Shadow

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać, postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji najnowszej książki Klaudii - "Shadow". Już na wstępie zastrzegam, że książka ta ze względu na niektóre treści jest przeznaczona dla osób pełnoletnich. Muszę też wspomnieć o świetnej, pełnej mroku okładce, która niesamowicie przyciąga uwagę! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Mi zapoznanie się z historią tytułowego Shadow'a zajęło jeden wieczór i muszę przyznać, że nie odłożyłam książki póki nie poznałam jej zakończenia. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie interesująco wykreowani. Myślę, że śmiało moglibyśmy takie osoby spotkać w rzeczywistości, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że na pewno znajdą się osoby, które mogłyby się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy głównego bohatera (co jest swego rodzaju odmianą - bo rzadko w tego typu książkach mamy jedynie męski punkt widzenia) co pozwoliło mi lepiej go poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się mierzy każdego dnia oraz zaznajomić za pomocą retrospekcji co wpłynęło na niego, że jest teraz takim a nie innym człowiekiem. Mogłam również lepiej zrozumieć jego postępowanie oraz decyzję. Shadow należy do do tego typu bohaterów, których albo znienawidzisz albo pokochasz. Ja wybieram tą drugą opcję! Jego postać, usposobienie, styl bycia wielokrotnie wywoływał we mnie ogrom sprzecznych emocji, ale im bardziej zagłębiałam się w jego historię tym bardziej rozumiałam dlatego postępuje w taki właśnie sposób, co go do tego popchnęło i dlatego wybrał mrok. Żałuję jedynie, że nie było chociaż kilku rozdziałów z perspektywy Melisy, bo szalenie ciekawi mnie jej dokładniejsza historia. Autorka w bardzo interesujący sposób przedstawiła relację między Dave'm a Melisą, rozegrała to wszystko tak, że nie sposób było przewidzieć co dostaniemy na kolejnej stronie. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów: ciemna strona sławy, uzależnienie od narkotyków, problem z alkoholem, przemoc fizyczna i psychiczna. Nie brakuje tutaj emocji, w szczelności tych sprzecznych, negatywnych. To nie jest łatwa historia - jest ból, cierpienie, niezrozumienie, ale jest również nadzieja - na lepsze życie, lepsze jutro. Ta historia z pewnością zmusza Czytelnika do przemyśleń, l pozostając w głowie na dłuższy czas! Świetnie spędziłam czas z tą historią i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Informacje dodatkowe o Shadow :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-04-25
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Shadow

Kup książkę Shadow

Opowieści o kolorach