Świeża krew. Vamps

Tom 1 cyklu Jaguar

Dillon Halloran jest pół wampirem, pół człowiekiem. Mieszka z ojcem na głębokiej irlandzkiej prowincji i nie zdaje sobie sprawy z tego, że oprócz świata zwykłych śmiertelników istnieje mroczna, tajemnicza rzeczywistość, w której rządzą wampiry. Nie może uwierzyć, kiedy ojciec oświadcza mu, że ma rozpocząć naukę w wyjątkowej szkole – akademii wampirów w Albinen, w szwajcarskich Alpach. To życzenie jego matki – pochodzącej ze znamienitego rodu tajemniczej wampirzycy, która z niewyjaśnionych przyczyn zniknęła tuż po jego urodzeniu.

Wkrótce wychodzi na jaw, że chłopak dysponuje wyjątkowymi mocami i niejeden wpływowy wampir próbuje się go pozbyć, bo zagraża dotychczasowemu porządkowi…

***

Moja przygoda z powieściami o wampirach zaczęła się już w podstawówce, kiedy to w moje ręce trafił „Zmierzch” Stephanie Meyer. Nie trudno zgadnąć, że Edward całkowicie skradł moje serce. Później było kilka innych serii o wampirach, m.in. „Dom Nocy” Kristin i P.C. Cast. Choć nigdy nie byłam jakąś wielbicielką fantastyki, to jednak po powieści o wampirach z chęcią sięgałam.

Do „Vamps” podeszłam z dużym dystansem, bowiem nie byłam pewna, czy ta historia jest dla mnie odpowiednia. Powieści o wampirach mogą kojarzyć się z nastolatkami, a w moim przypadku kalendarza nie da się oszukać – prawie ćwierć wieku za mną.

Nie mogłam rozgryźć postaci Dillona. Przez pierwsze rozdziały wizualizował się w moim umyśle jako Neville z Harrego Pottera (z tych pierwszych części). Troszkę ciapowaty, mało rozgarnięty chłopiec, który nagle zostaje rzucony na głęboką wodę – trafia do szkoły, w której każdy uczeń zdaje się być od niego dużo lepszy.

Wraz z rozwojem akcji, Dillon przechodzi przemianę – staje się silnym, przystojnym i odważnym wampirem. Z jego poprzedniego wcielenia zostaje tylko pewnego rodzaju naiwność. Pozostali bohaterowie, tworzą mieszankę wybuchową. Nie od razu pokazują swoje prawdziwe oblicze, dlatego myślę, że nie jedno z nich może Was zaskoczyć.

Bardzo spodobał mi się wątek akademii. Autorka „Vamps” bardzo skrupulatnie przedstawiła nie tylko wygląd całej szkoły, ale przede wszystkim jej wyjątkowy charakter. W książce opisane jest wiele bardzo ciekawych zajęć, podczas których bohaterowie doskonalili swoje wyjątkowe umiejętności.

„Vamps” to pierwszy tom, naprawdę dobrze zapowiadającej się serii. Jestem bardzo ciekawa, co przygotuje dla nas autorka w kolejnych częściach.

Moja ocena: 7/10

Informacje dodatkowe o Świeża krew. Vamps: