Spowiedź

Tom 2 cyklu Wodząc na pokuszenie

Nadszedł czas, by wyjawić wszystkie sekrety przeszłości.

Nie da się budować szczęśliwego związku, gdy od ukochanej osoby oddziela cię mur tajemnic i niedopowiedzeń. Simone zabiera więc Olivię na górski maraton biegowy, bo o bolesnej przeszłości opowiada się łatwiej, gdy nie trzeba patrzeć sobie w oczy.
Jego spowiedź to wejście do brutalnego świata mafii, której przedstawiciele pociągają za polityczne i gospodarcze sznurki w całych Włoszech. Osadzony w albańskim więzieniu Simone, wtedy jeszcze pod swoim dawnym nazwiskiem Arber Abedini, ma za zadanie wkupić się w łaski pochwyconego niedawno kalabryjskiego bossa, Antonia Matrangi.
Kiedy Arber staje się częścią gangsterskiego środowiska, bardzo szybko odkrywa, że ‘Ndrangheta to nie tylko bezlitosna organizacja, ale również stan umysłu. Zło wchodzi w krew i pozbawia kręgosłupa moralnego, a wyplątanie się z mafijnych macek często możliwe jest dopiero w momencie śmierci…

Informacje dodatkowe o Spowiedź :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-11-29
ISBN: 9788382195910

Kup książkę Spowiedź

Spowiedź - opinie o książce

Ta książka jest drugim tomem serii Wodząc na pokuszenie” i kontynuacją historii „Grzech”. Muszę przyznać, że autorka z każdą wydaną powieścią doskonali swój kunszt pisarski i jest to zauważalne przez tych, którzy znają jej dzieła. Wątki są ciekawe, spójne, zaskakują, szokują i co najważniejsze świetnie oddają klimat danej chwili, przez co czytelnik przeżywa ogrom emocji. Ja zachwyciłam się tą lekturą i jeszcze przez długi czas miałam totalny mętlik w głowie.

Olivia decyduje się pojechać wraz z Simone na morderczy, górski maraton, gdzie trudna trasa liczy sobie 60 km. Kobieta jest zaskoczona, gdy jej ukochany zaczyna od rachunku sumienia i wyznaje jej dręczące go grzechy.

Między innymi dowiaduje się, że jej mężczyzna kiedyś nazywał się Aber Abedini i jako policjant miał wkraść się w łaski mafijnego bossa oraz stać się członkiem tej organizacji. To mu się udało, jednak długotrwałe przebywanie z bezwzględnymi gangsterami i jemu się udziela, przez co sam zaczyna żyć oraz stosować przemoc jak i oni.

Jak wyznania Simone wpłyną na bohaterkę? Czy szokująca prawda nie przytłoczy jej, a może zerwie z nim wszelkie kontakty. Czy zdoła zapomnieć i wybaczyć to czego się on dopuścił? Czy zażąda, by opuścił ’Ndranghetę, nie wiedząc, że jest to możliwe tylko umierając?

Pierwszy tom był ciekawą lekturą, jednak ten przewyższa go i to bardzo. Pani Gabriela dzięki wpleceniu wspomnień z aktualnymi czasami stworzyła niezwykle intrygujący, mroczny, tajemniczy klimat, który pobudzał wyobraźnię i zmuszał do totalnego skupienia, by nie uronić żadnej informacji.

Świetnie dopracowana fabuła od podszewki zdradza jak wygląda mafia od kulis, jacy są jej członkowie, do czego są zdolni, co ich napędza i jak żyją. Nie brakuje tu brutalności, przemocy, ostrych scen erotycznych oraz mocnych wrażeń, które wstrząsają ale także wciągają nas w ten zawiły, bestialski świat.

Plastyczne pióro ułatwia szybkie czytanie tej historii, a cudowna kreacja postaci sprawia, że dosłownie odbierałam wszystko tak samo jak bohaterowie tej książki stając się z nimi jednością.

Wiedziałam, że mafia to ludzie wyzuci z moralności i zasad, mordercy, gwałciciele, potwory bez uczuć. Jednak tu autorka wali prosto z mostu, bez owijania w bawełnę, zalewając nas strasznymi , nieraz ciężkimi do przyjęcia faktami.

Oliwia także ma problem z prawdą wyrzuconą przez mężczyznę, którego tak naprawdę do tej pory nie znała. Jej związek okazał się niestabilny, który oparty był jedynie na kłamstwie.

Będąc na jej miejscu, chyba bym szybko zakończyła znajomość i szybko wyjechała, by spróbować dojść do siebie. Jak zachowa się bohaterka? Sięgnijcie po lekturę, ale przygotujcie się, że wiele informacji otrzymacie dopiero w części trzeciej. Mi nie pozostaje nic innego, tylko uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać kolejnej premiery tej nieprzewidywalnej serii. Zapewniam, że warto, dlatego polecam.

"Spowiedź" to tom 2 serii. Nie czytałam poprzedniej części ale ta wciągnęła mnie na dobre. Muszę przyjąć, że jest bardzo ciekawa i dość specyficzna. Muszę nadrobić w międzyczasie tom 1, choć nie miałam odczucia,że czegoś mi brakuje.

Simone to młody mężczyzna, który wyrusza do rodzinnego kraju. Nie jest tym za kogo się podaje. Jako albański policjant przeniknął do struktur mafii. Tu poznajemy jego przeszłość, to jak doszło do tego, że jest tym kim jest. Tę przeszłość wymusiła na mim Oliwia, dziewczyna, którą pokochał. Prawdę o sobie postanawia przekazać podczas maratonu biegowego po górach.

Muszę przyznać, że mamy tu świetnie napisaną historię. Mamy także dwie przestrzenie czasowe. Ta obecna , gdzie Simone a właściwie Arber zabiera Oliwie do Albanii i tam wyjawia jej swoja przeszłość. I tą z jego wspomnieć, ale napisana nie jako wspomnienia a w formie tu i teraz. Poznajemy jego motywy, to jak wydarzenie wpłynęły na jego życie i czemu stał się tym kim jest. Dla Oliwi będzie to trudny czas. Nie tylko e względu na fizyczny wysiłek ale i emocjonalny. Czy będzie w stanie zrozumieć Simone? Czy pozna jego sekret do końca?

Historia Simone nie jest kolorowa. Pełna brutalnych wspomnień. Simon/Arber to bardzo ciekawa postać. Poznajemy go tylko od tej strony mrocznej. Autorka świetnie wykreowała postacie. Każdą z osobna. Nie tylko te głone ale i poboczne są bardzo wyraziste.  Teraźniejszość miesza się z przeszłością, dając nam chwilkę na przeanalizowanie informacji. Muszę przyznać, że autorka świetnie poprowadziła fabułę. Do samego końca nie byłam w stanie przewidzieć zakończenia. W książce mamy świetnie opisane struktury mafijne, dużo się dzieje, sporo scen erotycznych, brutalnych, emocjonalnych. Dynamika akcji jest tak duża, że często odnosiłam wrażenie, że coś pominęłam. Jakbym czytała te wydarzenia nie poklei. Za to czyta się ją szybko, a wplecenie teraźniejszości daje nam oddech przed następną dawką wydarzeń.

Jeśli chodzi o książki mafijne to na rynku mamy ich dużo. Ta jest inna, bo nie jest typowym romansem mafijnym. Mafia jest tu ty wątkiem, który jest najważniejszy. Adrenalina, prochy, dylematy, walka dobra ze złem, brutalność a romanse i erotyka to tylko dodatek. Do tego emocjonalne rozterki głównego bohatera. Widzimy zmiany, jakie następują w zachowaniu Simone. Jak mafia go zmienia, mimo że stale zapewnia, że jeon tylko ja chce rozpracować, widzimy jak jego zachowanie staje się mroczniejsze . Czy stanie po odpowiedniej stronie? Czy mafia go wchłonie? Zakończenie niestety pozostawia nas z wieloma pytaniami, na które nie dostajemy odpowiedzi. Nie pozostaje nam mieć innego ,jak poczekać na tom trzeci. Polecam.

