Spowiedź

Tom 2 cyklu Wodząc na pokuszenie

"Spowiedź" to tom 2 serii. Nie czytałam poprzedniej części ale ta wciągnęła mnie na dobre. Muszę przyjąć, że jest bardzo ciekawa i dość specyficzna. Muszę nadrobić w międzyczasie tom 1, choć nie miałam odczucia,że czegoś mi brakuje.

Simone to młody mężczyzna, który wyrusza do rodzinnego kraju. Nie jest tym za kogo się podaje. Jako albański policjant przeniknął do struktur mafii. Tu poznajemy jego przeszłość, to jak doszło do tego, że jest tym kim jest. Tę przeszłość wymusiła na mim Oliwia, dziewczyna, którą pokochał. Prawdę o sobie postanawia przekazać podczas maratonu biegowego po górach.

Muszę przyznać, że mamy tu świetnie napisaną historię. Mamy także dwie przestrzenie czasowe. Ta obecna , gdzie Simone a właściwie Arber zabiera Oliwie do Albanii i tam wyjawia jej swoja przeszłość. I tą z jego wspomnieć, ale napisana nie jako wspomnienia a w formie tu i teraz. Poznajemy jego motywy, to jak wydarzenie wpłynęły na jego życie i czemu stał się tym kim jest. Dla Oliwi będzie to trudny czas. Nie tylko e względu na fizyczny wysiłek ale i emocjonalny. Czy będzie w stanie zrozumieć Simone? Czy pozna jego sekret do końca?

Historia Simone nie jest kolorowa. Pełna brutalnych wspomnień. Simon/Arber to bardzo ciekawa postać. Poznajemy go tylko od tej strony mrocznej. Autorka świetnie wykreowała postacie. Każdą z osobna. Nie tylko te głone ale i poboczne są bardzo wyraziste.  Teraźniejszość miesza się z przeszłością, dając nam chwilkę na przeanalizowanie informacji. Muszę przyznać, że autorka świetnie poprowadziła fabułę. Do samego końca nie byłam w stanie przewidzieć zakończenia. W książce mamy świetnie opisane struktury mafijne, dużo się dzieje, sporo scen erotycznych, brutalnych, emocjonalnych. Dynamika akcji jest tak duża, że często odnosiłam wrażenie, że coś pominęłam. Jakbym czytała te wydarzenia nie poklei. Za to czyta się ją szybko, a wplecenie teraźniejszości daje nam oddech przed następną dawką wydarzeń.

Jeśli chodzi o książki mafijne to na rynku mamy ich dużo. Ta jest inna, bo nie jest typowym romansem mafijnym. Mafia jest tu ty wątkiem, który jest najważniejszy. Adrenalina, prochy, dylematy, walka dobra ze złem, brutalność a romanse i erotyka to tylko dodatek. Do tego emocjonalne rozterki głównego bohatera. Widzimy zmiany, jakie następują w zachowaniu Simone. Jak mafia go zmienia, mimo że stale zapewnia, że jeon tylko ja chce rozpracować, widzimy jak jego zachowanie staje się mroczniejsze . Czy stanie po odpowiedniej stronie? Czy mafia go wchłonie? Zakończenie niestety pozostawia nas z wieloma pytaniami, na które nie dostajemy odpowiedzi. Nie pozostaje nam mieć innego ,jak poczekać na tom trzeci. Polecam.

Informacje dodatkowe o Spowiedź :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-11-29
ISBN: 9788382195910
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Zobacz opinie o książce Spowiedź

Kup książkę Spowiedź

Budziło się we mnie poczucie, jakbyśmy faktycznie podążali w stronę końca. W stronę diabelskich wrót, które za chwilę się przed nami otworzą. Buchną żywym ogniem i pochłoną nas bezpowrotnie, w nicość, w stronę której biegliśmy.

Any Border tom 2
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki - Any Border tom 2

Włoski temperament, tak jak miłość, nie zna granic. A co się wydarzy, jeśli życie napisze scenariusz, w którym to my sami znajdziemy się na granicy? Anastazja...

Grzech
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki -  Grzech

Świat wielkich pieniędzy, erotycznych ekscesów i mężczyzn, z którymi nie ma żartów. Olivia poznaje Salvatore przy drinku w nocnym...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz