Shadow

Dave ,,Shadow" Johnson ma wszystko - sławę, pieniądze i kobiety. Jednak nieustannie towarzyszy mu uczucie osamotnienia, które tłumi używkami i alkoholem.

Gdy w jego życiu pojawia się Melisa, dziewczyna o traumatycznej przeszłości, budzą się w nim uczucia, o których istnieniu nie miał wcześniej pojęcia.

Czy tych dwoje uleczy wzajemnie swoje rany? Czy jednak przewrotny los zaplanował dla nich ponury koniec?

Informacje dodatkowe o Shadow :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-04-25

Kup książkę Shadow

Shadow - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia Dave’a jest naznaczona ogromnym cierpieniem i samotnością pośród wielkiej sławy.Używki,sex i kobiety stają się codziennością.Niestety nawet to nie przynosi mu ukojenia i zadowolenia.Zastanawialiście się co musi się stać,aby z czeluści piekła ocknąć się i zawalczyć wreszcie o siebie?

Poruszane tematy uzależnienia,niezrozumienia,traumy przeszłości czy nawet myśli samobójczych powodują,że lektura jest bardzo ucząca.To przestroga dla młodych osób,które szybko osiągają sukces i często staje się początkiem zagubienia w życiu.Myślą,że świat należy do nich,jednak to tylko pozory-gdy jesteś na szczycie każdy jest z tobą,gdy upadasz- zostają tylko mała garstka osób…

Podczas czytania łzy pojawiają się w oczach.Niejednokrotnie współczułam bohaterowie jego nierozsądnych decyzji.Można go potępić,za to,czego nie docenia.Dzięki Melisie widzimy w nim zmiany…Życie potrafiło zaskoczyć bohaterów przez nierozsądne zachowania.Później z konsekwencjami trzeba się zmierzyć.

Powieść nie jest cukierkową historią sławnego rockmana.To mocna lektura,która wyciska łzy przez otrzymywane informacje z życia postaci.
Uświadamia czytelnikowi,że świat potrafi być brutalny z rąk innych osób lub sami tworzymy sobie piekło na ziemi.

Nie oderwiecie się od niej dopóki nie skończycie ostatniej kartki z książki.

Z całego serca polecam Wam historie Shadow.

Cudownie było wrócić do historii bohaterów, których poznałam i pokochałam przy moim patronacie "W pogoni za...". Trochę czekałam na to, by móc przeczytać dalszą część pełnej emocji i bólu drogi naszych bohaterów do szczęścia. Wtedy płakałam i tym razem również uroniłam kilka łez. Po raz kolejny historia Davida Shadowa wtargnęła do mojego serca i rozerwała je na strzępy.

Gdy ponownie książka mnie pochłonęła, w każdej wolnej chwili zatracałam się w niej. Teraz było jeszcze lepiej, emocje dosłownie wylewały się z kart powieści, czułam wszystko tak mocno, dogłębnie, jakbym sama musiała uporać się ze wszystkim, co przechodził Dave. Historia została rozbudowana, Klaudia tym razem pokazała nam to, co działo się dosłownie przed bolesnym zakończeniem opowiadania. Pokazała, jakie relacje zaczęły łączyć Melisę i Dave'a, jak doszło do tej feralnej nocy, podczas której ich życie wywróciło się do góry nogami. Zawarła w historii jeszcze więcej bólu, który łamał serce na miliony kawałków. Poza bolesną historią przekazała, jak zgubne jest zażywanie substancji psychoaktywnych. Jak łatwo jest wpaść w nałóg i jak ciężko się później z niego wyrwać. Pokazała, do czego prowadzi branie narkotyków w mniejszej, czy większej ilości, jak wszystko wokół przestaje mieć sens i liczy się tylko to, by wciągnąć kolejną kreskę. Jak łatwo idzie się w tym zatracić, przez co rzeczy, które z początku dawały nam szczęście, przestają się liczyć. Tu było tak z pasją do muzyki naszego bohatera, gdyż był on gwiazdą, gwiazdą, która miała całe rzesze fanów, kupę kasy i laski na zawołanie. Ale czegoś mu brakowało. Dave nie był szczęśliwy, pomimo tylu ludzi wokół, czuł pustkę, która doprowadziła go do miejsca, w którym jest teraz. Poznanie Melisy miało wszystko zmienić, ta krucha dziewczyna, która również jak on miała problemy, została jego małym światełkiem. Światłem, które przez niego miało zgasnąć na zawsze...

Mogłabym tak pisać i pisać, aż poznalibyście całą historię od podszewki, ale wolę zostawić Wam wybór, który nie może być inny, jak tylko sięgnięcie jak najszybciej po tę książkę. "Shadow" to historia, przy której łzy będą lać się strumieniami, a ból na czas czytania zagości w Waszym sercu. Szczerze mówiąc, nie mogłam się doczekać, aż będę miała przyjemność poznać dalszą część tej bolesnej przeprawy bohaterów w drodze po szczęście. Tak też nazywał się jej pierwotny tytuł w opowiadaniu "W pogoni za... szczęściem". Jak myślicie, czy bohaterzy odnaleźli swoje szczęście w tym pogmatwanym świecie, pełnym rozterek i uzależnień od narkotyków? Czy udało im się pokonać mrok, w którym cały czas tkwili? Ja Wam powiem jedno, przeczytajcie, a sami się dowiecie i z pewnością nie pożałujecie żadnej chwili, którą poświęcicie na poznanie ich historii. Ale UWAGA! Chusteczki się przydadzą, a najlepiej gdybyście mieli jeszcze kogoś lub coś do przytulania, bo serce może Wam pęknąć kilkukrotnie!

Ogromnie dziękuję Autorce za zaufanie i możliwość zrecenzowania tej przepełnionej bólem książki. Polecam ją całym sercem, które muszę jakoś na nowo pozbierać w całość.

Avatar użytkownika - Po_czytane
Po_czytane
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Witajcie kochani przychodzę do was z recenzją Shadow autorstwa @klaudialeszczynskaautorka

Jest to dużo bardziej rozwinięta historia z antologii W pogoni Za. Pamiętam doskonale uczucia, które mną targały po przeczytaniu tego opowiadania. Moją chęć mordu na autorce i potok wylanych łez. Zapytacie zapewnie dlaczego. Otóż Klaudia Leszczyńska trafia w moje serducho jak nikt inny. Potrafi zgnieść je, złamać rozwalić na kawałki, dosłownie poćwiartować, ale też ukoić, posklejać i dać nadzieję. Za to właśnie uwielbiam jej twórczość.

Jak się pewnie domyślacie książka, aż kipi od emocji.

Nie jest to łatwa historia, autorka porusza trudne tematy takie jak wykorzystywanie seksualne przemoc bullying, oraz uzależnienia. (Żadnego nie pochwala)

Przystojny i arogancki Dave Shadow Johnson po swoich kolejnych wybrykach zmuszony jest udać się na grupową terapię. Zupełnie nie spodziewa się spotkać tam kogoś o kim nie będzie potrafił zapomnieć. Mała drobna nieśmiała dziewczyna imieniem Melisa, wkroczy do świata muzyka rozświetlając jego mrok. Te dwie złamane duszę, musiały się spotkać. Są sobie przeznaczeni czy im się to podoba czy nie.

Niestety traumy z dzieciństwa ciągną się za naszymi bohaterami , dodatkowo Dave to standardowy facet, który musi dosłownie musi coś spieprzyć.

Nie da się zmienić biegu wydarzeń, a niektórych słów nie da się cofnąć. Czy w porę zrozumie co jest w życiu najważniejsze i o co tak naprawdę warto walczyć? Czy Melisa otworzy dla niego swoje zranione serce i duszę?

Przez tę historię się płynie i nie ma najmniejszej ochoty, aby się zatrzymać. Trudne tematy ostry język szokujące sytuację, delikatność dobro nadzieja, te wszystkie skrajności autorka serwuje nam od samego początku do końca. Całość tworzy niepowtarzalny klimat. Gorąco polecam 10/10

Lubicie czytać romanse, które nie należą do sielankowych? Ja lubię, chociaż rzadko po nie sięgam, ale na szczęście niedawno miałam okazję przeczytać taki właśnie romans, jakim jest "Shadow" Klaudii Leszczyńskiej. Tak więc zapraszam na recenzję!

"Shadow", czyli Dave Johnson jest sławną gwiazdą rockową. Niczego mu nie brakuje, ma pieniądze i kobiety. Niestety oprócz tego w jego życiu obecne są też używki i alkohol, dzięki którym Dave tłumi swoje uczucie osamotnienia. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się Melisa, czyli skromna dziewczyna o traumatycznej przeszłości. Budzi ona w nim uczucia, które wcześniej nie były mu znane. Czy mimo wszystko Dave i Melisa odnajdą w końcu szczęście u swojego boku? Czy może do końca życia będą skazani na ból i osamotnienie?

W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Narratorem jest Dave, czyli tytułowy "Shadow". Z początku nie wzbudzał on swoim zachowaniem mojej sympatii. Jednak z czasem, jego ciężki charakter i uzależnienie od narkotyków, zostały usprawiedliwione jego osamotnieniem i nieszczęśliwą przeszłością. W tej książce został dokładnie opisany przykład tego, że pieniądze to nie wszystko. Dave do momentu poznania Melisy, mimo swojego wielkiego majątku nie był szczęśliwy, przez co uzależnił się od narkotyków. Z tej książki dużo można się dowiedzieć o szkodliwym działaniu różnych używek. Zostały opisane nieprzyjemne sytuacje i zachowania, do jakich może dojść pod wpływem narkotyków, a także po przedawnieniu ich. Tak więc myślę, że ta lektura może być przestrogą dla niektórych osób. Jak przystało na romans, nie zabrakło też wątku miłosnego i pikantnych scenek. Pod koniec książki za sprawą niektórych zdarzeń można się mocno wzruszyć, tak jak to było w moim przypadku.

Ogólnie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki tej książki i muszę powiedzieć, że jest ono bardzo udane, bo książkę tę czyta się błyskawicznie, można ją pochłonąć nawet w jeden dzień. Powieść ta mimo swojej niewielkiej objętości posiada nie tylko bogatą treść, ale i ciekawe i oryginalne wydanie, bo pierwsze strony nowych rozdziałów zapisane są na czarnych kartach. Pierwszy raz, czytając książkę, spotkałam się z takim kolorem stron.

"Shadow" jest romansem, który posiada nie tylko wątek pięknej miłości, ale i wiele ważnych informacji na temat uzależnień, czy sławy, która nie wszystkim wychodź na dobre. Bardzo miło spędziłam czas z tą książką i ciężko mi się było od niej oderwać, powiem szczerze, że zanim sięgnęłam po nią, nie wiedziałam, że pochłonie mnie ona aż tak. Tak więc, jeśli macie ochotę na bardzo wartościowy romans, który szybko się czyta, to bardzo polecam Wam "Shadow".

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-06-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać, postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji najnowszej książki Klaudii - "Shadow". Już na wstępie zastrzegam, że książka ta ze względu na niektóre treści jest przeznaczona dla osób pełnoletnich. Muszę też wspomnieć o świetnej, pełnej mroku okładce, która niesamowicie przyciąga uwagę! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Mi zapoznanie się z historią tytułowego Shadow'a zajęło jeden wieczór i muszę przyznać, że nie odłożyłam książki póki nie poznałam jej zakończenia. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie interesująco wykreowani. Myślę, że śmiało moglibyśmy takie osoby spotkać w rzeczywistości, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że na pewno znajdą się osoby, które mogłyby się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy głównego bohatera (co jest swego rodzaju odmianą - bo rzadko w tego typu książkach mamy jedynie męski punkt widzenia) co pozwoliło mi lepiej go poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się mierzy każdego dnia oraz zaznajomić za pomocą retrospekcji co wpłynęło na niego, że jest teraz takim a nie innym człowiekiem. Mogłam również lepiej zrozumieć jego postępowanie oraz decyzję. Shadow należy do do tego typu bohaterów, których albo znienawidzisz albo pokochasz. Ja wybieram tą drugą opcję! Jego postać, usposobienie, styl bycia wielokrotnie wywoływał we mnie ogrom sprzecznych emocji, ale im bardziej zagłębiałam się w jego historię tym bardziej rozumiałam dlatego postępuje w taki właśnie sposób, co go do tego popchnęło i dlatego wybrał mrok. Żałuję jedynie, że nie było chociaż kilku rozdziałów z perspektywy Melisy, bo szalenie ciekawi mnie jej dokładniejsza historia. Autorka w bardzo interesujący sposób przedstawiła relację między Dave'm a Melisą, rozegrała to wszystko tak, że nie sposób było przewidzieć co dostaniemy na kolejnej stronie. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów: ciemna strona sławy, uzależnienie od narkotyków, problem z alkoholem, przemoc fizyczna i psychiczna. Nie brakuje tutaj emocji, w szczelności tych sprzecznych, negatywnych. To nie jest łatwa historia - jest ból, cierpienie, niezrozumienie, ale jest również nadzieja - na lepsze życie, lepsze jutro. Ta historia z pewnością zmusza Czytelnika do przemyśleń, l pozostając w głowie na dłuższy czas! Świetnie spędziłam czas z tą historią i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"-Ta laska jest Ci bliska? - zapytał.

Nie umiałem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście, że była, ale ja nie potrafiłem tego przyjąć do wiadomości. Przecież nigdy mi na nikim nie zależało."

Dave Johnson ma wszystko, czego pragnął, sławę, pieniądze i poczucie władzy. Teraz to on mści się i dokucza oprawcom ze szkolnych lat. Mimo posiadania wielu rzeczy chłopakowi brak miłości i wsparcia rodzinnego. Dave zmuszony zostaje przez swojego menadżera do uczestniczenia w spotkaniach osób uzależnionych od narkotyków. Na jednym ze spotkań spotyka Melisę, dziewczynę o trudnej przeszłości.

Jak przypadkowe spotkanie wpłynie na chłopaka? Czy uda mu się zawrócić z obranej drogi i zmienić swoje życie?

Odkąd przeczytałam opowiadanie w antologii "W pogoni za…" bardzo czekałam na dalsze losy Dave. I się doczekałam, a to, co autorka zaserwowała nam w całej historii, było niezwykłym doświadczeniem.

Dave jest osamotnionym mężczyzną, który ucieka w narkotyki i alkohol. Zaczęło się niewinnie od jednego razu, a skończyło na tym, że bez tego nie umie już normalnie funkcjonować. Ile takich przypadków miewamy w swoim życiu? Zdecydowanie za wiele.

Autorka bardzo dobrze zobrazowała zachowania, myśli i odczucia naszego bohatera pod wpływem używek. Ukazała nam również zmiany, jakie zaczęły zachodzić w głowie Dave pod wpływem rodzących się uczuć do Melisy. Z zapartym tchem śledziłam całą drogę przemiany Shadowa.

"Nie pamiętam, kiedy ostatnio zdobyłem się na taką czułość względem drugiej osoby. Nie byłem nauczony takich gestów, jednak w jej przypadku wszystko przychodziło mi naturalnie. Co się ze mną działo? A może nie byłem tak do końca zepsuty i dało się mnie jeszcze naprawić? "

Melisa jest kolejną postacią, która mimo młodego wieku ma za sobą traumatyczne przeżycia. Dziewczyna również przeżywa swoistą przemianę w całej historii. Na nowo próbuje zaufać mężczyźnie i walczy ze swoimi demonami.

Bardzo lubię książki autorki. Klaudia ma przyjemny i lekki styl pisania, dzięki temu od jej książek nie sposób się oderwać. Czytasz i, czytasz i nawet nie wiesz, kiedy jesteś na końcu lektury.😱

Historia Dave'a i Melisy nie jest słodką i cukierkową bajeczką o miłości. To trudna, emocjonalna i burzliwa relacja. Autorka potrafi zagrać na emocjach jak nikt inny. W niektórych scenach miałam łzy w oczach, a nawet popłakałam się podczas lektury. Nie przeszkadzało mi to jednak wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej chciałam zagłębić się w świat wykreowany przez autorkę.🙂🙂

Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje od pisarki. Wiem, że się nie zawiodę. I otrzymam coś, co zapamiętam na dłuższy czas. 🥰🥰

Dave Shadow Johnson jest gwiazdą rocka, znaną na całym świecie.
Zdobył sławę w wieku 17 lat, gdy opublikował swój pierwszy kawałek na YouTube i został zauważony przez wytwórnię M-Rock Records.
Jego sława rozwijała się z prędkością światła, a brak miłości ze strony rodziców, czy prześladowania w szkole szybko pchnęły go w narkotykowy świat.
Shadow z dnia na dzień staczał się w coraz większą przepaść.
Po jednym z koncertów, gdy definitywnie przesadził, został zmuszony do terapii, miał zacząć uczęszczać na koło wsparcia ,,Ocaleni".
Początkowo miał ren pomysł w szerokim poważaniu, ale już na pierwszej sesji spotkał Melisę.
Melisa posiada traumatyczną przeszłość, która zmusiła ją do nałogu.
Dziewczyna mimo wszystko szybko zrozumiała swój błąd i postanowiła zakończyć z używkami, stąd chęć uczestniczenia w terapii.
Mimo okrutnej przeszłości Melisa potrafiła się cieszyć z najmniejszej rzeczy i doceniała każdy miły gest w jej stronę.
Dave i Melisa są zupełnymi przeciwieństwami, aspektem łączącym te dwie osobowości jej uzależnienie i ból.

Czy tych dwoje pomoże sobie nawzajem i pozbędą się swych demonów przeszłości?
Czy uzależnienie okaże się być silniejsze i naszych bohaterów czeka szybko koniec?

Nie mogłam się doczekać, aż przeczytam tę książkę!
Historię Shadow'a poznałam poprzez antologię ,,W pogoni za..." i od razu wiedziałam, że potrzebuje więcej!
Cała historia ukazuje, jak łatwo jest się zagubić i zejść na złą drogę, jak używki łatwo mogą zniszczyć ludzkie życie, jak brak miłości, akceptacji ma destrukcyjny na nas wpływ i jak wiele musimy zrobić i ile nas to kosztuje czasu, samozaparcia, by wrócić na właściwe tory.
Książka jest przepełniona emocjami, jest w niej wiele bólu, nadziei, radości i nienawiści.
Początkowo możecie nie polubić Dave'a, ale dajcie mu szansę!
Ja jako fanka złych postaci, od razu pokochałam Shadow'a, a im dalej byłam w książce, tym moje serce rosło.
Uważam, że książka ma też idealną grubość i cała historia zaczyna się i kończy tam, gdzie powinna, oczywiście ktoś może się nie zgodzić, bo można by było dopisać kilka rozdziałów, ale po co?
Historia właśnie taka, jaka jest, jest idealna i polecę Wam ją z całego serca!

Ocenka: 10/10

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-05-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Decydując się na tę książkę trzeba przygotować się na to, że początkowe rozdziały nie będą łatwe. Główny bohater będzie mocno Was odpychał od siebie. Pewnie nawet go nie polubicie. Ale nie patrzcie na niego w sposób stereotypowy, sprobujcie dać mu szansę, gdyż zachowanie Dave'a ma swoją przyczynę. Klaudia Leszczyńska doskonale, wiarygodnie i dosadnie pokazała, jak może zachowywać się i myśleć osoba, która niemal stoczyła się na samo dno i która jest uzależniona od narkotyków. Dlaczego do tego doszło? Chłopak nie otrzymał miłości ze strony rodziców, w szkole zaś był nękany, przez co stał się zamknięty w sobie. Ucieczki szukał w tworzeniu muzyki. Jednak tu wpadł w pułapkę dużych pieniędzy, narkotyków, alkoholu, imprez i przygodnego seksu. Co z jego karierą? Czy w porę się opamięta? Czy poznana na zajęciach terapeutycznych w grupie wsparcia Melisa będzie jego kołem ratunkowym? To dziewczyna zraniona, skromna, wrażliwa, delikatna, cicha, zagubiona, z traumatyczną przeszłością. Jej największą wartością jest to, że potrafi cieszyć się z drobnych rzeczy. Podobało mi się to, jak w Davie zaczynało się coś zmieniać, jak zaczął inaczej patrzeć na to, co posiada.

"Kiedy brałam, łatwiej mi było to znieść. Niewiele wtedy kontaktowałam, do dzisiaj pamiętam wszystko jak przez mgłę. To było pozytywne działanie narkotyków. Zabierały mnie w inny świat, kiedy moje ciało i umysł były brukane."

Relacja, jaka połączy parę głównych bohaterów, jest inna od tych, które znamy z większości książek. Uważam to za bardzo duży plus, bo autorka nie poszła na "łatwiznę", czuć, że wszystko miała dobrze przemyślane.

"Miłość to najsilniejsza trucizna, ale też najlepsze lekarstwo. Mam nadzieję, że dla pana będzie lekarstwem."

Sława i pieniądze vs szczęście? Ta historia udowadnia, że trudno to połączyć. Można mieć wszystko, ale tak naprawdę nie mieć nic. Prawdziwy majątek, jaki może mieć człowiek to wartości, których nie da się przeliczyć na złotówki. Szczerość uczuć, kochać i być kochanym, przyjaźń - tego nie da się kupić.

"Miałem wszystko, aż za dużo. A tak naprawdę nie miałem nic wartościowego."

"Shadow" nie jest żadną słodką historią miłosną. Wyziera z niej morze bólu i cierpienia. To pełna emocji powieść o tym, jak wielki wpływ ma przeszłość i wychowanie na dorosłe życie człowieka. To książka o zgubnej sławie, niskim poczuciu wartości, osamotnieniu, ocenianiu po pozorach, odkrywaniu siebie i swoich uczuć. Sprawdźcie, co straci Dave, by docenić to, co posiada i co osiągnął. Czy upadła gwiazda rocka się podniesie? Czy wyjdzie z cienia?