje się w tarapaty. Trzeba przyznać, że polubiłam ją od razu. Jest zadziorna, dowcipna i słucha dobrej muzyki. Mogłybyśmy się zaprzyjaźnić. Jej przyjaciółki Wiktoria i Liliana różnią się od Aśki wieloma cechami, jednak to nie przeszkadza, aby ich przyjaźń była wyjątkowa.

Bardzo podobała mi się ta książka. To ciepła, przyjemna i czasem wzruszająca obyczajówka, przy której trzeba się na moment zatrzymać. Nie zabraknie też świetnego poczucia humoru i celnych metafor. Główna bohaterka próbuje ułożyć sobie życie i odnaleźć siebie, jednak ciężko to zrobić, gdy przeszłość nie daje spokoju.

"W życiu nie jest tak, żeby wszystko układało się po naszej myśli. Doświadczamy wzlotów, upadków, coś się kończy, coś zaczyna. Ważne, żeby każda lekcja czegoś nas nauczyła, żeby uczyniła nas lepszymi ludźmi."
Serdecznie Wam polecam tę książkę.

Informacje dodatkowe o Pudełko z pamiątkami:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020-03-10
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Pudełko z pamiątkami

Kup książkę Pudełko z pamiątkami

Wspomnienia męczą duszę. Echa złych chwil każą cierpieć stale od nowa. Pamiątki dobrych zdarzeń budzą żal, że minęły.

Ratunku! Wymyśliłam męża
Katarzyna Kowalewska0
Okładka ksiązki - Ratunku! Wymyśliłam męża

Zadziorna i pełna humoru opowieść o tym, że kto się czubi, ten się lubi Flora i Bartek, małżonkowie. On do bólu praktyczny, nieskory do zmian, mało romantyczny...

Pijany skryba
Katarzyna Kowalewska0
Okładka ksiązki - Pijany skryba

Maciej, Sylwek i Mario kontra bardzo źli ludzie. W kręgach, w jakich obraca się Maciek, znajomość sztuk Szekspira nie dodaje punktów do siły. Raczej bierze...