W pogoni za nazistą. Tom 1

Tom 1 cyklu W pogoni za nazistą

Spotkanie z prozą Autorki to zawsze dla mnie duża przygoda i przyjemność. Ostatnio dysponuję ograniczonym czasem i moje czytelnicze podróże troszkę ustały. Życie rządzi się własnymi prawami i niekiedy musimy zwolnić, by normalnie funkcjonować. Nie da się, na szczęście zupełnie odciąć od czynności, która wnosi w nasze dni spokój i ciszę, jednocześnie dodając energii; dalej świecić blaskiem uśmiechu.

Tym razem zawędrowałam czasowo w lata po II wojnie światowej: wojnie ludów, frakcji, światopoglądów. Wszystko kręci się wokół pieniędzy. Tylko ten, kto je ma lub dysponuje istotną wiedzą na równi z nimi traktowaną, ma szansę przetrwać. Życie traci znaczenie w starciu z pragnieniem posiadania i ucieczki przed odpowiedzialnością za popełnione czyny. Łowcy wyruszyli, każdy z innego powodu. Chęci zemsty, napiętnowania oprawcy, zdobycia sławy, szacunku w środowisku. Wszystko zostaje postawione na jedną kartę i, każdy z graczy ma nadzieję, że wyciągnie atu lub jokera. Pościg trwa. Tajemnice, kłamstwa, morderstwa.

Podoba mi się rytm i tempo książki. Doskonale wyważone opisy i wydarzenia dla zainteresowania czytelnika i dla podtrzymania uwagi. Brak koloryzowania i kwiecistości.
Pani Jax zapewnia czytelniczą ucztę. Kolejny raz dopieszcza słowem.

Moja wiedza o latach i wydarzeniach po wojnie jest częściowa. Bardzo chętnie uzupełniam ją o dodatkowe fakty z ówczesnego życia. O różne punkty widzenia. Interesują mnie ludzie, ich potrzeby, pragnienia i emocje. Tak najlepiej poznać dany aspekt. Wszystko dzieje się dla człowieka i przez człowieka.

Chwilami miałam przed oczyma obrazy z filmu „Obrońcy skarbów”. Mam nadzieję, iż uda się odzyskać wszystkie ukryte skarby przeszłości. Te o mniejszej wartości także, mają one znaczenie dla wielu rodzin - są ich pamiątkami po przodkach.

Mnie nie pozostaje nic innego jak rozpocząć II tom pasjonującej serii, do której poznania bardzo zachęcam.

@empikgo e-book/ audiobook

Kup książkę W pogoni za nazistą. Tom 1

Zemsta i przebaczenie. Otchłań nienawiści
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Zemsta i przebaczenie. Otchłań nienawiści

Drugi tom opowieści o losach czwórki bohaterów Narodzin gniewu. Apogeum II wojny światowej. Ludzie próbują odnaleźć się w świecie...

Długa droga do domu
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Długa droga do domu

Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi...