Royals (Tom 2). Sekret księcia

"Miłość nie zawsze pokona wszystko, ale mnie pokonała. Alexander miał świat u swoich stóp i mnie klęczącą przed nim, dopóki sekrety nas nie rozdzieliły. Powinnam trzymać się od niego z daleka. Powinnam uciec. Ale jestem od niego uzależniona. Od przyjemności i bólu...

Akcja książki zaczyna się na ostatnich wydarzeniach opisanych w pierwszej części. Clara nie chcąc pozostać kochanką ukrytą przez rodzinę królewską, odchodzi od Alexandra. Chociaż serce jej pęka, a wszystko wydaje się być puste, wie, że podjęła dobrą decyzję. Alexander żył w świecie, gdzie królewskie etykiety, zasady i oczekiwania, kierowały jego życiem. Nie mógł jej dać tego, czego najbardziej pragnęła. Z kolei mężczyzna obawia się, że jeśli ofiaruje jej siebie, świat w którym on żyje - zniszczy ją.
Czy Alexander i Clara pokonają przeciwności losu? Czy para będzie miała szansę na szczęśliwe zakończenie?

"Miłość równie piękna i brutalna jak nasza nie przytrafiała się dwa razy w życiu. Człowiek może być w stanie przetrwać jej stratę raz, ale nasz instynkt przetrwania nigdy nie pozwoliłby nam na takie cierpienie po raz drugi".

Po tak dramatycznej końcówce, jaką autorka zaserwowała w pierwszej części, z niecierpliwością oczekiwałam na "Sekret księcia". Historia, którą stworzyła Geneva Lee jest idealna, aby z monotonii  życia wkroczyć do bajkowej historii, która rozpali nasze serca i pobudzi wyobraźnię. No bo pomyślcie! Kto by nie chciał zapomnieć o pracy, brzydkiej pogodzie, czy o nadchodzących rachunkach? "Sekret księcia" to idealna lektura na to, aby wkroczyć do królewskiego świata, gdzie znajdziemy nie tylko piękną historię miłosną, ale również sekrety i intrygi - a to wszystkie okraszone dawką erotyzmu. Tak! Występują tu sceny seksu i to dość często. Myślę, że znajdą się osoby, którym może to nieco przeszkadzać. Mi akurat taki aspekt rzadko przeszkadza, chociaż nie będę ukrywać, że zależy to od tego w jaki sposób autor przedstawi takie sceny.
W "Sekrecie księcia" zabrakło mi niespodziewanych zwrotów akcji, jakiegoś wielkiego zatrzęsienia, tym bardziej, że mamy tu Króla - ojca Alexandra i Pepper, którzy są największymi przeciwnikami związku Alexandra i Clare. Miałam nadzieję, że naprawdę nieźle zamieszają, a dzięki nim w książce pojawi się większa dawka niebezpieczeństwa. W powieści była jedna scena z takim wątkiem, ale jak szybko się zaczęła, tak szybko się skończyła.
Tym razem autorka wprowadziła do książki również rozdziały z perspektywy Alexandra, jednak moim zdaniem jest ich niezbyt wiele, aby można mu dokładnie "pogrzebać" w głowie.
Nie mogłabym tu nie wspomnieć o Edwardzie i Belli, którzy w trudnych chwilach wspierali główną bohaterkę. Ofiarowywali jej swoją miłość i troskę, a samo to jest przykładem jak piękna może przyjażń, i że wsparcie bliskich nam osób jest po prostu bezcenne.

"Kłamstwa zawsze wynikały z konieczności, by chronić. Pocieszać. Po prostu były łatwiejsze".

Historia stworzona przez autorkę jest pełna namiętności, ale również takich uczuć jak ból, strata i niepewność, które odczuwałam wraz z bohaterami. To historia, w której miłość gra pierwsze skrzypce. Książka od pierwszej strony trzyma nas w napięciu, co do tego jak rozwinie się sytuacja pomiędzy bohaterami. Jeśli lubicie powieści z baśniowym wątkiem, w których nie brak komplikacji to polecam Wam tę książkę.

Informacje dodatkowe o Royals (Tom 2). Sekret księcia:

Kup książkę Royals (Tom 2). Sekret księcia

Filthy Rich Vampires. Trzy królowe
Geneva Lee0
Okładka ksiązki - Filthy Rich Vampires. Trzy królowe

Cała magia umrze, a wraz z nią wszyscy, którzy nią władają. Trzeci tom porywającej historii miłosnej rozgrywającej się w luksusowym świecie bogatych wampirów...

Royals (Tom 3). Korona na zawsze
Geneva Lee0
Okładka ksiązki - Royals (Tom 3). Korona na zawsze

Czy gorąca historia miłości księcia i zwykłej dziewczyny skończy się happy endem jak w prawdziwej bajce? Alexander i Clara pokonali wiele przeciwności...