Wendeta

Tom 1 cyklu Akta Nikki Boyd

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nierozwikłana od dziesięciu lat sprawa zaginięcia jej siostry stanowi dla dziewczyny nie lada motywację do ciężkiej pracy. Nowa sprawa przybliża ją do przeszłości i zaczyna przypierać prywatnego charakteru. Jak zakończy się ta sprawa?

Muszę przyznać, że książka ta jest dla mnie zaskoczeniem. Spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego, a niestety troszeczkę się zawiodłam. Fabuła jest całkiem ciekawa i autorka miała na nią naprawdę super pomysł. Jednak wyszło troszeczkę gorzej z wykonaniem. Akcja zdecydowanie nie pędzi tutaj jak szalona i jeżeli ktoś jest fanem kryminałów to bardzo szybko połapie się co i jak… Zakończenie tak jak dla mnie nie będzie żadnym zaskoczeniem. Chociaż trzeba przyznać, że całość czytałam z dość dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem.

Na plus zasługuje kreacja bohaterów, a raczej głównej bohaterki. Bo to jej postać jest tutaj najbardziej dopracowana. Śmiało można powiedzieć, że to naprawdę silna postać kobieca, której nie brakuje zaangażowania, odwagi i determinacji. Natomiast jeżeli spojrzymy na postacie drugoplanowe to one niestety zawodzą. Odniosłam wrażenie, że tutaj zabrakło pomysłu na ich kreacje. Autorka może zbyt mocno bała się, aby nie przyćmiewały one głównej bohaterki. Chociaż muszę przyznać, że ta siła bohaterki i częste nawiązywanie do jej wspomnień spowodowały, że poszukiwania zaginionej dziewczyny stawały się tutaj wątkiem pobocznym, a szkoda.

„Wendeta” to książka, która staremu wyjadaczowi kryminałów niestety może nie przypaść do gustu. Jednak laicy zapewne będą z niej usatysfakcjonowani. Czy sięgnę po kolejny tom? Nie wiem. Być może jak znajdę troszeczkę czasu. Niemniej jednak jeżeli lubicie kryminały to sięgnijcie po nią i sami przekonajcie się czy to książka dla Was.

Informacje dodatkowe o Wendeta:

Kup książkę Wendeta

Zaginiona
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Agentka specjalna Nikki Boyd nie jest zazwyczaj wzywana w przypadku popełnienia morderstwa; jej domenę stanowią śledztwa w sprawie osób zaginionych...