Tajemnice Fleat House

Chyba każdy kojarzy nazwisko Lucindy Riley ze słynną serią obyczajową Siedem Sióstr, ale może nie wszyscy wiedzą, że autorka wyszła poza ramy tego gatunku. Jej powieść kryminalna „Tajemnice Fleat House” wydana u nas w czerwcu została przyjęta równie ciepło i entuzjastycznie.

Mniejsze lub większe tajemnice znajdziemy w każdej z jej książek i to one przede wszystkim sprawiają, że trudno oderwać się od opowiadanych przez nią historii. Mimo że w tej powieści wątek kryminalny przeważa nad obyczajowym, bo ten oczywiście również musiał się tu znaleźć, odnajdujemy w niej charakterystyczny dla autorki finezyjny i stonowany styl, od którego cieplej robi się na duszy, a pobudzona wyobraźnia wchodzi na najwyższe obroty.

Fabuła powieści przenosi nas za mury ekskluzywnej szkoły z internatem, w której dochodzi do tragedii. I choć początkowo wydaje się, że śmierć jednego z uczniów jest nieszczęśliwym wypadkiem, to z czasem wychodzą na jaw informacje, które mogą wskazywać na działanie osób trzecich.

Prowadząca śledztwo Jazz Hunter nie spodziewa się, że sprawa okaże się tak zawiła sięgając sekretów z przeszłości szkoły, którymi nikt nie chce się z nią dzielić, a śmierć chłopaka jedynie początkiem kolejnych dramatycznych wydarzeń. Ją samą dopadną demony, przed którymi ucieka, jątrząc i rozdrapując ciągle świeżą ranę.

Autorka zachowując niepowtarzalny, barwny klimat wszystkich swoich powieści stworzyła kryminał zachwycający nie tylko rozbudowaną i spójną fabułą, ale też nieoczywistymi zwrotami akcji i tajemnicami z przeszłości, których reperkusji nie sposób przewidzieć. Podobnie jak szokującego, ale dającego satysfakcję zakończenia.

Dla miłośników mocnych, rasowych kryminałów, ten może okazać się zbyt lekki przez swój zahaczający o literaturę piękną, elegancki język i subtelność, z jaką autorka wplotła wątek kryminalny w opowieść o ludziach z wszystkimi ich zaletami i wadami i o życiu, które czasem niespodziewanie się plecie. Dla fanów autorki będzie bez wątpienia kolejnym powodem do zachwytów, do których i ja dołączam.

Informacje dodatkowe o Tajemnice Fleat House:

Kup książkę Tajemnice Fleat House

Dom orchidei
Lucinda Riley 0
Okładka ksiązki - Dom orchidei

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa...

Zaginiona siostra
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Zaginiona siostra

Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi "Siedem Sióstr", jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć...