Ty albo żadna

Tom 2 cyklu Tajemnice (Magdalena Kordel)

To drugi tom z serii Tajemnice. W pierwszym poznaliśmy Ewelinę, jej babcię Adelę, Muszkę, Janka, oraz innych mieszkańców miasteczka. Po zakończeniu części pierwszej wiedziałam, że jak najszybciej będę chciała poznać dalsze losy bohaterów.

W domu babci Adeli zjawia się jej siostra Halina, o której istnieniu mało, kto miał pojęcie. Babcia Eweliny coś ukrywa, skoro nikomu nie wspomniała, że jej siostra nadal żyje. Wnuczka również skrywa tajemnicę, którą będzie musiała oznajmić jednak w dalszym ciągu nie może znaleźć odpowiedniego momentu by to zrobić, a czas ją nagli. Jasiek coraz poważniej myśli o związku z Eweliną, jednak czy można budować związek na sekretach? Czy poznamy wszystkie skrywane tajemnice? Co się wydarzyło w przeszłości, że babcia Adela nie chce znać swojej siostry? Czy Ewelinie uda się rozwiązać swój problem?

Kochani ta książka jest niczym tykająca bomba! Niemal przez całą historię autorka trzyma nas w niepewności, a koniec i tak sprawia, że najchętniej już sięgnęłabym po kontynuację.

Każdy ma jakiś sekret, jedni mniejszy drudzy większy, jednak zazwyczaj staramy się przeciągnąć w czasie jego wyjawienie. A co jeśli tajemnica musi ujrzeć światło dzienne, i to ciebie będą uważać za czarną owcę? Z takim problemem zmaga się główna bohaterka, czasu ma coraz mniej by się z nim uporać. Gdy wyjawia swój sekret ukochanemu, okazuje się, że Jasiek też nie był do końca szczery, lecz to akurat wyjdzie na korzyść Ewelinie.

Książka składa się z dwóch części, pierwsza z nich to dzieciństwo babci Adeli, czyli czasy przedwojenne, druga cześć to oczywiście teraźniejszość. I to bardzo mi się podobało. Uwielbiam czytać o przeszłości bohaterów, a tu niemal przenosimy się w czasie i widzimy wszystko nie tylko z jednej perspektywy.

Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie babcia Adela, z jednej strony jest ciepła i zawsze służy dobrą radą, a z drugiej nie pozwala sobie w kaszę dmuchać. Dodatkowo ta jej skrywana tajemnica, która sprawia, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie, by tylko dowiedzieć się, co tam się takiego wydarzyło.

Gorąco wam polecam tę serię, koniecznie zacznijcie od tomu pierwszego „Zanim wyznasz mi miłość”. W tej książce znajdziecie miłość, tajemnice, zazdrość, zranione uczucia, problemy rodzinne jak i nastoletnie. Ta historia jest świetna i już nie mogę się doczekać trzeciej części.

Informacje dodatkowe o Ty albo żadna:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-09-15
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Ty albo żadna

Kup książkę Ty albo żadna

Tu, właśnie pod tą kapliczką, człowiek wie, że cokolwiek się stanie jutro, będzie można zacząć wszystko od początku… – Albo od miejsca, w którym się zatrzymał. – Jasiek pokiwał energicznie głową. – Albo – zgodziła się. – W każdym razie czuje się tu tę pewność, że wraz z nowym dniem pojawią się nowe możliwości. No, a poza tym to miejsce przesiąknięte jest nadzieją i wdzięcznością.

To dlatego się z nim spotyka! – olśniło ją. – Bo usiłuje siebie zapomnieć. Postępując tak, jak w żadnej innej sytuacji by nie postąpiła, Masza staje się na ten krótki moment kimś zupełnie innym. Może odetchnąć od siebie, tej dobrej, empatycznej, pełnej miłości i poświęcenia czarodziejki od zwierząt. Może zapomnieć siebie i pewnie dzięki temu może potem do siebie wrócić…

Bo nadal Cię kocham
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Bo nadal Cię kocham

Poczuj świąteczną magię miłości Zdarza się, że los nie pozwala zapomnieć o tym, co wydarzyło się przed laty. Dwoje zakochanych młodych ludzi może rozdzielić...

Córka wiatrów
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Córka wiatrów

Nowa seria autorki bestsellerowego Anioła do wynajęcia. Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach...