Uwierz w Mikołaja

Uwierz w Mikołaja to cudowna opowieść, która splata że sobą historię kilku osób. Poznajemy Agnieszkę i jej babcię, które mają tylko siebie i zawsze spedziały święta wspólne, jednak babcia ma w tym roku inne plany. Mikołaja i jego siostrę Martę, którzy święta planują spędzić na Malediwach. Annę i jej cudowną córeczkę Zosię, która marzy o wielkiej choince. Roberta, samotnego policjanta, a także Krystynę, właścicielkę domu starości i jej pensjonariuszy. Wszyscy różnią się między sobą diametralnie, ale okazuje się, że wszyscy mają podobne pragnienia. Każde z nich marzy o wspaniałych, rodzinnych świętach Bożego Narodzenia.

Kocham sposób w jaki pisze Pani Magdalena Witkiewicz. Uwielbiam jej książki, przeczytałam prawie wszystkie, wiec stwierdziłam, że po tę zimową również sięgnę.
To dzięki książce Pani Magdaleny, którą przypadkiem kupiłam będąc po bułki w sklepie, zaczęłam czytać obyczajówki.
Oczywiście ta książka bardzo mi się podobała. Książka jest niesamowicie ciepła, momentami wzruszająca i zmusza do refleksji.
Książka jest o marzeniach. Każdy z nas je ma, ale często odsuwamy je na boczny plan. Czasem trzeba założyć różowe okulary i spróbować dostrzec swoje własne pragnienia.

Książka jest lekka, czyta się ją szybko i z wielką przyjemnością. Muszę przyznać, że w tym roku pierwszy raz sięgnęłam po książki świąteczne. Być może fabuła jest przewidywalna, a zbiegi okoliczności są aż nieprawdopodobne, ale jest to książka, która ma dawać nadzieję i radość, dlatego też musiała się zakończyć happy endem.
Mimo wszystko autorka poruszyła pewne kwestie, które wydają się być trudne, jak życie Anny, czy Sabiny. Muszę przyznać, że było to smutne, ale też poruszające. Uwierz w Mikołaja bawi i wzrusza. Moim zdaniem jest to idealna lektura świąteczna.
Jestem zadowolona z lektury.

Informacje dodatkowe o Uwierz w Mikołaja:

Kup książkę Uwierz w Mikołaja

Zielarnia pod starym dębem
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Zielarnia pod starym dębem

Nad urokliwą Małą Przytulną, gdzie do tej pory każdy chciałby zamieszkać, porywisty wiatr przywiał czarne chmury. Żona piekarza zupełnie niespodziewanie...

Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja

Gdy pierwsze płatki śniegu przykryją miasteczko, a zapach pierników rozniesie się po okolicy, banda z Burej będzie musiała rozwikłać nową zagadkę...