Sekret świąt

Tom 2 cyklu Zagadkowi Agenci

Mam dla Was propozycję książki przedświątecznej dla dzieci, które lubią rozwiązywać zagadki detektywistyczne.
Tym razem Zagadkowi Agenci, czyli dwóch braci Eryk i Roman Deryło oraz ich przyjaciółka Ewa spotykają Mikołaja. W miasteczku panuje zamieć śnieżna, a staruszek ma dla nich zadanie do wykonania. Okazuje się, że z Miejskiego Muzeum zniknęła wykonana ze srebra gwiazda betlejemska, która jest symbolem świąt. Zgodnie z tradycją co roku gwiazda umieszczana jest na choince jako najważniejsza ozdoba, a także jest symbolem szczęścia. Jeśli nie odnajdzie się na miasteczko spadnie okrutna klątwa. Zagadkowi Agenci postanawiają odnaleźć zaginioną gwiazdę, a czasu coraz mniej , bo zbliża się Wigilia.
Kto ukradł gwiazdę?
Czy Zagadkowym Agentom uda się rozwikłać zagadkę i uratować święta?
Przekonajcie się sami.
Autor napisał nową serię książek detektywistycznych dla młodych czytelników.
"Sekret świąt" to drugi tom serii. Książka wciąga już od samego początku. Świetna, intrygująca fabuła. Akcja powieści rozgrywa się podczas urokliwego czasu świąt Bożego Narodzenia. Ciekawie wykreowani bohaterowie oraz nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwolą Wam nudzić się ani przez moment. Śledztwo prowadzone przez agentów nie pozwala oderwać się od książki nawet na chwilę.
Książka wprawia w świąteczny nastrój i czytając poczujecie magię świąt.
Zakończenie książki jest zaskakujące.
To pięknie wydana książka z twardą okładką, a w środku ciekawe ilustracje.
Jestem zachwycona i będę wypatrywała kolejnych tomów tej serii.
Każdą książkę Maxa Czornyja biorę w ciemno!
Genialne pomysły autora przyciągną uwagę czytelnika w każdym wieku.
Gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Sekret świąt:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-12
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Sekret świąt

Kup książkę Sekret świąt

Pojedynczy przechodnie szli szybko, dygocąc z zimna. Wydawało się, że atmosfera świąteczna gdzieś się ulotniła i zastąpił ją zwykły zimowy marazm. Znikąd nie dobiegały dźwięki kolęd ani piosenek bożonarodzeniowych, które przecież dało się słyszeć już od ponad miesiąca.

Młodszy z Deryłów miał zwyczaj porządkowania informacji przez mamrotanie ich pod nosem lub relacjonowanie osobom w swoim otoczeniu. Raz usystematyzowane zostawały w jego głowie na zawsze, lecz wymagały tego specyficznego procesu archiwizacji.

Wina
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Wina

Nowy, przerażający thriller autora, który podbił listy bestsellerów TO BYŁ PRAWDZIWY DEMON, MOCARNY POTWÓR. MÓWIĘ WAM, TO BYŁO MONSTRUM. Komisarz Liza...

Sanatorium Zagłada
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego...