Wiele hałasu o ciebie

Naprawdę miło i przyjemnie spędziłam czas przy tej lekturze, zrelaksowałam się i wypoczęłam. Książka jest świetna, klimatyczna, zawiera wspaniałą i ciekawą historię, przez którą się wręcz płynie. Samantha Young ma fantastyczne pióro, pisze przystępnym stylem i do tego te jej wspaniałe opisy.
Bardzo wciągnęła mnie ta opowieść o małomiasteczkowej angielskiej społeczności. Czasami śmiałam się do łez, bo nie brakuje tu dobrego humoru, ciętego języka i zabawnych sytuacji. Nie zabrakło też dramatycznych i bolesnych momentów. Fabuła jest prosta, jednak znajdziecie tu zaskakujące zwroty akcji, które totalnie zaskakują czytelnika.
Bohaterowie są ciekawi, dobrze rozbudowani i szybko zyskali moją sympatię. Na uwagę zasługują również drugoplanowe postacie, które są wyjątkowo charakterne i oryginalne. Chemia między nimi jest wyczuwalna, realistyczna i nie można dopatrzeć się tu żadnej sztuczności. Piękne cytaty z utworów Shakespeare wzbogacają tę powieść i dodają jej uroku.
Książka opowiada o Eve, która po wielu niepowodzeniach w strefie uczuciowej i zawodowej przeżywa kryzys. Do tego przytłaczają ją kłopoty rodzinne. By odciąć się od piętrzących problemów, postanawia wyjechać na miesiąc z Chicago do Anglii. Tam prowadzi malutką księgarnię i poznaje uroki życia na prowincji, gdzie każdy każdego zna i wszystko o drugim wie. Dziewczyna ma tu czas by zastanowić się co jest tak naprawdę dla niej ważne i odgrodzić się od związków z mężczyznami. Zawiera nowe znajomości z życzliwymi mieszkańcami a nawet przyjaźnie. Czy plany i zamierzenia tej Amerykanki się powiodą? Czy odzyska upragniony spokój i zrozumie czego pragnie od życia? W jakie problemy mieszkańców się wmiesza? Czy jeszcze dane jej będzie zaznać prawdziwej miłości? Kim jest Roane i co ukrywa?
Uważam, że ta książka jest idealną pozycją na wakacje. Dostarczy wam wzruszeń, rozrywki, pomoże się zrelaksować i nie przytłoczy, bo to naprawdę przyjemny i niezbyt długi romans. Polecam, jest to lektura wręcz obowiązkowa tego lata i nie tylko. Naprawdę warto przeczytać.

Informacje dodatkowe o Wiele hałasu o ciebie:

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-07-14
Tytuł oryginału: Much Ado About You
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Wiele hałasu o ciebie

Kup książkę Wiele hałasu o ciebie

Wbrew zasadom
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wbrew zasadom

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne... Kilka lat temu Jocelyn...

To, co najważniejsze
Samantha Young0
Okładka ksiązki - To, co najważniejsze

Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość... Doktor...