Spowiedź

Tom 2 cyklu Wodząc na pokuszenie

Ta książka jest drugim tomem serii Wodząc na pokuszenie” i kontynuacją historii „Grzech”. Muszę przyznać, że autorka z każdą wydaną powieścią doskonali swój kunszt pisarski i jest to zauważalne przez tych, którzy znają jej dzieła. Wątki są ciekawe, spójne, zaskakują, szokują i co najważniejsze świetnie oddają klimat danej chwili, przez co czytelnik przeżywa ogrom emocji. Ja zachwyciłam się tą lekturą i jeszcze przez długi czas miałam totalny mętlik w głowie.

Olivia decyduje się pojechać wraz z Simone na morderczy, górski maraton, gdzie trudna trasa liczy sobie 60 km. Kobieta jest zaskoczona, gdy jej ukochany zaczyna od rachunku sumienia i wyznaje jej dręczące go grzechy.

Między innymi dowiaduje się, że jej mężczyzna kiedyś nazywał się Aber Abedini i jako policjant miał wkraść się w łaski mafijnego bossa oraz stać się członkiem tej organizacji. To mu się udało, jednak długotrwałe przebywanie z bezwzględnymi gangsterami i jemu się udziela, przez co sam zaczyna żyć oraz stosować przemoc jak i oni.

Jak wyznania Simone wpłyną na bohaterkę? Czy szokująca prawda nie przytłoczy jej, a może zerwie z nim wszelkie kontakty. Czy zdoła zapomnieć i wybaczyć to czego się on dopuścił? Czy zażąda, by opuścił ’Ndranghetę, nie wiedząc, że jest to możliwe tylko umierając?

Pierwszy tom był ciekawą lekturą, jednak ten przewyższa go i to bardzo. Pani Gabriela dzięki wpleceniu wspomnień z aktualnymi czasami stworzyła niezwykle intrygujący, mroczny, tajemniczy klimat, który pobudzał wyobraźnię i zmuszał do totalnego skupienia, by nie uronić żadnej informacji.

Świetnie dopracowana fabuła od podszewki zdradza jak wygląda mafia od kulis, jacy są jej członkowie, do czego są zdolni, co ich napędza i jak żyją. Nie brakuje tu brutalności, przemocy, ostrych scen erotycznych oraz mocnych wrażeń, które wstrząsają ale także wciągają nas w ten zawiły, bestialski świat.

Plastyczne pióro ułatwia szybkie czytanie tej historii, a cudowna kreacja postaci sprawia, że dosłownie odbierałam wszystko tak samo jak bohaterowie tej książki stając się z nimi jednością.

Wiedziałam, że mafia to ludzie wyzuci z moralności i zasad, mordercy, gwałciciele, potwory bez uczuć. Jednak tu autorka wali prosto z mostu, bez owijania w bawełnę, zalewając nas strasznymi , nieraz ciężkimi do przyjęcia faktami.

Oliwia także ma problem z prawdą wyrzuconą przez mężczyznę, którego tak naprawdę do tej pory nie znała. Jej związek okazał się niestabilny, który oparty był jedynie na kłamstwie.

Będąc na jej miejscu, chyba bym szybko zakończyła znajomość i szybko wyjechała, by spróbować dojść do siebie. Jak zachowa się bohaterka? Sięgnijcie po lekturę, ale przygotujcie się, że wiele informacji otrzymacie dopiero w części trzeciej. Mi nie pozostaje nic innego, tylko uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać kolejnej premiery tej nieprzewidywalnej serii. Zapewniam, że warto, dlatego polecam.

Informacje dodatkowe o Spowiedź :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-11-29
ISBN: 9788382195910
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Spowiedź

Kup książkę Spowiedź

Budziło się we mnie poczucie, jakbyśmy faktycznie podążali w stronę końca. W stronę diabelskich wrót, które za chwilę się przed nami otworzą. Buchną żywym ogniem i pochłoną nas bezpowrotnie, w nicość, w stronę której biegliśmy.

Grzech
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki -  Grzech

Świat wielkich pieniędzy, erotycznych ekscesów i mężczyzn, z którymi nie ma żartów. Olivia poznaje Salvatore przy drinku w nocnym...

Any Border. Tom I
Gabriela L. Orione0
Okładka ksiązki - Any Border. Tom I

Włoski temperament, tak jak miłość, nie zna granic... Anastazja ma dwadzieścia siedem lat, pięcioletnie bliźniaki, a za sobą burzliwe małżeństwo z ich...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;