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2022-01-09,

💔🔥❣️ RECENZJA ❣️🔥💔

Autor: @gabrielalorione
Wydawnictwo: @wydawnictwo_novaeres

Spowiedź

Książka jest kontynuacją pierwszego tomu „Grzech". Opisuje ona dalsze losy pary.

Simone postanawia zabrać Olivię, na górski maraton biegowy. Na miejscu decyduje się opowiedzieć dziewczynie, o swojej bolesnej przeszłości. O tym, że był policjantem, że miał za zadanie dostać się, do kalabryjskiego bossa, i rozpracować jego organizację mafijną. Simone był osadzony w albańskim więzieniu, jeszcze wtedy pod swoim dawnym nazwiskiem Arber Abedini. I to właśnie wtedy miał wkupić się w łaski, Antonia Matrangi. Arber staje się częścią gangsterskiego środowiska. Szybko odkrywa, że to nie jest zwykła organizacja, jest to stan umysłu. Jak na całą prawdę zareaguje Olivia? 🤔
Czy dalej będzie chciała być z Simonem? 🤔
Czy może nie udźwignie takich informacji? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź, w książce 📙.

Ja zaczęłam czytać tą serię właśnie od „Spowiedzi". Niedługo planuję, sięgnąć po tom pierwszy „Grzech". Obie pozycje można czytać, w dowolnej kolejności. Moją uwagę przykuła okładka.
Na początku książka była nudna, ale im dalej w las, tym bardziej się rozkręcała. I cieszę się, że jej nie porzuciłam w trakcie czytania. To była moja druga pozycja, od tej autorki.

Polecam Wam tę pozycję 📖📙.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów 📚 ♥️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

Duża część społeczeństwa potrafi dla swoich partnerów zrobić wszystko, prześcigając się w pomysłach, jak zaskoczyć ukochanych. Natomiast prawdziwym wyczynem w obecnych czasach jest szczera rozmowa oraz wyznanie tego, co przydarzyło się nam w życiu. Niestety do tego ciężko jest znaleźć wielu odważnych, gdyż część woli błyszczeć czynami, a inni boją się konsekwencji tychże ukrywanych zdarzeń. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, ale lepiej gdy od nas samych, wtedy to rozmówca otrzyma niekoloryzowaną rzeczywistość tamtych wydarzeń.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Simone, który jest policjantem wmieszanym w bardzo niebezpieczną grę mafijno-policyjną. Stało się tak, ponieważ otrzymał zadanie wtopienia się w najbliższe otoczenie kalabryjskiego bossa, Antonia Matrangi, by dokładnie rozpracować jego organizację przestępczą. Całą prawdę o sobie zamierza wyznać podczas maratonu górskiego swej ukochanej Olivii, która nieświadoma jego prawdziwych motywów pomagała mu w różnych czynnościach. O czym opowie Simone? Jakie drastyczne sytuacje go spotkały? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Spowiedź” autorstwa Gabrieli L. Orione.

Człowieczeństwo

Autorka ukazała doskonały przykład, jak należy zachować się w ekstremalnych sytuacjach, by móc potem sobie spojrzeć w oczy stojąc przed lustrem i nie mieć żalu, że się czegoś nie zrobiło. Takim przykładem jest chęć pomocy i wymierzenie sprawiedliwości na gwałcicielach (strażnikach) więziennej psycholog, który to bestialski proceder nakrył przychodząc na spotkanie z nią. Prowadził wtedy już akcję podając się za więźnia, a mimo to ryzykując utratę jedynej szansy zbratania się z bossem, postanowił pomóc owej dziewczynie, która była jego kochanką. Taką postawą każdy powinien się wykazać bez względu na to, czy zna ofiarę, czy też nie, choćby jakieś inne sprawy, czy znajomości miałyby na tym ucierpieć. Każdy kto patrzy na czyjąś krzywdę i udaje, że nic się nie dzieje, jest równie bestialski, jak sam oprawca. Innym wartościowym przykładem jest tytułowa spowiedź mężczyzny ze swojego życia do swojej kobiety. W każdej relacji damsko-męskiej szczerość i prawda powinny być gruntem do budowania prawdziwego związku.

