Rzeźnik

Przeczytana już dość dawno, ale ciagle czekała na opinię. Oto jest!

To było moje pierwsze spotkanie z autorem na kartach książki. Ten egzemplarz jest dla mnie o tyle ważny, że mam go z dedykacją i autografem od autora. Kupiona na Targach Książki i w końcu doczekała się zniknięcia ze stosu hańby!

Tę książkę się dosłownie pochłania. Dodatkowo, wiedząc o tym, że jest to historia oparta ja faktach to ciężko odłożyć ją na miejsce. Z każdą stroną odczuwałam, że znam mordercę coraz lepiej. Co nie znaczy, że go rozumiem i jestem w stanie wytłumaczyć jego „ja”.

Max napisał tę książkę „siedząc” w głowie seryjnego mordercy. Wypowiada się w pierwszej osobie i przytacza historie morderstw, których dokonał. Aż trudno uwierzyć, że nie słyszałam o tym człowieku wcześniej. Obstawiam, że właśnie w tamtych latach Polska żyła tymi niechlubnymi wydarzeniami, a wielu okolicznych mieszkańców odczuwało strach.

Oprócz tego, że Józef Cyppek mordował to przerabiał mięso, które kupowali mieszkańcy. Co w momencie, gdy prawda wyszła na jaw… Jak można żyć z taką świadomością? A on? Nigdy nie okazał skruchy. Został skazany na karę śmierci.

Zdecydowanie książka warta przeczytania. Zwłaszcza dla osób, które tak jak ja nie znały mordercy. Wniknij w umysł potwora i przekonaj się, co się w nim kryje.

Na pewno Max Czornyj pojawi się u mnie w kolejnych przeczytanych książkach. Tym razem będę chciała zmierzyć się z fikcją literacką. Ciekawa jestem jak mocno zaintryguje mnie jego warsztat literacki. Coraz bardziej przekonuję się do tego typu gatunków. Którą kolejną książkę autora powinnam przeczytać?

Informacje dodatkowe o Rzeźnik:

Kup książkę Rzeźnik

Ted Bundy. Umysł mordercy
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Ted Bundy. Umysł mordercy

,,Jestem jak cholerne zwierzę, zamknięte w klatce i pokazywane dzieciakom" Ted Bundy. Najsłynniejszy współczesny seryjny morderca. Dokonywał masakr...

Niebezpieczna propozycja
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Niebezpieczna propozycja

W TEJ HISTORII NIC NIE JEST TYM, CZYM SIĘ WYDAJE. Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;