Spowiedź

Data wydania: 2021-11-29
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382195910

Tom 2 cyklu Wodząc na pokuszenie

Nadszedł czas, by wyjawić wszystkie sekrety przeszłości.

Nie da się budować szczęśliwego związku, gdy od ukochanej osoby oddziela cię mur tajemnic i niedopowiedzeń. Simone zabiera więc Olivię na górski maraton biegowy, bo o bolesnej przeszłości opowiada się łatwiej, gdy nie trzeba patrzeć sobie w oczy.
Jego spowiedź to wejście do brutalnego świata mafii, której przedstawiciele pociągają za polityczne i gospodarcze sznurki w całych Włoszech. Osadzony w albańskim więzieniu Simone, wtedy jeszcze pod swoim dawnym nazwiskiem Arber Abedini, ma za zadanie wkupić się w łaski pochwyconego niedawno kalabryjskiego bossa, Antonia Matrangi.
Kiedy Arber staje się częścią gangsterskiego środowiska, bardzo szybko odkrywa, że ‘Ndrangheta to nie tylko bezlitosna organizacja, ale również stan umysłu. Zło wchodzi w krew i pozbawia kręgosłupa moralnego, a wyplątanie się z mafijnych macek często możliwe jest dopiero w momencie śmierci…

Kup książkę Spowiedź

Opinie o książce - Spowiedź

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x

💔🔥❣️ RECENZJA ❣️🔥💔

Autor: @gabrielalorione
Wydawnictwo: @wydawnictwo_novaeres

Spowiedź

Książka jest kontynuacją pierwszego tomu „Grzech". Opisuje ona dalsze losy pary.

Simone postanawia zabrać Olivię, na górski maraton biegowy. Na miejscu decyduje się opowiedzieć dziewczynie, o swojej bolesnej przeszłości. O tym, że był policjantem, że miał za zadanie dostać się, do kalabryjskiego bossa, i rozpracować jego organizację mafijną. Simone był osadzony w albańskim więzieniu, jeszcze wtedy pod swoim dawnym nazwiskiem Arber Abedini. I to właśnie wtedy miał wkupić się w łaski, Antonia Matrangi. Arber staje się częścią gangsterskiego środowiska. Szybko odkrywa, że to nie jest zwykła organizacja, jest to stan umysłu. Jak na całą prawdę zareaguje Olivia? 🤔
Czy dalej będzie chciała być z Simonem? 🤔
Czy może nie udźwignie takich informacji? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź, w książce 📙.

Ja zaczęłam czytać tą serię właśnie od „Spowiedzi". Niedługo planuję, sięgnąć po tom pierwszy „Grzech". Obie pozycje można czytać, w dowolnej kolejności. Moją uwagę przykuła okładka.
Na początku książka była nudna, ale im dalej w las, tym bardziej się rozkręcała. I cieszę się, że jej nie porzuciłam w trakcie czytania. To była moja druga pozycja, od tej autorki.

Polecam Wam tę pozycję 📖📙.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów 📚 ♥️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

Duża część społeczeństwa potrafi dla swoich partnerów zrobić wszystko, prześcigając się w pomysłach, jak zaskoczyć ukochanych. Natomiast prawdziwym wyczynem w obecnych czasach jest szczera rozmowa oraz wyznanie tego, co przydarzyło się nam w życiu. Niestety do tego ciężko jest znaleźć wielu odważnych, gdyż część woli błyszczeć czynami, a inni boją się konsekwencji tychże ukrywanych zdarzeń. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, ale lepiej gdy od nas samych, wtedy to rozmówca otrzyma niekoloryzowaną rzeczywistość tamtych wydarzeń.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Simone, który jest policjantem wmieszanym w bardzo niebezpieczną grę mafijno-policyjną. Stało się tak, ponieważ otrzymał zadanie wtopienia się w najbliższe otoczenie kalabryjskiego bossa, Antonia Matrangi, by dokładnie rozpracować jego organizację przestępczą. Całą prawdę o sobie zamierza wyznać podczas maratonu górskiego swej ukochanej Olivii, która nieświadoma jego prawdziwych motywów pomagała mu w różnych czynnościach. O czym opowie Simone? Jakie drastyczne sytuacje go spotkały? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Spowiedź” autorstwa Gabrieli L. Orione.

Człowieczeństwo

Autorka ukazała doskonały przykład, jak należy zachować się w ekstremalnych sytuacjach, by móc potem sobie spojrzeć w oczy stojąc przed lustrem i nie mieć żalu, że się czegoś nie zrobiło. Takim przykładem jest chęć pomocy i wymierzenie sprawiedliwości na gwałcicielach (strażnikach) więziennej psycholog, który to bestialski proceder nakrył przychodząc na spotkanie z nią. Prowadził wtedy już akcję podając się za więźnia, a mimo to ryzykując utratę jedynej szansy zbratania się z bossem, postanowił pomóc owej dziewczynie, która była jego kochanką. Taką postawą każdy powinien się wykazać bez względu na to, czy zna ofiarę, czy też nie, choćby jakieś inne sprawy, czy znajomości miałyby na tym ucierpieć. Każdy kto patrzy na czyjąś krzywdę i udaje, że nic się nie dzieje, jest równie bestialski, jak sam oprawca. Innym wartościowym przykładem jest tytułowa spowiedź mężczyzny ze swojego życia do swojej kobiety. W każdej relacji damsko-męskiej szczerość i prawda powinny być gruntem do budowania prawdziwego związku.

Odczucia

Książkę można czytać oddzielnie od poprzedniej części, gdyż jest tak napisana, że wszystko będzie dla nas zrozumiałe. Pozycja obfituje w niecodzienną akcję i nieprzewidywalne zdarzenia dzięki czemu jest niesamowicie wciągająca. Spokojnie można byłoby nakręcić na podstawie jej film, który zapewne przyciągnąłby niejednego widza. Autorka zalicza się do tej elity pisarek polskich, którzy fenomenalnie potrafią połączyć erotykę z sensacją nie bojąc się odważnych scen, bądź drastycznych zachowań. W żadnym wypadku nie można tejże pozycji klasyfikować jako normalny, dość często spotykany, zwykły romans mafijny, gdyż w przypadku takich książek mamy erotykę i uczucie, a mafia jest gdzieś w tle i to przeważnie występuje fragmentarycznie. Ta książka jest czymś lepszym, gdyż każdy wątek jest idealnie dopracowany i nie ma mowy tu o omijaniu jakichś zdarzeń. Całość daje niepowtarzalną historię po którą warto sięgnąć. Osobiście nie mogę doczekać się kontynuacji, którą zapowiada autorka, a już niedługo sięgnę po pierwszy tom tej serii.

Podsumowanie

Książkę czyta się dość płynnie i z dużym zaciekaniem dzięki wielu emocjom wywoływanym u czytelnika, a także pojawiających się chwilach zaskoczenia nagłym zwrotem akcji. Pozycja obfituje w sceny erotyczne, co zadowoli niejedną fankę erotyków. Okładka nawiązuje do poprzedniej części i przykuwa wzrok czytelnika. Na uznanie zasługuje fakt, iż autorka doskonale przygotowała się do pracy nad książką, a jest to widoczne w opisie Albanii zwłaszcza trasy maratonu w Górach Przeklętych. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom pragnącym zagłębić się w akcję niecodziennej, sensacyjnej historii osnutej tajemnicą z nutą pikanterii w tle.

-/-PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA-/-

„Budziło się we mnie poczucie, jakbyśmy faktycznie podążali w stronę końca. W stronę diabelskich wrót, które za chwilę się przed nami otworzą. Buchną żywym ogniem i pochłoną nas bezpowrotnie, w nicość, w stronę której biegliśmy.”

To wcale nie będzie łatwa spowiedź.

To spowiedź człowieka, który w imieniu prawa, przeszedł na drugą stronę, aby wypełnić misję, która miała ukrócić mafijne procedery i rozpracować, „nierozpracowalne”, a przenikniecie we włoskie struktury mafijne było jedynym choć śmiertelnie niebezpiecznym sposobem..

Zatracanie się w tym wszystkim kosztowało go to wiele, nawet jeśli po drodze utracił trochę człowieczeństwa, to przez cały czas starał się, aby pozostawiać za sobą jak najmniej ofiar, ale w tak brutalnym mafijnym świecie, gdzie władza, pieniądze i koneksje rządzą ponad prawem, to nie było, nie jest i nigdy nie będzie łatwe.

Ta historia nie jest łatwa i oczywista, ta historia niesie za sobą wiele złych, okrutnych i przerażających wspomnień, nie każdy potrafiłby wyjść z tego cało, nie każdy po tym wszystkim mógłby się pozbierać, ale Arber Abedini oficer albańskiej policji vel ale Simone Girasole „przyjaciel” i mafijnej głowy, alfons, stręczyciel, handlarz narkotykami, po prostu członek włoskiej mafijnej korporacji, chyba po prostu był do tego stworzony.

Jednak jak miał wyjaśnić kobiecie swojego życia, te wszystkie podejrzane sytuacje, niepokojące zdarzenia i bardzo niebezpieczne okoliczności, bolesne sytuacje, kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa, a może raczej ukrywanie prawdy w słusznej sprawie, no jak?

Był taki jeden sposób, zabrać ją wysoko w albańskie góry i podczas maratonu biegowego, wyspowiadać swoje grzechy i opowiedzieć jej wszystko, od samego początku tej historii…od śmierci jego najbliższych.

Czy ten bieg z Simonem, będzie dla Olivii tak trudny i wyboisty jak ten ich wspólny maraton?

Czy uda jej się „udźwignąć” te wszystkie rewelacje, które usłyszy od Simona?

Czy ta forma „oczyszczenia” będzie dla Simona drogą do szczęścia czy może zniszczy wszystko to jest między nimi?

Jedno jest pewne, ta spowiedź potrzebna jest im obojgu…

Niesamowita…

Mroczna…

Brutalna..

Bezwzględna…

Pikantna…

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, niełatwych przeżyć i wzburzonych emocji, taka właśnie jest „Spowiedź” .

Simon zafascynował mnie od pierwszych stron tej książki, od pierwszych słów swojej spowiedź . Poznawałam jego mroczną historię, motywy przemiany w bezwzględnego gangstera, wyboistą drogę do celu i to wszystko bardzo przeżywałam wraz z Olivią, słuchającą jego, niełatwej i ciężkej spowiedzi.

Teraz czas na „Grzech” i dokładne poznanie początku historii niesamowitej relacji tej dwójki.

Gorąco polecam serię WODZĄC NA POKUSZENIE, i bez względu na to, od której części zaczniecie, przejdzie przez Was huragan wielu emocji, wzruszeń, bezradności, niemocy jak również buntu przeciwko bezprawiu, pod czujnym okiem prawa.

Pięknie dziękuję Autorce i Wydawnictwu, za możliwość objęcia Patronatem Medialnym „Spowiedzi” ;-)

No i oczywiście, z ogromną niecierpliwością czekam na „Odkupienie” , trzecią część serii „WODZĄC NA POKUSZENIE”, mając nadzieję, na szybką Premierę.

Zacznę od tego, że nie czytałam pierwszej części tej serii, zachęcona opiniami, które mówiły o tym, że nie trzeba jej znać postanowiłam zacząć swoją przygodę właśnie od tej części. Tym bardziej, że miałam już okazję spotkać się z Autorką przy innym tytule.
Do "Spowiedzi" nie można się praktycznie przyczepić! Olivia i Simone, dwoje ludzi, którzy się kochają, łączy ich gorące uczucie, spotkają się... po to by mężczyzna wyznał kobiecie prawdę o swoim życiu, o tym kim naprawdę jest, o tym co robi, jak żyje, i jak wyglądało jego życie do tej pory. Z tej okazji zabiera Olivię w góry.. na ekstremalny bieg, ponieważ o trudnych rzeczach łatwiej rozmawiać męcząc się przy tym! Tak więc, Autorka sprawnie wprowadza nas w świat niebezpiecznych gangsterów, trudnego i szybkiego życia. Simone, a w zasadzie Arber jako osoba która strzeże prawa wchodzi w sam środek mafii.. po co? By złapać przestępcę.. Jednak nie jest to takie proste, nie chodzi tylko o sam fakt trudności zadania.. jednak im dłużej mężczyzna przebywa wśród tych ludzi, tym bardziej nie poznaje sam siebie.. używki, niebezpieczeństwo.. czy udało mu się opamiętać? To już musicie sprawdzić sami!
Moje gratulacje dla Autorki, bo moim zdaniem to takie świeże, jeszcze nie czytałam takiej serii a już na pewno nie z takiej perspektywy! Sceny opisywane, są tak realne, rzeczywiste, że czytelnik nie musi sobie nawet zbyt wiele wyobrażać, a przede wszystkim nie są przerysowane.. Ja na pewno sięgnę po kolejną część tej serii. Serdecznie Wam polecam.

Grzech
Gabriela L. Orione 0
Okładka ksiązki -  Grzech

Świat wielkich pieniędzy, erotycznych ekscesów i mężczyzn, z którymi nie ma żartów. Olivia poznaje Salvatore przy drinku w nocnym...

Any Border. Tom I
Gabriela L. Orione 0
Okładka ksiązki - Any Border. Tom I

Włoski temperament, tak jak miłość, nie zna granic... Anastazja ma dwadzieścia siedem lat, pięcioletnie bliźniaki, a za sobą burzliwe małżeństwo z ich...

Immunitet
Remigiusz Mróz