Shadow

Cudownie było wrócić do historii bohaterów, których poznałam i pokochałam przy moim patronacie "W pogoni za...". Trochę czekałam na to, by móc przeczytać dalszą część pełnej emocji i bólu drogi naszych bohaterów do szczęścia. Wtedy płakałam i tym razem również uroniłam kilka łez. Po raz kolejny historia Davida Shadowa wtargnęła do mojego serca i rozerwała je na strzępy.

Gdy ponownie książka mnie pochłonęła, w każdej wolnej chwili zatracałam się w niej. Teraz było jeszcze lepiej, emocje dosłownie wylewały się z kart powieści, czułam wszystko tak mocno, dogłębnie, jakbym sama musiała uporać się ze wszystkim, co przechodził Dave. Historia została rozbudowana, Klaudia tym razem pokazała nam to, co działo się dosłownie przed bolesnym zakończeniem opowiadania. Pokazała, jakie relacje zaczęły łączyć Melisę i Dave'a, jak doszło do tej feralnej nocy, podczas której ich życie wywróciło się do góry nogami. Zawarła w historii jeszcze więcej bólu, który łamał serce na miliony kawałków. Poza bolesną historią przekazała, jak zgubne jest zażywanie substancji psychoaktywnych. Jak łatwo jest wpaść w nałóg i jak ciężko się później z niego wyrwać. Pokazała, do czego prowadzi branie narkotyków w mniejszej, czy większej ilości, jak wszystko wokół przestaje mieć sens i liczy się tylko to, by wciągnąć kolejną kreskę. Jak łatwo idzie się w tym zatracić, przez co rzeczy, które z początku dawały nam szczęście, przestają się liczyć. Tu było tak z pasją do muzyki naszego bohatera, gdyż był on gwiazdą, gwiazdą, która miała całe rzesze fanów, kupę kasy i laski na zawołanie. Ale czegoś mu brakowało. Dave nie był szczęśliwy, pomimo tylu ludzi wokół, czuł pustkę, która doprowadziła go do miejsca, w którym jest teraz. Poznanie Melisy miało wszystko zmienić, ta krucha dziewczyna, która również jak on miała problemy, została jego małym światełkiem. Światłem, które przez niego miało zgasnąć na zawsze...

Mogłabym tak pisać i pisać, aż poznalibyście całą historię od podszewki, ale wolę zostawić Wam wybór, który nie może być inny, jak tylko sięgnięcie jak najszybciej po tę książkę. "Shadow" to historia, przy której łzy będą lać się strumieniami, a ból na czas czytania zagości w Waszym sercu. Szczerze mówiąc, nie mogłam się doczekać, aż będę miała przyjemność poznać dalszą część tej bolesnej przeprawy bohaterów w drodze po szczęście. Tak też nazywał się jej pierwotny tytuł w opowiadaniu "W pogoni za... szczęściem". Jak myślicie, czy bohaterzy odnaleźli swoje szczęście w tym pogmatwanym świecie, pełnym rozterek i uzależnień od narkotyków? Czy udało im się pokonać mrok, w którym cały czas tkwili? Ja Wam powiem jedno, przeczytajcie, a sami się dowiecie i z pewnością nie pożałujecie żadnej chwili, którą poświęcicie na poznanie ich historii. Ale UWAGA! Chusteczki się przydadzą, a najlepiej gdybyście mieli jeszcze kogoś lub coś do przytulania, bo serce może Wam pęknąć kilkukrotnie!

Ogromnie dziękuję Autorce za zaufanie i możliwość zrecenzowania tej przepełnionej bólem książki. Polecam ją całym sercem, które muszę jakoś na nowo pozbierać w całość.

Informacje dodatkowe o Shadow :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-04-25
Dodał/a opinię: Patrycja Obycz

Zobacz opinie o książce Shadow

Kup książkę Shadow

Opowieści o kolorach