Odczucia

Książkę można czytać oddzielnie od poprzedniej części, gdyż jest tak napisana, że wszystko będzie dla nas zrozumiałe. Pozycja obfituje w niecodzienną akcję i nieprzewidywalne zdarzenia dzięki czemu jest niesamowicie wciągająca. Spokojnie można byłoby nakręcić na podstawie jej film, który zapewne przyciągnąłby niejednego widza. Autorka zalicza się do tej elity pisarek polskich, którzy fenomenalnie potrafią połączyć erotykę z sensacją nie bojąc się odważnych scen, bądź drastycznych zachowań. W żadnym wypadku nie można tejże pozycji klasyfikować jako normalny, dość często spotykany, zwykły romans mafijny, gdyż w przypadku takich książek mamy erotykę i uczucie, a mafia jest gdzieś w tle i to przeważnie występuje fragmentarycznie. Ta książka jest czymś lepszym, gdyż każdy wątek jest idealnie dopracowany i nie ma mowy tu o omijaniu jakichś zdarzeń. Całość daje niepowtarzalną historię po którą warto sięgnąć. Osobiście nie mogę doczekać się kontynuacji, którą zapowiada autorka, a już niedługo sięgnę po pierwszy tom tej serii.

Podsumowanie

Książkę czyta się dość płynnie i z dużym zaciekaniem dzięki wielu emocjom wywoływanym u czytelnika, a także pojawiających się chwilach zaskoczenia nagłym zwrotem akcji. Pozycja obfituje w sceny erotyczne, co zadowoli niejedną fankę erotyków. Okładka nawiązuje do poprzedniej części i przykuwa wzrok czytelnika. Na uznanie zasługuje fakt, iż autorka doskonale przygotowała się do pracy nad książką, a jest to widoczne w opisie Albanii zwłaszcza trasy maratonu w Górach Przeklętych. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom pragnącym zagłębić się w akcję niecodziennej, sensacyjnej historii osnutej tajemnicą z nutą pikanterii w tle.

-/-PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA-/-

„Budziło się we mnie poczucie, jakbyśmy faktycznie podążali w stronę końca. W stronę diabelskich wrót, które za chwilę się przed nami otworzą. Buchną żywym ogniem i pochłoną nas bezpowrotnie, w nicość, w stronę której biegliśmy.”

To wcale nie będzie łatwa spowiedź.

To spowiedź człowieka, który w imieniu prawa, przeszedł na drugą stronę, aby wypełnić misję, która miała ukrócić mafijne procedery i rozpracować, „nierozpracowalne”, a przenikniecie we włoskie struktury mafijne było jedynym choć śmiertelnie niebezpiecznym sposobem..

Zatracanie się w tym wszystkim kosztowało go to wiele, nawet jeśli po drodze utracił trochę człowieczeństwa, to przez cały czas starał się, aby pozostawiać za sobą jak najmniej ofiar, ale w tak brutalnym mafijnym świecie, gdzie władza, pieniądze i koneksje rządzą ponad prawem, to nie było, nie jest i nigdy nie będzie łatwe.

Ta historia nie jest łatwa i oczywista, ta historia niesie za sobą wiele złych, okrutnych i przerażających wspomnień, nie każdy potrafiłby wyjść z tego cało, nie każdy po tym wszystkim mógłby się pozbierać, ale Arber Abedini oficer albańskiej policji vel ale Simone Girasole „przyjaciel” i mafijnej głowy, alfons, stręczyciel, handlarz narkotykami, po prostu członek włoskiej mafijnej korporacji, chyba po prostu był do tego stworzony.

Jednak jak miał wyjaśnić kobiecie swojego życia, te wszystkie podejrzane sytuacje, niepokojące zdarzenia i bardzo niebezpieczne okoliczności, bolesne sytuacje, kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa, a może raczej ukrywanie prawdy w słusznej sprawie, no jak?

Był taki jeden sposób, zabrać ją wysoko w albańskie góry i podczas maratonu biegowego, wyspowiadać swoje grzechy i opowiedzieć jej wszystko, od samego początku tej historii…od śmierci jego najbliższych.

Czy ten bieg z Simonem, będzie dla Olivii tak trudny i wyboisty jak ten ich wspólny maraton?

Czy uda jej się „udźwignąć” te wszystkie rewelacje, które usłyszy od Simona?

Czy ta forma „oczyszczenia” będzie dla Simona drogą do szczęścia czy może zniszczy wszystko to jest między nimi?

Jedno jest pewne, ta spowiedź potrzebna jest im obojgu…

Niesamowita…

Mroczna…

Brutalna..

Bezwzględna…

Pikantna…

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, niełatwych przeżyć i wzburzonych emocji, taka właśnie jest „Spowiedź” .

Simon zafascynował mnie od pierwszych stron tej książki, od pierwszych słów swojej spowiedź . Poznawałam jego mroczną historię, motywy przemiany w bezwzględnego gangstera, wyboistą drogę do celu i to wszystko bardzo przeżywałam wraz z Olivią, słuchającą jego, niełatwej i ciężkej spowiedzi.

Teraz czas na „Grzech” i dokładne poznanie początku historii niesamowitej relacji tej dwójki.

Gorąco polecam serię WODZĄC NA POKUSZENIE, i bez względu na to, od której części zaczniecie, przejdzie przez Was huragan wielu emocji, wzruszeń, bezradności, niemocy jak również buntu przeciwko bezprawiu, pod czujnym okiem prawa.

Pięknie dziękuję Autorce i Wydawnictwu, za możliwość objęcia Patronatem Medialnym „Spowiedzi” ;-)

No i oczywiście, z ogromną niecierpliwością czekam na „Odkupienie” , trzecią część serii „WODZĄC NA POKUSZENIE”, mając nadzieję, na szybką Premierę.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-06-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Gabriela L. Orione powraca, przychodząc do nas z drugim tomem serii ,,Wodząc na pokuszenie. Czym tym razem nas zaskoczy?

Każdy z nas ma oczekiwania, których spełnienie nie zawsze jest takie łatwe, jak mogłoby się nam wydawać. Jeśli do gry wejdą tajemnice sprzed lat, spowiedź może okazać się nieunikniona. Chcąc ujawnić niewygodne fakty i zapewnić swojemu związkowi stabilną podstawę, Simone zmuszony jest ujawnić prawdę o swojej przeszłości.

Aby ułatwić sobie wyjawienie tajemnic, mężczyzna zabiera Olivię na górski maraton biegowy. Zajęta skupieniem nad trasą, nie będzie w stanie uciec, a on przeniesie się w podróż do niechlubnego świata mafii, nie będąc skazany na bezpośredni kontakt z kobietą.

Włochy są krajem owładniętym siecią politycznych i gospodarczych machlojek, którymi steruje mafia. Kiedy ArberAbedinistrzeże prawa w albańskim więzieniu, otrzymuje zadanie, które stanie się początkiem jego terroru. Musi wkupić się w łaski kalabryjskiego bossa, który niedawno dołączył do szeregów więzienia. A wszystko po to, aby złapać przestępcę...

Jak dotąd nie przypuszczał, z czym może wiązać się współpraca z 'Ndrangheta. Poza brutalnym zachowaniem organizacja ta, przenika do umysłów swoich ludzi, robiąc im z mózgu papkę. Zacierając grubą linię, dzielącą dobro od zła, pozbawiają swoich kompanów człowieczeństwa. Do czego posunie się Arber, aby wejść w łaski 'Ndrangheta?

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.Szczerze przyznam, że do przeczytania zachęciła mnie jedna z patronek tej pozycji. I miała rację! Choć często przyczepiam się do pojawiających się błędów, to tym razem nie mam do tego żadnych powodów. Biorąc tą książkę do ręki, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. To moje pierwsze spotkanie z autorką i nie przypuszczałam, że tak mną zawładnie! Początek nie zapowiadał bomby, jaką zrzuciła na nas Gabriela L. Orione.

Każda scena została dopracowana z ogromną dbałością o szczegóły. Nic nie zostało przerysowane, a każde zdarzenie zostało stworzone tak, aby czytelnik mógł bez problemu zwizualizować sobie opisywaną scenę.

Podczas czytania towarzyszyło mi naprawdę wiele emocji. Często łapałam się na tym, że zastanawiałam się jak bym postąpiła na miejscu Simona czy też Olivii. Spodobało mi się również podejście głównego bohatera do związku. Nie próbował zatajać przed kobietą swojego drugiego życia i stawiając na szczerość wyłożył przed nią wszystkie karty. Takie zachowanie świadczyło wyłącznie o jego dojrzałości emocjonalnej, a także powagi z jaką podchodził do ich związku.

Książka jest bardzo dynamiczna, nieustannie coś się dzieje i nie pozwala wkraść się nudzie. Choć pozycja ta może sprawiać wrażenie sensacji to autorka szybko przypomni nam o romantycznej stronie powieści, przyprawiając ją nutą erotyzmu. Jest to doskonały sposób na zjednanie sobie czytelniczek, lubiących ostrzejsze sceny.

Książka uczy nas, jak łatwo jest pomylić się w ocenie bohatera, wyłącznie na podstawie poprzedniej części. Narracja prowadzona jest przez dwóch głównych bohaterów, a jeden z rozdziałów został oddany Antoniowi.

Całość została przedstawiona w tytułowej spowiedzi za pomocą retrospekcji z przeszłości Simona/ Arbera, przecinanej momentami komentarzami Olivii. Możemy dokładniej poznać mafijny świat, ponieważ autorka nie szczędzi nam szczegółów na żadnej płaszczyźnie.

Podsumowując, choć brakowało mi rozwinięcia wątku z Salvatorem to Simone zyskał mocno w moich oczach. Możemy również dostrzec zmianę, zachodzącą w Olivii, co z pewnością spodoba się wielu czytelniczkom. Nie mogę się już doczekać kolejnej części!

,,Spowiedź" to drugi tom serii ,,Wodząc na pokuszenie", który przedstawia losy Olivii i Simone.
Arber Abedini to Simone, który przystąpił do programu, pracuje pod przykrywką, musi wniknąć w szeregi jednej z najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych. Trafia do więzienia, gdzie ma za zadanie zdobyć zaufanie Antonia Matrangi, przywódcy mafii.
Czy Simone to ,,Policjant w gangsterskim wydaniu, a może jednak gangster w policyjnym wcieleniu?!"
Simone i Oliwie dwie osobowości, z burzliwą i tajemniczą przeszłością, on wiedział o niej wszystko, ale dla niej ten mężczyzna był tajemnicą.

Spowiedź to pokuta i pojednanie, celem spowiedzi jest szczere wyznanie wszystkich grzechów i oczyszczenie. Simone to człowiek o wielu różnych obliczach, pełen kontrastów, pragnie zacząć wszystko z czystą kartą, zabiera nas i Olivii na górski maraton (około 60 km). Bieg po albańskich górach ma go wyzwolić, tu pragnie pozbyć się tajemnic, zrzucić ciężar ze swoich barków, wyznać całą historię życia.
Dla Olivii to czas próby, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Już sam maraton to ogrom adrenaliny, a połączony z takimi wyznaniami ...

Zaczyna się niepozornie, zwyczajnie, a przecież to wielka historia. Gdy wkraczamy, do świata bohaterów nigdy nie wiemy, co nas czeka, jednak tu, uwierzcie mi, czeka nas wiele. Ludzie mafii, egzekutorzy, gwałciciele, wydający wyroki z zimną krwią, na pierwszy rzut oka to zwyczajni ludzie, niczym niewyróżniający się wśród tłumu. Mamy tu świat rządzący się bezprawiem, w którym pieniądz jest wartością wyższą od życia.

,,Spowiedź" to romans mafijny z nutą erotycznej pikanterii, namiętność i iskrzące napięcie. Tu autorka nie bawi się w półsłówka, tylko szczerze i otwarcie opisuje życie bohaterów. Mamy tu poświęcenie, chwile przerażenia i smutku, ale także niezłomną walkę. Przy tej książce nudzić się na pewno nie będziemy, cała opowieść jest gęsta jak jesienna mgła, co przyczynia się do jej nieprzewidywalności i wznieca ogrom emocji. Powoduje, że lektura otula, wciąga i wykrada cały wolny czas. Ciekawie wykreowani bohaterowie, fabuła dopracowała do perfekcji tu każdy szczegół, czyni historię bardziej wiarygodną.
Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę tej autorki, ale myślę, że nie ostatni. Polecam.
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-05-22, Przeczytałem,

Było to moje pierwsze spotkanie z książką Gabrieli L. Orione i mam nadzieję , że nie ostatni. Na pewno muszę nadrobić pierwszy tom ,,Grzech" z serii ,,Wodząc na pokuszenie", ponieważ zaczęłam od tomu drugiego ,,Spowiedź". Jednak książka jest tak napisana że nie przeszkadza to w czytaniu.

Nadszedł czas by wyjawić wszystkie sekrety przeszłości.

,,To nie był film z podstawionymi aktorami, to było jego życie. Cholernie paskudne, brutalne. Życie bez zasad, w które wszedł całym sobą."

Simone zabiera Olivie na maraton biegowy nie jakiś zwykły lecz przez same Albańskie Góry przeklęte. I to właśnie tu meżczyzna postanawia wyspowiadać się ze wszystkiego dziewczynie. Na tajemnicach nie da się budować szczęśliwego związku.
Dla Olivii to będzie czas próby. Pozna sekrety, zdarzenia pełne brutalności.
Tak więc Simon wybrał najbardziej niekonwencjonalny sposob aby wyznać dziewczynie prawdę. Jego celem było też to aby nie patrzeć dziewczynie w oczy nie chcąc widzieć w nich pogardy i nienawiści kiedy dowie się kim był.

Co się stanie między nimi kiedy Olivia pozna prawdę?
Czy Simon upora się z demonami przeszłości?
Czy uda jej się ,,udźwignąć" te wszystkie rewelacje, które usłyszy od Simona?

,,Spowiedź" jest opowieścią życia Simona lub jak kto woli Arbera Abedini. Jest to wejście do brutalnego świata mafii, gdzie za polityczne i gospodarcze sznurki pociąga jeden człowiek Boss włoskiej mafii. Książka zawiera wiele szczegółów dotyczących działania mafii zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach.

Książkę z pewnością mogę zaliczyć do tych, o których istnieniu tak szybko nie zapomnę. Bez wątpienia nie jest to oklepany romans mafijny. Osobiście z czystym sercem polecam tę książkę każdemu kto jest fanem wielkich emocji oraz nieustającej akcji.
Ta historia nie jest łatwa z początku może troszke nudzić ale warto dotrwać do końca.
Pełna zaskakujących zwrotów akcji, niełatwych przeżyć i wzburzonych emocji. Brutalna, pikantna, bezwzględna i Mroczna taka właśnie jest ,,Spowiedź" .
Brawo dla autorki i dziękuję że mogłam przeczytać te książkę.

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę  Gabrieli L. Orione i myślę, że nie ostatni. Na pewno muszę nadrobić pierwszy tom ,,Grzech" z serii ,,Wodząc na pokuszenie", ponieważ zaczęłam od tomu drugiego ,,Spowiedź". Jednak zupełnie mi to nie przeszkadzało.

Poznajemy Olivię i Simona/ Arbera, tę dwójkę łączy gorące uczucie. Jednak dzieli ich mur tajemnic i sekretów. Simon postanawia zabrać Olivie na górski maraton podczas, którego wyjawia prawdę o swojej przeszłości. Mężczyzna odkryje wszystkie karty, ale czy Olivia poradzi sobie z tą wiedzą?

Autorka zabrała mnie do fabuły pełnej zwrotów akcji, brutalnego świata mafii, przeplatanej pikantnymi scenami erotycznymi. Przez książkę dosłownie przepłynęłam, z każdą stroną coraz bardziej byłam ciekawa jakie karty odkryje ze swojej przeszłości Simon. Zupełnie zatraciłam się w mrocznym świecie mafii. Autorka bardzo szczegółowo i realistycznie opisuje działania mafii we Włoszech jak i innych krajach. Co powodowało, że nie musiałam sobie nic dopowiadać. A dialogi dopełniały całości.

,,Spowiedź" jest przede wszystkim opowieścią życia Simona. W jaki sposób znalazł się w szeregach mafii, jakie miało być jego zadanie i co spowodowało, że jest w tym miejscu, którym jest. Simon to postać mroczna, ciekawa, dobrze wykreowana. Opowiada o swoim życiu szczerze, bez tajemnic, bez zbędnej koloryzacji. Mężczyzna  zdobył się na szczerą rozmowę chcąc zacząć życie od czystej, niezapisanej kartki. Tak się zastanawiam ilu z nas by się na to zdobyło? Myślę, że nie wielu każdy z nas ma jakiś sekret którym nie chcemy dzielić się z bliskimi.

Podobało mi się, że przeplatała się w książce przeszłość z teraźniejszością, dzięki temu też mamy możliwość dobrze poznać reakcje i emocje Oliwii na poznaną prawdę.

Na uwagę zasługują sceny erotyczne, które dodają całej historii pikanterii.

Podsumowując książka mi się bardzo podobała ze względu na dynamikę, ponieważ nie nudziłam się nawet przez moment. Autorka nie bała się opisów, odważnych scen i też zrobiła niezły rekonesans odnośnie działań mafii. Książka dostarczyła mi wielu emocji i na pewno na długo zostanie w mojej pamięci.

Na pewno muszę nadrobić pierwszą cześć i cierpliwie czekać na kontynuacje.

A Ty jeśli lubisz książki pełne akcji m, mafii i do tego odważne oraz pikantne sceny to dobrze trafiłeś/aś.

Zacznę od tego, że nie czytałam pierwszej części tej serii, zachęcona opiniami, które mówiły o tym, że nie trzeba jej znać postanowiłam zacząć swoją przygodę właśnie od tej części. Tym bardziej, że miałam już okazję spotkać się z Autorką przy innym tytule.
Do "Spowiedzi" nie można się praktycznie przyczepić! Olivia i Simone, dwoje ludzi, którzy się kochają, łączy ich gorące uczucie, spotkają się... po to by mężczyzna wyznał kobiecie prawdę o swoim życiu, o tym kim naprawdę jest, o tym co robi, jak żyje, i jak wyglądało jego życie do tej pory. Z tej okazji zabiera Olivię w góry.. na ekstremalny bieg, ponieważ o trudnych rzeczach łatwiej rozmawiać męcząc się przy tym! Tak więc, Autorka sprawnie wprowadza nas w świat niebezpiecznych gangsterów, trudnego i szybkiego życia. Simone, a w zasadzie Arber jako osoba która strzeże prawa wchodzi w sam środek mafii.. po co? By złapać przestępcę.. Jednak nie jest to takie proste, nie chodzi tylko o sam fakt trudności zadania.. jednak im dłużej mężczyzna przebywa wśród tych ludzi, tym bardziej nie poznaje sam siebie.. używki, niebezpieczeństwo.. czy udało mu się opamiętać? To już musicie sprawdzić sami!
Moje gratulacje dla Autorki, bo moim zdaniem to takie świeże, jeszcze nie czytałam takiej serii a już na pewno nie z takiej perspektywy! Sceny opisywane, są tak realne, rzeczywiste, że czytelnik nie musi sobie nawet zbyt wiele wyobrażać, a przede wszystkim nie są przerysowane.. Ja na pewno sięgnę po kolejną część tej serii. Serdecznie Wam polecam.

Any Border. Tom I
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki - Any Border. Tom I

Włoski temperament, tak jak miłość, nie zna granic... Anastazja ma dwadzieścia siedem lat, pięcioletnie bliźniaki, a za sobą burzliwe małżeństwo z ich...

Any Border tom 2
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki - Any Border tom 2

Włoski temperament, tak jak miłość, nie zna granic. A co się wydarzy, jeśli życie napisze scenariusz, w którym to my sami znajdziemy się na granicy? Anastazja...