Szamańskie tango

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2017-09-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7964-256-4
Liczba stron: 392
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Magdalena Babińska
Dodał/a opinię: Simi_48
Tom 2 cyklu Szamańska seria

Ocena: 5 (13 głosów)
Inne wydania:

Szamani nie mają łatwej pracy. Ciągłe wypędzanie gburowatych duchów przejawiających niekiedy psychopatyczne zachowania, może wywołać uciążliwy ból głowy. Najgorsze jest to, że nikt nigdy nie pomyślał, że osoby zajmujące się kierowaniem zagubionych dusz na drugą stronę, powinny otrzymywać jakąś zapłatę. Aby jakoś się utrzymać, muszą pracować po osiem godzin dziennie i to najczęściej za najniższą stawkę, a ich ,,hobby" zmuszeni są wykonywać po nocach. Ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje ran zdobytych w walce z upartym upiorem. Ach, te szamańskie życie. Nadszedł czas coś zmienić w tym systemie. Wypędzanie duchów to żmudna praca, z którą wiąże się zażywanie wielu nielegalnych substancji, które (O ironio!) nie pomagają się zrelaksować, a stanowią małą pomoc w doładowaniu mocy, którą posługują się szamani. Edukacja w tym ,,zawodzie" zaczyna się od najmłodszych lat, ale nie wszyscy mają takie szczęście. Niektórych osób z darem widzenia zmarłych, nie znajduje się na czas. Wpadają oni wtedy w obłęd lub po prostu nie są w stanie zaakceptować rzeczywistości, co wywołuje wielkie zmiany w ich umysłach. Są również tacy, którzy dowiadują się o swoim przeznaczeniu po czterdziestce i choć to wszystko wydaje się dla nich nierealne, zaczynają się edukować i pragną pogłębić swoją wiedzę. Szamaństwo niesie za sobą wiele konsekwencji - zaczynając od małego zadrapania, do śmierci (co wcale nie jest tak złe, jak mogłoby się wydawać, ponieważ każdy szaman musi przejść inicjację w Zaświatach wiążącą się z obdzieraniem żywcem i innych takich ,,przyjemnych" czynnościach). Aneta Jadowska w swojej ,,Szamańskiej serii" przedstawia losy Witkaca - czterdziestolatka poznającego swoje szamańskie zdolności i muszącego zmierzyć się z wychowaniem nastoletniej córki, o której istnieniu nie miał pojęcia. ,,Szamańskie Tango" to jedna z najlepszych książek polskiej literatury fantasy. Trzymająca w napięciu, zabawna i wciągająca - czy jesteście gotowi poznać świat, o którym szepcze się przy ogniskach? Zapraszam do zapoznania się z recenzją!

„-Czasami to, czego się boimy najbardziej, jest nam najbardziej potrzebne - powiedziała, wodząc palcem po krawędzi szklanki."
 

Być może nie powinien zabierać szesnastoletniej córki na miejsce brutalnej zbrodni, ale czy bez jej wrażliwości na duchy i talentu do wywąchiwania sekretów zdołałby złapać mordercę, zanim ten znów uderzy? Podwójne morderstwo w szczycie sezonu ogórkowego oznaczało dla Witkaca początek trudnego śledztwa i kłopotów. Jak niewiele wtedy wiedział o tym, co go czekało… Odkąd został ojcem, w jego życiu, poza nastoletnią córką, zagościła odpowiedzialność, stabilizacja, a nawet regularne posiłki. W pakiecie z nimi dostał: zamieszanie, strach i bezsenne noce. A jest jeszcze Sęp, nieustanne źródło chaosu. Przedwieczni w Zaświatach, którzy domagają się spłaty długu. I nie mniej przerażająca cicha rewolucja na komisariacie. Śmierć? Szaleństwo? Emerytura? Witkacy nie ma lekkich wyborów. Gdy na szali leży nie tylko jego spokój, ale i życie Kurczaczka, Szaman rusza w Tango. Taniec miłości i śmierci.  

,,W obliczu śmierci wszyscy są dla mnie równi. Wszystkim należy się taki sam szacunek."

 Witkacy ma kłopoty... Szesnastoletnia córka to nie łatwe wyznanie, szczególnie wtedy, gdy o jej istnieniu dowiaduje się parę miesięcy wcześniej. Jeszcze lepiej jest wtedy, gdy okazuje się, że ta zbuntowana dziewczynka również widzi duchy. Relacja ojca z córką to pasmo ciągłych porażek i wzlotów i choć w tym przypadku przeważają te pierwsze, to jedno trzeba przyznać - Witkacy nigdy się nie poddaje. Mordercy nie czekają, aż wypijesz kawę. W mieście dochodzi do brutalnych morderstw, a sprawcy nie można złapać. Policjant musi zrobić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo na ulicach swojego miasta, ale władze mają inne plany. Cicha rewolucja na komisariacie pozostawia Witkaca bez pracy, a co za tym idzie zaciśnięcia pasa. Szamanom nikt nie płaci, ale może w końcu nadszedł czas, aby to zmienić? Zabranie zbuntowanej nastolatki na miejsce zbrodni nigdy nie powinno się zdarzyć, ale jak to mówią ,,czasu nie można cofnąć". Kurczaczek wykazuje wielką wrażliwością na duchy i ma nosa do wywąchiwania sekretów. Młoda kobieta nie potrafi poradzić sobie z brakami w edukacji i pragnie zrobić wszystko, aby dorównać, a nawet przewyższyć poziom innych uczniów, co może doprowadzić do tragedii. Jakby tego było mało Przedwieczni upominają się o inicjacjęWitkaca i nie zawahają się przed niczym, aby znów zmusisz go do oddania im swojej szamańskiej kości. Jakby tego było mało, opiekun Witkaca - Sęp - nie zna słowa prywatność. Co ma zrobić były policjant - szaman, kiedy wszystko wali mu się na głowę?  

,, ,,Nie możesz oszaleć, bo musisz być przy niej, gdy cię potrzebuje. Gdy trzeba podmuchać na skaleczone kolanko i pocieszyć. Ona musi wiedzieć, że jej ufasz i że twoja miłość jest bezwarunkowa. To jest ta siła, którą jesteś jej winien." Ale ja nie czuję się silny. Jestem głównie przerażony."

  ,,Szamańskie Tango" zabierze was do innego wymiaru i ukaże znany wam świat takim, jakim znacie go tylko z legend. Porwie was do samego środka Zaświatów, gdzie Przedwieczni zacierają ręce, przygotowując się na odebranie waszej magicznej kości, a duch opiekun nadużywa waszej gościnności (czyt. przywłaszcza sobie wszystko, co wasze i nie obchodzą go żadne normy). Duchy czekają, aż odwrócicie głowę, aby zaatakować, a rodzinne sekrety wychodzą na jaw. Aneta Jadowska ukaże wam to, o czym mogliście tylko słyszeć, ale nigdy nie byliście gotowi, aby sprawdzić, czy jest to prawdą. Wciągająca, sarkastyczna, magiczna powieść o tym, że każdy z nas ma przydzielone mu zadanie, a życie wcale nie jest idealne. ,,Szamańskie Tango" opowiada o tym, że nigdy nie wolno się poddawać, a raczej ciągle przeć do przodu i zdobywać to, czego się pragnie. Historia Witkaca to gwarancja dobrej zabawy zawierającej wiele refleksji na temat życia, a zarazem poruszającej temat istot nadprzyrodzonych, o których ostatnio zrobiło się bardzo głośno. Czy jesteście gotowi zapoznać się z najlepszą polską serią fantasy? Jeśli tak, to nie wahajcie się dłużej i sięgnijcie po przygody szamana, któremu całe życie wali się na głowę!  

,,- Bądź silny nawet w swojej słabości, odważny w swoim strachu, bądź skromny, kiedy zwyciężasz (...)."

  ,,Szamańskie Tango" zabierze was do mistycznego Thornu - miejsca będącego skupiskiem wszystkich obdarzonych mocą oraz realnego świata, który skrywa wiele sekretów. Witkacy pokaże wam najmroczniejsze zagubione dusze oraz rozbawi do łez swoimi potyczkami z szesnastoletnią córką i wiekowym, ale za to cholernie irytującym Sępem, który często doprowadza go do szewskiej pasji. Aneta Jadowska nie boi się wyzwań, a ta seria jest tego najlepszym przykładem. Polecam!

Zobacz opinie o książce Szamańskie tango

Kup książkę Szamańskie tango

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Trup na plaży i inne sekrety rodzinne
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Czerwcowy poranek, pusta plaża i... trup. Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące...

Bogowie muszą być szaleni
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Bogowie muszą być szaleni

Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Nie możesz oszaleć, bo muszisz być przy niej, gdy cię potrzebuje. Gdy trzeba podmuchać na skaleczone kolanko i pocieszyć. Ona musi wiedzieć, że jej ufasz i że twoja miłość jest bezwarunkowa. To jest ta siła, którą jesteś jej winien.


Więcej

Wiesz, co mi kiedyś powiedziała Konstancja? Nazwała to sekretem rodzicielstwa, który musisz sobie przyswoić w pierwszym roku życia dziecka, albo zwariujesz. "Jak bardzo byś się nie starał, one i tak zrobią sobie krzywdę. Odwrócisz się na chwilę i właśnie wtedy pierwszy raz twoja córka wykona obrót z plecków na brzuszek tak niedfortunnie, że spadnie z kanapy na podłogę.(...) A to dopiero początek. Nie uchronisz jej przed zdzieraniem kolan, nie zasłonisz piersią przed łobuzami w przedszkolu, nie zawsze będziesz przy niej podczas wieczornych powrotów do domu. Nie możesz i nie powinieneś, bo zadusiłbyś ją całkowicie."


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy