Siostra burzy

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
Dodał/a opinię: Izabela Hebda
Tom 2 cyklu Siedem Sióstr

„Siostra burzy” to kolejna część książki z serii Siedem Sióstr. Autorka naprawdę świetnie poprzeplatała wątki współczesne z historycznymi. W tej lekturze przenosimy się w czasie do dziewiętnastowiecznej Norwegii. Poznajemy bliżej ten kraj, jego kulturę i życie ludzi. Następnie przenosimy się w okres wojny i widzimy jaki był to trudny czas dla Żydów jak i innych ludzi.
  Ta książka przedstawia nam bliżej drugą siostrę Alkione - Ally, która jest miłośniczką regat. Ma wielki talent muzyczny ale woli bardziej morze od muzyki. Podczas ważnych zawodów dowiaduje się o śmierci ojca Pa Salta, dlatego dziewczyna niezwłocznie wraca do domu. W genewskim zamku przekonuje się, że człowiek który ją adoptował i wychował już wcześniej zadbał o swój pochówek. Po sobie zostawił w spadku dla córek zaszyfrowane wskazówki, które mają pozwolić im na poznanie miejsca i historii swojego pochodzenia.
Ally zbyt długo się nie zastanawia, zwłaszcza że straciła ukochanego, jest w ciąży i nie chce o tym rozmawiać z rodziną. Dlatego wyrusza do Norwegii. Tam zdobywa informacje, które dają jej wiele do myślenia. Dowiaduje się kim byli jej przodkowie, jak żyli, i że talent muzyczny przekazali jej w genach.
Jeśli jesteście ciekawi dalszych szczegółów a jest jeszcze jedna tajemnica, to zachęcam do lektury. Jednak przyznam, że momentami czytało mi się ją dosyć ciężko i wiało nudą. Chociaż sama akcja książki jest ciekawa i można znaleźć kilka tajemniczych wątków, dla których warto sięgnąć po „Siostrę burzy”. Jednak ta część nie zawładnęła mą duszą tak jak mi się na początku wydawało. Może kolejna książka okaże się bardziej wciągająca.

Zobacz opinie o książce Siostra burzy

Kup książkę Siostra burzy

Siedem sióstr
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siedem sióstr

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca, Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez...

Tajemnice zamku
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Tajemnice zamku

Odszyfrowanie tajemnic przeszłości, jest kluczem do teraźniejszości – zapierająca dech w piersiach o powieść o miłości, wojnie, odpowiedzialności...

Zresztą kto jak kto, ale ty na pewno wiesz, że nie jest ważne to, skąd wzięły się nasze geny, ale to, na kogo wyrastamy.

W chwilach słabości znajdziesz największą siłę.

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała