Śmierć na Nilu

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8933-3
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: Death on the Nile
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Natalia Billi
Dodał/a opinię: Martyna90210

Ocena: 5.04 (27 głosów)

Książka "Śmierć na Nilu" Agathy Christie, zachęciła mnie do przeczytania swoją piękną okładką w grubej oprawie i tytułem wskazujący na to, że akcja książki rozgrywa się nad rzeką Nil. Czytając można się przenieść w wyobraźni do tego pięknego, ciepłego miejsca jakim jest Egipt.

Para małżonków, czyli zamożna Linnet i jej mąż Simon uczestniczą w wycieczce do Egiptu. Odbywają tam rejs statkiem po Nilu. Nie są jednak tam sami... Wśród innych uczestników wycieczki znajduje się Jacqueline, czyli nie odstępująca ich na krok dawna narzeczona Simona. Kobieta jest zraniona i rozżalona tym, że jej były narzeczony zostawił ją dla jej przyjaciółki. Któregoś wieczora Jaquueline pod wpływem alkoholu i rozpaczy strzela do Simona. Mężczyzna ma jedynie zranioną nogę. W tajemniczych okolicznościach ginie pistolet, którym kobieta strzeliła do byłego narzeczonego. Nagle giną kolejne osoby od strzału z pistoletu... Czy detektyw Herkules Poirot zdoła ustalić kto jest zabójcą?


Za względu na melodramatyczny wątek, jakim jest trójkąt miłosny i wiążące się tym zabójstwa jest to kryminał kierowany do kobiet, chociaż niewykluczone, że mężczyznom też mógłby się spodobać. W książce występuje dużo dialogów, dlatego szybko się ją czyta. Akcja rozgrywa się w bardzo odległych czasach od współczesnych, ponieważ pierwszy egzemplarz tej książki wydano w 1937 roku. Pierwszą połowę książki czytało mi się ciężko, wręcz męczyło mnie to jak wolno rozgrywa się akcja. Dopiero w drugiej połowie książka rozkręciła się, kiedy już doszło do pierwszego morderstwa. Długo nie mogłam domyśleć się kto jest winny, więc podczas prowadzonego śledztwa trudno było mi się oderwać od tej książki, ponieważ bardzo ciekawa byłam, kto z bohaterów książki jest zabójcą.


"Śmierć" na Nilu" polecam każdemu, kto lubi kryminały z elementami melodramatu. Zaskoczył mnie koniec książki, a także miło spędziłam czas czytając ją, jednak "Śmierć na Nilu" nie zrobiła na mnie aż takiego wielkiego wrażenia żeby sięgnąć po kolejną książkę tej autorki

Kup książkę Śmierć na Nilu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Śmierć na Nilu
Inne książki autora
Opowiadania Agatha Christie. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Opowiadania Agatha Christie. Audiobook

Album zawiera nastęujące opowiadania: S.O.S, Lampa, Czerwony sygnał, Radio, Ostatni seans, Dziwny przypadek....

Tajemnica rezydencji Chimneys
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica rezydencji Chimneys

W rezydencji Chimneys zostaje zastrzelony pretendent do tronu Herzoslovakii - książę Michael Obolovitch. Trzeba jednak to zatuszować, by zapobiec rewolucji...

Zobacz wszystkie książki tego autora