Świeża krew. Vamps

Tom 1 cyklu Jaguar

"Po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że stał się zwierzyną. Ludzie lub inne wampiry mogli próbować go zabić. W tej szkole nie chodziło już o zdobycie szóstki z geografii, lecz o opanowanie sztuki przetrwania."
Przypuszczam, że nie ma tu za wiele fanów książek, w których jest motyw wampiryzmu, ale jeśli od czasu do czasu czytujecie młodzieżowe książki, dajcie szansę VAMPS. Dlaczego?
Jest to świetna historia, w której ukazana jest siła "jednostek słabszych". Pewnie nie raz w życiu słyszeliście lub byliście świadkiem, że ktoś, kto w szkole był wyrzutkiem, stanowił o swojej wyjątkowości, której się nie widziało na pierwszy rzut oka, oceniało jak książkę po okładce, radził sobie w przyszłym życiu lepiej i miał wokół siebie naprawdę prawdziwych przyjaciół. Przy bliższym poznaniu sam był przykładem dobrego przyjaciela i kompana przy wielu różnych sytuacjach.
Taki jest też główny bohater VAMPS, Dillon. Chłopak jest dampirem, czyli półczłowiekiem, półwampirem, co od razu w świecie wampirów stanowi o wykluczeniu go z towarzystwa. Jest to dość rzadki przypadek, więc w pewnym stopniu można zrozumieć wampiry, że są niepewne tego, kim jest i co to dla nich oznacza. Zagrożenie czy wzmocnienie sił. Dlatego, gdy jako jedyny dampir dostaje się do VAMPS, atmosfera się zagęszcza.
Nicole Arend stworzyła ciekawy świat wampirów, w którym niebezpieczeństwo, wykluczenie, śmierć czyhają na każdym kroku. Akademia w Alpach Szwajcarskich ma za zadanie ułatwić im wejście w świat dorosłych i życie wśród ludzi. Nauka, testy, nowe przyjaźnie i wrogowie, uczucia, to wszystko zostało przedstawione w przystępny sposób, bez ognistych romansów czy rozlewającej się krwi, co jest miłą odmianą.
"VAMPS. Świeża krew" jest w moim odczuciu świeżynką przy dotychczas czytanych książkach, ponieważ dawno nie czytałam historii o wampirach. Z przyjemnością śledziłam losy Dillona i paczki, dla których pierwszy rok akademii na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem, jak zapewne cały pobyt w tym miejscu. Poruszone są ważne tematy, dzięki czemu historia ta jest jeszcze ciekawsza i warta zapoznania. Lekki styl autorki, opisy świata wampirów, bardzo różni bohaterowie, rosnące napięcie, to gwarant dobrej rozrywki. Bawiłam się świetnie
i zdecydowanie mogę polecić Wam VAMPS. Z niecierpliwością będę wyczekiwała kolejnego tomu!

Informacje dodatkowe o Świeża krew. Vamps:

Wydawnictwo: Jaguar