Tajemnica Carycy

Jeśli ktoś lubuje się w komediach kryminalnych lub chciałby po raz pierwszy spróbować tego „miodu” – z pełną odpowiedzialnością polecam znajomość z Agatą Śródką – bohaterką serii Małgorzaty Staroty.

Agata jest jest niemal 50-letnią letnią kobietą sukcesu. Restauratorką celebrytką. Przedsiębiorczą babką z klasą. Choć waży i mierzy niezbyt wiele – żyje pełnią życia, nie tylko swojego.

Przeżywszy ponad 25 lat w małżeństwie, dorabiając się dzieci i wnucząt, „przyszła kryska na matyska i dynda”. Kobieta porzuciła niewiernego męża i aktualnie wiedzie szczęśliwe życie jako właścicielka późnobarokowego pałacyku w malowniczej wielkopolskiej wsi.

Pewnego dnia ta znana w kraju restauratorka zamieszana nie tak dawno w niebanalną kryminalną historię zostaje zaproszona do jurorowania w finale telewizyjnego talent show. Tematem przewodnim ma być wykonanie jadalnej repliki jaja Faberge. Zupełnie przypadkiem, w tym samym czasie, szkolna przyjaciółka Agaty, Katarzyna zwana „carycą”, prosi ją o przyjazd do remontowanego pałacu i pomoc w przygotowaniu uroczystego otwarcia hotelu. Śródka będąc w swoim żywiole postanawia upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zaprasza więc ekipę telewizyjną do rezydencji w Roztoce.

Tymczasem na terenie pałacowego ogrodu właścicielka wraz z ogrodnikiem odkrywają zwłoki mężczyzny..

Tajemnicza zbrodnia pod Jaworem staje się o przyczyną niezłego galimatiasu. Co niektórych dotknie „ciężki przypadek szlagu, możliwe, że nawet zmutowanego”. Inni będą widzieli tylko „syf, kiłę i mogiłę”. Jeszcze innym tusza uratuje życie.

Z każdą chwila wydarzenia nabierają tempa, akcja się zagęszcza. Piękna polszczyzna zachwyca.

„Tajemnica carycy” to zabawna, inteligentna i nietuzinkowa komedia kryminalna. Tu trupy walają się po ogrodzie, persony medialne czarują cuda z czekolady, a jak jakimś cudem nie ma w pobliżu wina, to i wódeczka się nada.

Małgorzata Starosta po raz kolejny funduje nam nie lada gratkę.

Na koniec dostajemy jeszcze bonus w postaci garści pysznych przepisów, które po prostu trzeba przetestować.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Carycy:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-02-23
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Tajemnica Carycy

Kup książkę Tajemnica Carycy

Miała ochotę wydłubać mu te niebieskie gały albo wcisnąć do czaszki, w której z całą pewnością panowała idealna pustka.

Wszystko można w człowieku zmienić, ale charakter zostanie.

Wina wina
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Wina wina

Kiedy Agata Śródka, ,,panna z odzysku" - restauratorka i celebrytka, postanawia założyć winnicę w gościnieckim pałacu, nie spodziewa się, że ta przygoda...

Kto zabił mamusię?
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Kto zabił mamusię?

Podobno dobra teściowa to była teściowa. Ale czy na pewno? Kto zabił mamusię to klasyczna komedia kryminalna nawiązująca w formie do książek Joanny Chmielewskiej...