To nie może się udać

Życie Alexis Montgomery zostaje wywrócone do góry nogami z powodu pewnego zwariowanego zakładu, pysznej kanapki z grillowanym serem i małej kózki w piżamce.

A tak naprawdę z powodu Daniela Granta, niemożliwie seksownego i wyluzowanego stolarza, młodszego od niej o dziesięć lat i będącego całkowitym przeciwieństwem wielkomiejskiej elegantki, jaką jest Alexis. Wydawałoby się, że wszystko ich dzieli, a jednak chemia między nimi jest niezaprzeczalna.

Bogaci i wpływowi rodzice chcieliby, żeby Alexis zgodnie z rodzinną tradycją została światowej sławy chirurgiem. Ale ona wcale nie pragnie sławy. Wystarcza jej praca lekarki na oddziale urazowym. A każda chwila spędzona z Danielem i społecznością małego miasteczka, w którym on mieszka, uświadamia Alexis, co jest naprawdę ważne w życiu.
***
Często jest tak, że książki, które poleca dosłownie każdy i które od razu zostają okrzyknięte bestsellerami roku, do mnie nie trafiają. Albo podobają mi się, ale nie dostrzegam w nich nic nadzwyczajnego. W przypadku historii Alexis i Daniela muszę przyznać, że ten romans kupił mnie totalnie i podpisuje się rękami i nogami pod każdymi zachwytami nad najnowszą powieścią Abby Jimenez.
Uwielbiam romanse, w których chemia między bohaterami jest wyczuwalna już od pierwszych stron. A tak właśnie było w tym przypadku. Alexis i Daniel lgną do siebie jak magnes. Choć są kompletnie różni, wzajemnie się uzupełniają – uczą się nowych rzeczy, dzielą się swoim doświadczeniem. Relacja między nimi została napisana ze smakiem – były momenty czułości, przeplatane nutką pikanterii, ale nie zabrakło również zwykłej codzienności we dwoje.
Alexis i Daniel to postacie, które z pewnością zagoszczą w moim serduchu na dłużej. Oboje przechodzą ogromną przemianę – zaczynają walczyć o samych siebie, o swoje marzenia i przyszłe szczęście.
„To nie może się udać” to historia o zderzeniu się dwóch światów, pokazująca, że miłość zdoła pokonać wiele przeszkód. Znajdziecie w niej wiele nawiązań do bajek, co mnie osobiście kupiło. Historia jest przemyślana i dopracowana od początku do końca. Zdecydowanie trafi do topki najlepszych romansów tego roku. Polecam gorąco.

Moja ocena: 9/10

Informacje dodatkowe o To nie może się udać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Part of Your World
Dodał/a opinię: Anna Pasiut

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce To nie może się udać

Kup książkę To nie może się udać

Życie jest zbyt krótkie
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - Życie jest zbyt krótkie

Nowa książka autorki ,,To tylko przyjaciel" - Bestsellera Empiku 2020! ,,Słodka i przejmująca komedia romantyczna - naprawdę wspaniała historia miłosna" ...

Miłość szuka właściciela
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - Miłość szuka właściciela

Dwa lata po tragicznej śmierci narzeczonego Sloan Monroe nadal nie potrafi przywrócić swojego życia do normalności. Pewnego dnia spotyka jednak wesołego...