Sanatorium Zagłada

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-07-28
ISBN: 9788381955737
Dodał/a opinię: MagdalenaCzyta

Lew Wilcek to człowiek wychowany w całkowitym odosobnieniu, potomek prastarego rodu, człowiek minionych ideałów i wartości, które dawno uleciały.
Zostal aresztowany przez Niemców i umieszczony w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie.
Trwa wojna, świat opanowują naziści, a do niego dociera, że w to co wierzył to przeszłość.
Czy uda mu się odnaleźć w nowej rzeczywistości?
Autor przyzwyczaił nas do "krwistych" kryminałów, a tu dostajemy piękną powieść.
To była uczta czytelnicza. Przepiękna historia. Cudownie dopracowany język z niebywałą delikatnością dodawał smaczku czytając.
Mamy rasową powieść, wymagającą skupienia, nie dlatego, że jest trudna w odbiorze, ale dlatego aby się nią delektować, chłonoć jak gąbka wszystko o czym czytamy.
Polecam z całego serca tą odsłonę autora i czekam na więcej takich historii.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Sanatorium Zagłada

Kup książkę Sanatorium Zagłada

Mord
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Mord

KONIEC ŚWIATA JEST JUŻ BLISKO. BĄDŹ PRZYGOTOWANY. Takie przesłanie powtarza w swoich mediach Profet, samozwańczy prorok. Z dnia na dzień jego hasła zyskują...

Jestem mordercą
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Jestem mordercą

Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem...