Śnieżna siostra

Tom 1 cyklu Kwartet sezonowy (M. Lunde)

Jestem zdania, że świąteczne opowieści można czytać cały rok, a nie tylko w okresie świątecznych.Śnieżna siostra to wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo! Piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia. I niech ta magia świąt będzie z nami cały rok.

Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.

Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.

I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt.

Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?
Przepięknie wydana książka, bajeczne ilustracje Lisy Aisato, która maluje emocje. Ilustracje są obłędne.Dla mnie jest to piękna opowieść o radzeniu sobie z żałobą.Już wiem, że ta książka zdecydowanie należy do najważniejszych w moim życiu.

Informacje dodatkowe o Śnieżna siostra:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: Snssteren
Język oryginału: Norweski
Tłumaczenie: Milena Skoczko - Nakielska
Ilustracje:Lisa Aisato
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Śnieżna siostra

Kup książkę Śnieżna siostra

Strażniczka słońca
Maja Lunde0
Okładka ksiązki - Strażniczka słońca

Po zimie nadchodzi wiosna! Czy aby na pewno? Kłujące w nos promienie słońca są dla Lilii tylko majaczącym w zakamarkach dziecięcej wyobraźni wspomnieniem...

Historia pszczół
Maja Lunde0
Okładka ksiązki - Historia pszczół

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów Trzy intrygujące historie, zwyczajni...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;